Nabavke autobusa 2017. – danas

Autor man323, Studeni 28, 2017, 09:21:38

Lion's Driver

A zašto ne bi mogao prašiti ako je iste snage ili jači.

Mau2403

Budući da polako stižu nova vozila, htio sam pitati hoće li se moći zamijeniti novi autobusi za stare g. B. 679 do 687?

Paško

Pisali smo o tome puno puta, a da se može, dosad bi se već i napravilo. #679-687 nisu normalno rashodovani autobusi, nego se za njih vode sudski sporovi i s njima se ne smije raditi ništa. Ne smatraju se Prometovim vlasništvom.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

smogovci.bbb2

#1038
Izvor: https://m.facebook.com/autobusyman/photos/a.102151825203699/366154795470066/?type=3&source=48
Objava od jučer 26.04. Još jedan na putu iz Poljske za ST pivkan
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

ChRiStIaN

Autobusi su stigli u Leskovac. Može ih se pogledati u AH.
@ Autobusi Hrvatska @

elez

Citat: Lion's Driver  u Travanj 24, 2022, 13:49:41
A zašto ne bi mogao prašiti ako je iste snage ili jači.
Misli se na to da je ova nova generacija nešto "mekša" u odnosu na prošlu generaciju al MAN je to, ništa mu ne mogu ceste samo loše održavanje al i to nekako prolazi. Ja san to već pisa i mišljenja sam da je MAN puno kvalitetniji i izdržljiviji od Mercedesa. Sad je na ovoj generaciji red da to dokaže.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Citaro O530

Citat: elez  u Travanj 27, 2022, 16:31:02
Misli se na to da je ova nova generacija nešto "mekša" u odnosu na prošlu generaciju al MAN je to, ništa mu ne mogu ceste samo loše održavanje al i to nekako prolazi. Ja san to već pisa i mišljenja sam da je MAN puno kvalitetniji i izdržljiviji od Mercedesa. Sad je na ovoj generaciji red da to dokaže.

Ne bih se složio s tobom da je MAN puno kvalitetniji i izdržljiviji od Mercedesa. Sjeti se zglobnih manova i zglobnih conecta iz 2003.godine. Oba modela bila turska proizvodnja. Tijekom tih 16 godina, manovi su često gorili, jedan od njih čak i 3 puta tijekom svoje karijere, a conecto se nikada nije zapalio.


elez

Citat: Citaro O530  u Travanj 27, 2022, 19:07:53
Ne bih se složio s tobom da je MAN puno kvalitetniji i izdržljiviji od Mercedesa. Sjeti se zglobnih manova i zglobnih conecta iz 2003.godine. Oba modela bila turska proizvodnja. Tijekom tih 16 godina, manovi su često gorili, jedan od njih čak i 3 puta tijekom svoje karijere, a conecto se nikada nije zapalio.
Ima istine al pogledaj Cityje i Citare iz velike nabave 2007./2008.
Istina da MANovi izgledaju drljavije al su izdržljiviji (sami dokaz je #216 koje svi gaze) i uvik mi je bilo draže u MANu nego u Mercedesu.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

citaro

Citat: elez  u Travanj 27, 2022, 16:31:02
Misli se na to da je ova nova generacija nešto "mekša" u odnosu na prošlu generaciju al MAN je to, ništa mu ne mogu ceste samo loše održavanje al i to nekako prolazi. Ja san to već pisa i mišljenja sam da je MAN puno kvalitetniji i izdržljiviji od Mercedesa. Sad je na ovoj generaciji red da to dokaže.

nije ovo cudo nista mekse, ako je suditi po novim MAN-ovima koji voze po Svicarskoj...

man323

Čudi me što nisu ništa mekši, jer ipak imaju neovisan ovjes.

NP-549

Problem je u gumama. Svi proizvođači su postali ko Pirelli u Formuli 1. Ne mogu nikako postić zajamčenu trajnost i onda za to krive tlakove. Da bi ju povećali preporučuju tlakove i do 9 što onda uništava podvozje, a bus se vozi ko da ima drvene kotače.  Problem u tlakovima može bit jedino ako nisu jednaki pa se trose gume neravnomjerno. Iz iskustva mogu reć da je 7,5 atmosfera sasvim dovoljno.

Nitko

Citat: Citaro O530  u Travanj 27, 2022, 19:14:06
Hrvatski Leskovac  :D

Izvor: https://www.facebook.com/822417967843657/posts/5073434746075270/
Koje su ovo kutije koje stoje na narančastim (vjerojatno riječkim) busevima, a na splutskim ih nema.

gorgoroth


Majstor

Sibenik naručio Hybrid a Split nije
To je dodatak hlađenje Hybridnog sustava
Samo mi sudite pošteno !