ZET-ov izvanredni prijevoz - COVID-19 - rasprava

Autor 421, Travanj 13, 2020, 10:54:06

221

Citat: Tomek  u Travanj 15, 2020, 16:00:45
Za voznju ZET-ovim busem nije mogla svaka tvrtka nego samo one ciji radnici spadaju u poslove koje je naveo Dreamwalker. Tako da velika vecina radnika se ne moze voziti gradskim prijevozom.

Tako je, taj odgovor sam cekao!

S time da sam od nekih ljudi cuo da ih poslodavac uopce nije pitao kako mogu doci na posao, nego se ljudi medjusobno dogovaraju i dijele cijenu goriva. A nekima poslodavci uredno uplacuju 360 kn mjesecno, a nekima ne.

EDIT: isprike, zeza me character set na mobitelu pa sam napisao bez dijakritickih znakova.

421

Citat: smogovci.bbb2  u Travanj 15, 2020, 14:16:45
Iz ovoga je razvidno da je citaro u pravu a ne 421 (CH 11; HR 35)
Direktne usporedbe nisu jako zahvalne i uvijek se može naći neki kut koji govori u prilog bilo kojoj razini tvrdoće mjera. Svaka zemlja pokušava pronaći najbolji model za sebe. Postoji razliku između naroda koji čeka naređenje ili prisilu i naroda koji je edukacijom došao do zaključka kakvo je ponašanje najsvrsishodnije. One demokratskije pokušavaju pronaći najbolji balans između zdravstvenih, ekonomskih i širih društvenih posljedica krize, dok one nedemokratske imaju drugačije ciljeve.
Kod nas je veliki broj građana odgovoran, ali postoji manjina koja se ponaša vrlo neodgovorno i u kombinaciji s neodgovornim institucijama proizvodi velike probleme i dovodi u pitanje dugoročni opstanak cijelog našeg društva.
Zbog toga je HR 35, iako je to manje bitno jer si tablicu shvatio na sportski način. Moj pristup i pogled usredotočen je na temu: ZET-ov izvanredni prijevoz - COVID-19
Svaki je život vrijedan, ali mi nije jasno po čemu je CH bolja od HR?

DRŽAVA        SLUČAJEVI   SLUČAJEVI DANAS   UMRLI   UMRLI DANAS   IZLIJEČENI   AKTIVNI
Switzerland     26.336                      +400     1.226                 +52         14.700     10.410
Croatia             1.741                        +37         34                   +3             473            1.234
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

Nemaš nikakav konkretan podatak u smislu koliko su mjere djelotvorne u odnosu na to da nisu donesene nego samo nagađanja.
Po tumačenju Dreamwalkera ZET je organizirao prijevoz za nekoga tko ga je unajmio. Ako je tako, zašto su te linije onda javno objavljene umjesto interno za one koji ih mogu koristiti.
Isto tako vidimo iz primjera 221 da ukidanje JGP nije polučilo to da manje ljudi radi. Tako da se slažem sa citarom
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Dreamwalker

Citat: smogovci.bbb2  u Travanj 15, 2020, 19:18:03
Nemaš nikakav konkretan podatak u smislu koliko su mjere djelotvorne u odnosu na to da nisu donesene nego samo nagađanja.
Po tumačenju Dreamwalkera ZET je organizirao prijevoz za nekoga tko ga je unajmio. Ako je tako, zašto su te linije onda javno objavljene umjesto interno za one koji ih mogu koristiti.
Isto tako vidimo iz primjera 221 da ukidanje JGP nije polučilo to da manje ljudi radi. Tako da se slažem sa citarom

smogovac, ja te lijepo molim da prestaneš trolati. Bit će sankcija jer unosiš pomutnju u sasvim jasnu stvar.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

citaro

#49
jedino sto je meni jasno je da je odluka ne samo bezveze, vec idiotska, jer
1. busevi su ocito relativno puni i u njima je nemoguce drzati distancu - postize se totalno suprotno od onoga sto se htjelo postici.
2. ne mogu svi raditi od kuce, zbog cega ispastaju oni koji u ovoj krizi crnce (medicinsko osoblje, trgovci, itd.)

i kao sto sam vec rekao, osim nekih podrucja u kini(?) i na balkanu, nigjde na svijetu se nije ukidao javni prijevoz.


Citat: 421  u Travanj 15, 2020, 18:27:25
Svaki je život vrijedan, ali mi nije jasno po čemu je CH bolja od HR?

bas po ovoj tvrdnji koja prethodi tvom pitanju. u hrvatskoj je trenutno jedino vrijedan zivot onih oboljelih od korone i rizicnih skupina. a psihicki bolesne, zrtve obiteljskog nasilja, i ostale, za koje ove mjere u najgorem slucaju znace smrt, tko sisa.
i izmedju ostalog po tome da broj novozarazenih trenutno vrtoglavo pada, dok u hrvatskoj stagnira. i brojke su ti krive. umrlih je ukupno 973 a novozarazenih je danas bilo 260.

MAN truck bus

@citaro

Otkad su uvede stroge kontrole propusnica broj putnika se drastično smanjio, primjerice danas u 34 nije bilo više od 10 putnika po polasku. Mislim da je to u Citaru G sasvim dovoljno za držanje razmaka.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Man coach2

Ukratko. Ne kuzim pojedince koji su uključeni u raspravu kako mogu mljeti gluposti, pogotovo kaj se prave profesionalci a u biti nemaju 2 čiste. Da li je ZET donio bilo kakvu odluku ko smije ulaziti ili ne smije. Nije. Prijevoznik u ovakvim kriznim situacijama odrzava izvanredne linije isključivo po naputcima koje ni manje ni više propisala stozer civilne zastite ili ti ako nemozete razumjet vlada RH. Znači odobrili su prijevoz za nekolicinu radnih skupina i to je to. Drugi nemaju pravo odlukom stozera i amen

Ivan

#52
Citat: Dreamwalker  u Travanj 15, 2020, 19:22:03
smogovac, ja te lijepo molim da prestaneš trolati. Bit će sankcija jer unosiš pomutnju u sasvim jasnu stvar.
Čemu ovakve prijetnje? Bljak. Sad si svatko umišlja da može biti korona-policajac.

Čovjek je pitao realna pitanja i što je točno bilo dezinformacija?


Nego neću spomenuti Švicarsku ili Švedsku jer naravno da će netko tumačiti kako su svemirski brod za nas, nego navodno represivnu Mađarsku, tamo JGP ide i dalje a u ovim terminima utakmice koje neki sad jako vole, ima manje zaraženih nego Hrvatska s duplo većim stanovništvom. Slično je zasad i uostatku istočne Europe koja je očito manje izložena kontaktima s inozemstvom, no ove gluposti s "utakmicom" u kojoj "pobjeđujemo" su stvarno jadne jer nitko ne zna što nas još čeka dok nemamo imunitet.

Jedina logika kojom je hrvatski stožer CZ ukinuo JGP je to da su kopirali što i u ostatku SFRJ gdje je CZ zakonski pod MUP-om kao glavnom sastavnicom. Dan-dva poslije nego je napravljeno u Srbiji napravili su to i ovdje, a naši veliki znalci su naravno puno informiraniji preko Blica nego dopisima ostalih svjetskih epidemioloških instituta ili nečeg sličnog.
A o tome koliko vrijedi mišljenje medicinskih stručnjaka u našem Stožeru se pokazalo kad je Božinović rekao da epidemiolozi nemaju pravo s preporukama oko izlaska na zrak ili kad je dr. Beroš ostao zatečen rekao da ne zna zašto je skraćeno radno vrijeme dućana i da se treba konzultirati sa Stožerom CZ (vidi se koliko vrijedi "stožer" u kojemu bi sad trebao biti bitan, a koliko MUP kao glavna sastavnica).


I javni servisi nisu ovdje samo da svima otežaju pa tako ni javni prijevoz ne može biti organiziran za CZ, tumači se kako je svaki život bitan, kako je tako ako su toliki prepušteni sebi? Neki dan je bila predstavnica udruge osoba s invaliditetom na Dobro jutro, ljudi kojima pomažu umirovljene medicinske sestre i slično dok ne mogu do njih su prepušteni sebi, neki preskaču terapiju jer nisu dobili lijekove, glupave floskule o solidarnosti susjeda ovdje ne pomažu bez stručne pomoći. Toliko o tome da je CZ sredila prijevoz sebi, a ostali zaplašeni poslodavci i "poslodavci" nek se snađu, je li to ideja uređenog društva i zaštite života?
Poruke su u najmanju ruku licemjerne ako iza njih ne stoji pokriće.

I nije da sam inače protiv svih mjera, već više od mjesec dana radim od doma i imao sam kontakt da nije u dućanu s 4 osobe od 12.3., samo živcira me da se svaka represija smatra junaštvom i svaka u panici donesena zbrda-zdola mjera novi uspjeh. Držim se onog što se kaže jer suprotno je protuzakonito i ne mislim to prekršiti i prosječnog policajca cijenim vjerojatno puno više nego većina Hrvata, ali to ne znači da ne smijem znati što je bilo uspješno a što nije (imati mišljenje je već prosta fraza) i da ne smijem vidjeti da ovo uređenje nije svrsishodno dok MUP nema resursa niti mu je inače u strukturi razumijevanje ovakve krize (ako hoćemo disciplinu i logističku i medicinsku stručnost onda bi to donekle imala vojska, ne MUP koji to nema u strukturi a zakon ga dovodi praktički na čelo države).

Što se tiče samog ZET-a, zaista ne razumijem ljude koji optužuju prijevoznike dok izvršavaju naredbe u kojima nemaju utjecaja... No eto, valjda nema previše takvih samo su zbunjeni i glasni.


Toliko od mene. Prvo i zadnje, ne da mi se više.

citaro

#53
Citat: Man coach2  u Travanj 16, 2020, 07:29:36
Ukratko. Ne kuzim pojedince koji su uključeni u raspravu kako mogu mljeti gluposti, pogotovo kaj se prave profesionalci a u biti nemaju 2 čiste. Da li je ZET donio bilo kakvu odluku ko smije ulaziti ili ne smije. Nije. Prijevoznik u ovakvim kriznim situacijama odrzava izvanredne linije isključivo po naputcima koje ni manje ni više propisala stozer civilne zastite ili ti ako nemozete razumjet vlada RH. Znači odobrili su prijevoz za nekolicinu radnih skupina i to je to. Drugi nemaju pravo odlukom stozera i amen

ukratko. da stozer (= MUP, dakle veze nema s medicinom i epidemiologijom) kaze da je arsen ucinkovit protiv korone, ti bi ga vjerojatno prvi popio.

Man coach2

Citat: citaro  u Travanj 16, 2020, 13:11:08
ukratko. da stozer (= MUP, dakle veze nema s medicinom i epidemiologijom) kaze da je arsen ucinkovit protiv korone, ti bi ga vjerojatno prvi popio.
Ajd sad lijepo nazovi Plenkija, Milanovića i ekipu i daj mu argumente da se izvanrednim prijevozom moze vozit tko god hoće 🚜

citaro

procitaj si jos jednom moje postove i Ivanov post i evo ti argumenata, koji su ocito jasni cijelom svijetu osim balkanskim poglavicama i njihovom sljedbenistvu.

Man coach2

Citat: citaro  u Travanj 16, 2020, 14:02:15
procitaj si jos jednom moje postove i Ivanov post i evo ti argumenata, koji su ocito jasni cijelom svijetu osim balkanskim poglavicama i njihovom sljedbenistvu.
Kaj misliš da meni to nije jasno?
Komentiram samo da protiv te odluke nitko ništa nemoze a najlakše kritizirati prijevoznika koji obavlja izvanredni prijevoz. Mi svi smo sitne ribe da bi bilo kaj sugerirali da se promjeni jer su ovi gore tako odlučili. Isto tako nitko pak ne brani da si svaki poslodavac sam organizira prijevoz poput Plive, Jamnice i sličnih. Sami radnici bi trebali napravit pritisak na firme koje rade da im se organizira prijevoz. Nitko ne brani da si svaka firma angazira prijevoznika tipa Samoborček, Autoturist, Čazmatrans bla bla bla

citaro

#57
da, protiv te odluke se ne moze, sto ne znaci da je ne mogu dovesti u pitanje. i prijevoznika nisam nigdje kritizirao niti mi je to bila namjera.

ne brani, nitko ne brani i da ljudi pjesace, samo je pitanje koliko smisla ima dodatno terorizirati prvenstveno ionako iscrpljeno medicinsko osoblje, trgovce itd. najlakse je bez mozga, s jednog dana na drugi ukinuti javni prijevoz i narode snadji se.
ako se vec ukida nesto sto je potrebno za funkcioniranje drustva, onda se to trebalo desiti s ponudjenim i organiziranim alternativama.

leonardo123

Citat: Ivan  u Travanj 16, 2020, 09:44:49
Čemu ovakve prijetnje? Bljak. Sad si svatko umišlja da može biti korona-policajac.

Čovjek je pitao realna pitanja i što je točno bilo dezinformacija?

Što se tiče samog ZET-a, zaista ne razumijem ljude koji optužuju prijevoznike dok izvršavaju naredbe u kojima nemaju utjecaja... No eto, valjda nema previše takvih samo su zbunjeni i glasni.

hi hi hi hi

Man coach2

Medicinsko osoblje se vozi, radi njih, Mupa, Vatrogasaca, civilne zastite je uspostavljen prijevoz. A ostali nazalost prijevoz kako se snađu