Linije - razno 2020.

Autor vrba, Veljača 02, 2020, 17:40:26

smogovci.bbb2

#15
Izvor: https://www.zet.hr/aktualnosti/vijesti/nova-autobusna-linija-235-dubrava-trnava-kozari-bok/7170
NOVA AUTOBUSNA LINIJA 235 (DUBRAVA - TRNAVA - KOZARI BOK)
Od ponedjeljka, 2. ožujka u promet će biti puštena nova autobusna linija 235 (Dubrava – Trnava – Kozari Bok). Nova linija uvodi se zbog potreba stanovnika naselja za pojačanim prometnim povezivanjem s drugim dijelovima grada.

Na liniju će biti raspoređen jedan autobus koji će radnim danom, subotom i nedjeljom kretati svakih 60 minuta.

Autobusi linije 235 polazit će s perona 4 terminala Dubrava, a na trasi ukupne dužine 19 kilometara zaustavljat će se na još 30 usputnih stajališta. 

Trasa linije:

Terminal Dubrava - Ulica Dubrava - Dankovečka ulica - Koledinečka ulica - Klin ulica - Čulinečka cesta - Ulica Resnički gaj I. - Ulica Trnava I - Trnava (okretište) - Ulica Resnički put - Vukomerečka cesta - Ulica Siniše Glavaševića - Slavonska avenija - Koledovčina ulica - Servisna ulica - Kozari Bok (krajnje stajalište).

U povratku će prometovati: Kozari Bok (početno stajalište) - Ulica II. Resnički put - Slavonska avenija -  Ulica Siniše Glavaševića - Vukomerečka cesta - Ulica Resnički put - Trnava (okretište) - Ulica Trnava I - Ulica Resnički gaj I. - Čulinečka cesta - Ulica Kneza Branimira - Ulica Dragutina Mandla - terminal Dubrava.
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

vrba

#16
Zar jednostavno nisu mogli produžiti liniju 214 do Dubrave umjesto ove gluposti od linije?

EDIT: Ako ništa barem su kolko tolko uskladili vozni red od 235 s linijom 214.

sniff

Vau, ovo će stvarno jako pomoći. Pa da, ista 214 koja se samo još dodatno totalno bez veze preklapa sa tri tramvajske linije do Dubrave.
Šta misle pod time 'ulica Dubrava' ? Stajat će na svakom tramvajskom stajalištu ? Ili na jednom od njih ? Ili neće uopće od terminala do Dankovčeke stajati, samo će prolaziti ulicom Dubrava.  Ulica Dubrava se još uvijek zove AVENIJA Dubrava koliko sam upućen. Trebala mi je koja sekunda da shvatim šta je to, iako živim kraj nje. :)
Najprosječniji prolaznik bi razumio da je potrebna veza okretišta Dubrave i Trnave linijom kroz Mandlovu (ili nekom varijantom minibusom kroz Osječku) pa na ŽCP (kakav god da bio) do ulice Resnik I. Mislim da bi završna točka mogla slobodno biti u kružnom okretištu  215. Ne znam jesu li se stanovnici kozareg boka žalili, ali i inače je donji dio trase solidno pokriven sa 214 i 215.
I na kraju, jedan vozni red i takt od sat vremena za puni krug ? Vozač 214 ima malu pauzu, a ovaj na 235 radnim danom neće stići niti liniju do kraja odvesti u pola h.

Melisa Kodžoman

U Soblincu od 1.3 počinje rekonstrukcija nekog križanja. Zna li se možda kako će prometiovati autobusi (264, 271 - 273)? Hoće li ići kroz gradilište ili obilazno?

smogovci.bbb2

#19
Citat: sniff  u Veljača 27, 2020, 15:43:11
Vau, ovo će stvarno jako pomoći. Pa da, ista 214 koja se samo još dodatno totalno bez veze preklapa sa tri tramvajske linije do Dubrave.
Šta misle pod time 'ulica Dubrava' ? Stajat će na svakom tramvajskom stajalištu ? Ili na jednom od njih ? Ili neće uopće od terminala do Dankovčeke stajati, samo će prolaziti ulicom Dubrava.  Ulica Dubrava se još uvijek zove AVENIJA Dubrava koliko sam upućen. Trebala mi je koja sekunda da shvatim šta je to, iako živim kraj nje. :)
Najprosječniji prolaznik bi razumio da je potrebna veza okretišta Dubrave i Trnave linijom kroz Mandlovu (ili nekom varijantom minibusom kroz Osječku) pa na ŽCP (kakav god da bio) do ulice Resnik I. Mislim da bi završna točka mogla slobodno biti u kružnom okretištu  215. Ne znam jesu li se stanovnici kozareg boka žalili, ali i inače je donji dio trase solidno pokriven sa 214 i 215.
I na kraju, jedan vozni red i takt od sat vremena za puni krug ? Vozač 214 ima malu pauzu, a ovaj na 235 radnim danom neće stići niti liniju do kraja odvesti u pola h.
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

Citat: Melisa Kodžoman  u Veljača 28, 2020, 09:02:39
U Soblincu od 1.3 počinje rekonstrukcija nekog križanja. Zna li se možda kako će prometiovati autobusi (264, 271 - 273)? Hoće li ići kroz gradilište ili obilazno?

Bilo je govora da će linije biti obustavljene jer okolne/obilazne ceste nisu dovoljno široke za prometovanje ZETovih buseva.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

conecto

A zašto ovaj 235 ide svakih 60 minuta? Da su stavili vozno vrijeme 15 min mogao je biti takt od 30 min.

I nisu napisali otkuda će skinuti bus i još tri vozača za tu liniju.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

ikar

Pa ovo je stvarno 214 sa krugom do Dubrave !?!?!? Genijalno!

garfield

Primjećujem jednu neobičnu stvar - prema navedenoj trasi Branimirovom i Mandlovom vozi samo u smjeru Dubrave, a u smjeru Trnave i Kozari Boka vozi Dubravom i Koledinečkom! Ne znam zašto onda i u drugom smjeru ne ide Branimirovom.

Nekako mi ovo sve djeluje nabrzaka doneseno samo da se što prije zadovolje zahtjevi iz Trnave. Isto vrijedi i za zaustavljanje 269 na stanicama Štefanovečka i Osječka.

Citat: sniff  u Veljača 27, 2020, 15:43:11
Šta misle pod time 'ulica Dubrava' ?
Ulica Dubrava se još uvijek zove AVENIJA Dubrava koliko sam upućen. Trebala mi je koja sekunda da shvatim šta je to, iako živim kraj nje.
Koliko znam zove se samo Dubrava, bez ikakvih prefiksa "Ulica", "Avenija" i sl.

smogovci.bbb2

Službeno je Dubrava
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

Citat: conecto  u Veljača 28, 2020, 12:58:30
I nisu napisali otkuda će skinuti bus i još tri vozača za tu liniju.
Kako nisu. Svaki dan na stranici ZGH holdingcentra ima obavijest
JAVNI PRIJEVOZ I STANJE U PROMETU
Na pojedinim autobusnim linijama moguća su odstupanja od voznog reda. 
Pa se Vi mislite koje su to linije good_boy
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

vrba

Prije koji tjedan su čak i napisali koje linije "odstupaju" od voznog reda. Također su sve navedene linije bile iz APD-a.

smogovci.bbb2

Od 01.03. kreće sezona prijevoza bicikala bus123 na linijama 102 i 103
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

Definitivno bolja opcija umjesto 235 je dodati još jedan bus na 214, vozno vrijeme staviti 45-45 i takvu trasu kakva je sad 235. Trenutno se radi cesta koja će spajati okretište Trnava i Čulinečku, pa kad bude gotova pustiti u promet kroz tu cestu umjesto da kruži okolo.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Ivan

Ova 235 je takva nevjerojatna sprdnja... Već je dosta spomenuto ali na kraju svaki dio je smiješan, nema smisla ni početi pisati detalje. Nevjerojatno jednostavno da netko ovako odgovori na zahtjeve putnika i lokalne samouprave a i na vrlo ograničene ZET-ove resurse, zaista kao da pasivno-agresivno kaže "znali smo da vam ne treba ali evo vam sad".

Samo jedna stvar koja nije spomenuta, s još jednom linijom sa sjevera na jug se nekako moglo srediti i da 225 više nema besmisleni odvojak za Resnik, a postoje i opcije za koordinaciju polazaka, ali to je razina o kojoj ne smijemo više maštati. Valjda nitko od "odgovornih" nije zadnjih 20-ak godina pogledao na kartu nego samo na službeni papir nasumično stave ulice koje se nalaze u molbama koje dođu od JLS, a još manje pokušao koordinirati vozne redove.