Linije - razno 2020.

Autor vrba, Veljača 02, 2020, 17:40:26

vrba

A i 143 je nevjerovatna sprdnja s ni više ni manje od 3 polaska u ovom obliku. A ostali biseri su linija 134 sa bezveznim taktom od 1h od 13-15 i 146 je barem na subotnji vozni trebala ići...

tramvajac 92

134 bi mogao dobiti još 2 polaska jedino ako se nađe bus ili 2 koji bi imali pauzu na Črnomercu, pa da se tako odveze. Inače, caka je da vozaču istekne smjena kad se doveze na Črnomerec, oko 13:15, a drugome počinje nešto prije 15:30. Moglo bi se na 2 sata ujutro i popodne stisnuti vozno vrijeme, pa da voze 2 busa u taktu 20 minuta.
1            2
15:00    15:20
15:40    16:00
16:20    16:40
17:00    17:30

Subotnji vozni red za 146 znači 2 busa. Može, ako se skine jedan sa 116 i tu pošalje. Drugi na 115 i ima takt 15.

MAN truck bus

Uočio sam zanimljivost na voznom redu linije 225.
Inače su polasci 7:30 pa 8:50, no sad ide 6:40 zatim 7:50, ali polazak u 7:50 nema označeno prolazno vrijeme kroz Resnik niti napomenu za taj polazak. Znači li to da će taj polazak ići direktno na Čulinečku i za Sesvete? umnik2
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

tramvajac 92

Opet su mjenjali rasporede na 31 i 34. Tako da imamo vrhunski vozni red na 31, 5 minuta od 13:40 do 16:55, u 17:10 (15 min), 17:25 (15 min), 17:45 (20 min) i tako svakih 15 - 20 minuta do 23.

Na 34 je situacija drukčija, nakon jutarnje špice i 5 min intervala, između špica je interval 10 min na prvi pogled. Ali, 7 je polazaka u satu, što bi bio interval 9 minuta, no nije nego je 10, sa jednim polaskom u satu koji je 5 min od drugog... no dobro je sve do 16:55, onda se reže kao nožem i slijedeći polazak je u 17:10 i tako dalje, svakih 15 do 20 minuta do 23.

Vikend vozni red, pogotovu na 32 je promašaj. 15 min interval u 5 ujutro, a onda polazi u 8, pa u 9. Putnike upućujemo na presjedanje i vožnjii linijama 113, 115 i 116. I iskreno me zanima, polazak u 01:05 na 116, zašto je on ostao, a nema polaska u 5:00 sa Remize. Hint: 34 kreće isto u 5:30.

vrba

Budući da je od sutra uspostavljen tramvajski promet preko Jadranskog mosta i Novog Zagreba uz još par linija, izgleda da je 607 konačno ukinuta te njezinog voznog reda više nema na ZET-ovoj stranici.

tramvajac 92

Da, promet je uspostavljen, tramvaji voze, ali voze i autobusi po punoj trasi. 1/2 boda za ZET.

421

#141
@tramvajac 92
Pojasni: "1/2 boda za ZET."
https://www.index.hr/magazin/clanak/instagram-profil-postao-hit-medju-zagrepcanima-ja-bih-prosvjed-na-trgu/2178978.aspx
Ja bih... ( a većina je o javnom prijevozu)  thumbs thumbs thumbs
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

tramvajac 92

Hahahaha, humora nikad dosta!  ;D

Poanta bodova je da vani 61 u špici, van špice, vjerojatno kojih 30ak. Pogledajmo sad koje pruge su u funkciji:

  • Prečko - Savski most
  • Savski most - Jadranski most - Av. Dubrovnik - Zapruđe
  • Savska, od Savskog mosta do Tratinske
  • Ulica grada Vukovara
  • Remiza - Ozaljska - Tratinska - Savska

Pogledajmo 34 za početak, koja najčešće vozi. Od Remize do Savske je pruga otvorena i vozi se po njoj. Čemu autobus tuda? Na istoku je problem veći, jer nema očito dovoljno vozila da se svi putnici prevezu. Znači, bolje ga je skratiti, da ne gubi dodatnih 10 minuta po smjeru i da bi više putnika mogao prevesti tamo gdje tramvaja još nema.

Dalje, vidi 33. Nakon što dostigne Cibonu, nema potrebe za njim. Em nema normalnih stanica po Vukovarskoj, em tuda voze 2 tramvajske linije. Prepoloviti liniju, da vozi onaj dio koji nije pokriven drugim linijama.

32. Ista priča kao 33, samo duplira tramvaj po Horvaćanskoj i Matetićevoj. Ne bih volio biti tim vozačima u koži, s obzirom di su im rekli da staju.

31. Nakon Zapruđa opet duplira tramvaj, kao i ostali. Iako tu nema problema, jer su stajališta napravljena.

Črnomerec i Dubec traže veći kapacitet, koji im se ne može osigurati s postojećim brojem autobusa i linija. Nadam se da bi od ponedjeljka se mogli zakotrljati i tramvaji iz drugog spremišta, barem do Kvatrića, od Dupca.... Čekamo.

MAN truck bus

#143
Mislim da imamo pobjednika.   ;D
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

421

@tramvajac 92
Nisi me baš uvjerio u obrazloženju bodovanja.
I, koliki je raspon bodovanja:1/2 od 1, 1/2 od 5 ili...
Obzirom da se promet pušta u etapama, zasad je stanje zadovoljavajuće jer bi, da nisu ušle tri tram linije, promet počeo pucati po šavovima zbog NL koji se voze  bus123 bus123 bus123.
Jamranje i pljuvanje prema ZETu (zapravo s mislima prema faraonu i neZagrepčanima), kronični je DNK u Zgbu, čak niti ovaj forum nije imun na to, iako bi to bilo očekivano.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

tramvajac 92

Slažem se s tobom oko potrebe uvođenja tramvaja, naša mreža linija je tako organizirana da nam je potreban.

Dalje, smatram da se autobuse koji voze po trasama noćnih linija trebalo skratiti, da se olakša protok putnika.

Što se tiče gradonačelnika, ima jedna pjesma. Zagrepčan ne postaješ porijeklom i rođenjem, Zagrepčan postaje se samo radom i poštenjem.

421

NL je kompromis oko povezivanja dijelova grada obzirom da dio jezgre ostaje odsječen zbog vibracija NT2200 od 40tak t.
Ali, kako skratiti NL bus123 da ne smeta tramu i obratno?
Sav promet gravitira ka centru, a kapacitet  bus123 bus123 sa zamjenama na NL je previše za ovakve okolnosti.
Davno sam već konstatirao da su putnici bitna karika ZG prijevoza, a puni  bus123 bus123 su njihova slika i prilika što se tiče empatije i samodiscipline.
Za pjesmu koju si obznanio treba imati sluha i mekano uho...
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

citaro

Citat: 421  u Travanj 30, 2020, 11:06:55
Davno sam već konstatirao da su putnici bitna karika ZG prijevoza, a puni  bus123 bus123 su njihova slika i prilika što se tiče empatije i samodiscipline.

puni  bus123 bus123 su prvenstveno slika i prilika ZET-ove nesposobnosti.

tramvajac 92

Citat: 421  u Travanj 30, 2020, 11:06:55
Ali, kako skratiti NL bus123 da ne smeta tramu i obratno?
Pa, recimo... 31 do Zapruđa, 32, 33, 34 krug Savska -> grada Vukovara -> F. Andrašeca -> Tratinska -> Savska.  U Andrašecovu dopeljati jedan od kontejnera kao na Savskom mostu, za odmor, nekoliko onih wca i slično...

MAN truck bus

Obavijest koju nisam pronašao na internetu.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"