Nabavke novih autobusa (3)

Autor gorgoroth, Rujan 20, 2019, 20:41:40

Zmajhir

Citat: NP-549  u Ožujak 21, 2021, 14:53:50
a hrpa osobnih auta u gradu je berba čiste love za Rijeka Plus

Evo baš jučer izašao članak da su mislim lani inkasirali 4 milijuna kn samo od kazni

NP-549

Kazne nisu Ri +,  oni naplaćuju u plavim crtama

mivano

Citat: kico101  u Ožujak 21, 2021, 09:54:37
U Vulkanu radi 80 radnika,, a 80ih ih je bilo oko 1.800 ( znam osobno i iz prve ruke ), tako da taman svi oni isli busom nece napunit 1 monotral. Za Lursena je Gorg pojasnio, a i to je mislim obicna predizborna podvala. Da, zalim za proslim vremenima, jer za ovaj grad vise nema nade, bez obzira na kontejnerski, razne Lursene i slicno. U ovom gradu se vec 30 godina ne obrazuju zanati, nema radne kulture ( 90% radnih ljudi su u uredima, zanatlije vecinom u prigradu ). Tko ce se vozit s busom? Buducnost su taxiji i kombici.
Lursen nije podvala već strana firma koju nije briga za politiku. Oni će ovdje imati jeftiniju VSS radnu snagu nego u Njemačkoj. Poznam ljude koji dovode Lursen u Rijeku.
Obrazovanje zanata ima veze s našim mentalitetom koji je krivo skrenuo.
Pa evo, stižu Otokari, kad već spominješ minibuse.

gigi

Središte grada treba zatvoriti za promet osobnih vozila. Napraviti parkinge na ulazu u grad npr srdoči.Pećine,škurinje i u cijenu parkiranja dati povratnu kartu za autobus kao što rade u europi. U centar može samo javni prijevoz,taksi,nabava i to u određene sate i interventna vozila pa bi onda vidjeo da bi se autobusi koristili i centar bi bio čišći i uredniji a i bilo bi gušta prošetati centrom.

gorgoroth

Ma da ne bi, ti bi meni zabranio da idem u grad s autom, pa nismo london, bokte

kico101

#155
Svaka vam čast na optimizmu. Nitko sretniji od mene da JGP u Rijeci doista postane ono što bi trebalo biti.

Mivano, što se tiče Lursena trebao bi znati da niti jedna strana firma u Rijeku ne dolazi bez blagoslova politike ( koja je, usput, potjerala brojne potencijalno kvalitetne ulagače ). Nažalost, iskustvo me uči da nikome ne vjerujem dok ne pokaže da to zaslužuje. Hoće li Lursen otvoriti proizvodnju ovdje ili neće, pokazati će vrijeme. Kvalitetne zanatlije za gradnju broda neće ovdje pronaći tako lako ( ovaj puta ja znam o čemu pričam, jer radim u brodogradnji ). No skrenuli smo s teme. Btw, kažu da Otokar nije minibus, nego običan komad lima i plastike. ;D

Gigi, ovo sa zabranom prometa kroz centar Ri je teško izvedivo sve dok se ne izgradi kvalitetna mreža prometnica koja bi prolazila ispod grada, a imala bi izlaze za Luku i ostale poslovne subjekte, ali otom potom.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Skankhunt42

Citat: gorgoroth  u Ožujak 21, 2021, 17:55:56
Ma da ne bi, ti bi meni zabranio da idem u grad s autom, pa nismo london, bokte

London nema zabranu za aute vec se placa ulazak autom u London i funkcionira super. Ako hoces ic autom idi, al placas ulaz plus jako skup parking. Na taj nacin se motivira putnike da koriste javni prijevoz.

gorgoroth

Samo ti idi busom, adio
Btw možeš usporediti nas i London  glavauzid

Skankhunt42

Smiri malo ton razgovora pod br.1

A pod br.2 idi autom, tko ti brani? Na srecu ima i ljudi koji koriste javni prijevoz a ti placaj gorivo i parking slobodno. Sretno!

gorgoroth

#159
Ton mi je sasvim ok
Naravno da ću i dalje autom i motorom u grad, ne brini za moje financije, hvala bogu pa imam izbora, a za nekakve zabrane nema apsolutno nikakvog razloga, niti smo zagađeni grad, niti smo prenapučen

lussin

Barem jedan Otokar viđen u garaži

Boky719

Citat: lussinpicollo  u Ožujak 24, 2021, 12:25:19
Barem jedan Otokar viđen u garaži
Svi su u garaži

Pozdrav svima


Boky719


smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Majstor

Ajme jel ručni mjenjač to ?
Samo mi sudite pošteno !