MAN Lion's City 2020

Autor Ivan, Rujan 22, 2020, 08:46:39

MAN truck bus

Ne bih znao odgovoriti točno jer toliko stručan nisam. hi
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Skankhunt42

Temperatura na ispuhu je jako velika.MAN inače ima i posebnu lampicu koja signalizira visoku temperaturu ispušnih plinova a pali se kad je i vani vruće i kad autobus radi regeneraciju koja diže tu temperaturu. Po tome je najlakše prepoznati da autobus odrađuje regeneraciju.

A ovo za 300min mi se čini malo previše. 45 min do sat vremena vožnje pod opterećenjem je dovoljno. Po mojem iskustvu...

MAN truck bus

Regeneracija u trajanju 300 min se vrši u radioni uz pomoć uređaja za prisilnu regeneraciju. Pretpostavljam da je potrebna konstantna vožnja za regeneraciju koja je na redovnim linijama ne moguća za postići osim u iznimnim i rijetkim situacijama.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN19464

#18
Kada se upali zelena lampica, odrađuje se automstska regeneracija, ako se iz nekog razloga ne uspije obaviti automatska regeneracija, tada se pali žuta lampica koja traži od vozača da se zaustavi na adekvatnom mjestu kako bi odradio ručnu regeneracoju, pazeći na suho raslinje ili da nije drugo vozilo preblizu zbog visoke temperature koja izlazi na ispuh (600-700 stupnjeva), u slučaju da se ni to neodradi pali se crvena lampica aktivira se safe mode i odlazi se u radionicu kako bi se pomoću dijagnostike aktivirala regeneracija. Vozila također imaju mogučnost blokiranja automatske regeneracije kada dolazite npr u rafineriju, duzni ste ju blokirat u postsvkama.
U velikim firmama gdje vozači ne duže vozila, uvjek se na servisima obavi regeneracija putem dijagnostike kako nebi vozači imali stim posla na cesti.

smogovci.bbb2

Kako se ovo već uspjelo >hammer<
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

marin

A tablice su im katastrofa, ja ne znam tko je došao uopće na ideju da se mijenjaju na starim autobusima, a na kojima su bile 10 puta bolje nego su sada. Ne sjećam se gbr.-a iz kojeg sam se nedavno vozio, možda čak i gbr. 327, ima HR naljepnicu tablica što znači da je nova, ali sa starom kombinacijom, to je totalno bijelo već. Promjenio se proizvođač, prije je bio Končar ja mislim?
I na novim MAN-ovima se već debelo vidi da su loše tablice, pogotovo zadnja valjda od zraka kojeg vuče sa sobom i prljavštine.

Skankhunt42

Lako za tablice...a sta smo sa praonicom ZETa koja od busa napravi mat? Cetke i kemija su KATASTROFA i one su najvise zasluzne i za takve tablice.

I dal netko zna...zasto su uvijek samo prva vrata bijela i mutna na busevima? Isto stvar te iste praone ili...?

Skankhunt42

Nevjerojatno je da u APP na 4 nova MAN-a ne radi klima. Tako je od prvog dana i sad kad su dosle vrucine, jao si ga nama i putnicima. Nitko ne zna zasto, nitko to ne popravlja i nitko ne zna kad ce se to rijesiti.

Tomek


jakov5

Citat: Tomek  u Lipanj 06, 2021, 15:44:45
Koji su gbr?
Od ovih koji voze jučer su bez klime bili 235 i 237 na 118 te 239 na 123.

Inače samo polovica novih MANova trenutno vozi, u srijedu su na 118 bila 2 nova MANa i 4 citelisa. ::|
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

MAN truck bus

Pretpostavljam (i nadam se) da su klime "neispravne" jer su temperature ostale memorirane na 24°+ još od perioda grijanja. Na APDovima klime rade odlično, kao i na zglobnima dok su bili ganc novi.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

dominik,

#26
Mislim da je tako jer sam se u petak vozio u 235 i klima je radila no puhalo je toplije nego bi trebalo biti, ali u autobusu nije bilo prevruće.

ChRiStIaN

Citat: MAN truck bus  u Lipanj 06, 2021, 18:47:22
Pretpostavljam (i nadam se) da su klime "neispravne" jer su temperature ostale memorirane na 24°+ još od perioda grijanja. Na APDovima klime rade odlično, kao i na zglobnima dok su bili ganc novi.

Nije do toga. Kod svakog paljenja busa automatski se klima podesi na 22. Ak je hladno grije, ak je toplo hladi. Na svakom ona puše al ne puše hladno. Znam da na 239 ne radi jer sam ga vozio neki dan. Za ostale se ne sjecam al sam cuo od kolega da se zale.
@ Autobusi Hrvatska @

marin

Citat: MAN truck bus  u Lipanj 06, 2021, 18:47:22
Pretpostavljam (i nadam se) da su klime "neispravne" jer su temperature ostale memorirane na 24°+ još od perioda grijanja. Na APDovima klime rade odlično, kao i na zglobnima dok su bili ganc novi.
I da je na 24°C stavljano treba ti biti ugodno jer u busu bude totalna sparina i vrućina 35+ sigurno.

MAN truck bus

Da, ali ako je ostala podešena na 30° onda se baš to hlađenje i ne osjeti. ;)
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"