Mapa vozila

Autor shef, Ožujak 15, 2021, 07:21:57

shef

Jbg noćni gradonačelnik ne stigne brinuti o svemu, a dnevni ionako apsolutno ničemu ne služi osim mucanju i ponavljanju iste fraze 3x u rečenici
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

pehar_11

#316
Citat: kico101  u Ožujak 10, 2024, 09:09:16Karta busri proradila.
Autobusi se kreću po karti svakih cca 5 minuta, valjda je i takav refresh

Nervira me činjenica da se u gradu radi ovim redosljedom:
1. najava radova mjesecima unaprijed pa kasne (pritom je veličanje radova - npr. Žabicu su predstavili kao da je već izgrađena a ne kao da se tek ide kopat i rondat okolo naokolo i da treba vremena)
2. početak radova
3. promjena pola grada zbog radova (npr. Riva)
4. ispravljanje te iste promjene zbog nespodobnosti izvođača radova (Riva, D403, bla bla bla)
5. nastajanje novog kaosa (stručnjaci su ipak stručnjaci)
6. opravdanje da je kaos zbog radova
7. ljudi gube živce
8. sve se raspada
9. popravi se na jedan dan, 48 sati ili možda malo više i onda opet nevalja
10. vraćamo se opet u krug, i tako bez kraja tjednima, mjesecima, godinama

Uvođenje displeja je bilo najavljivano u medijima, na stranici Pente, u prilozima, novinama, na radiju. Displeje se postavilo. Rade sasvim ok, barem za sada. Aplikacija? Kad je nju netko spomenuo? Nije. Zar je Rijeka jedini grad koji ima displeje za najavu (koji su, btw, postavljeni na žnj lokacijama jer se radilo kad se radilo) ali nema službenu aplikaciju? Da, ima, ali ona ne radi.

Ovo je počelo bit strašno. U isto vrijeme stojiš na ZTCu u neko XY vrijeme usred dana, nemaš displej, nemaš kartu i misliš sam sebi u glavi "pa jebote kako je ovo moguće?". To je ukratko priča u gradu u zadnjih 6 ili više mjeseci. Ljudima je dosta svega, od nepojavljivanja buseva, malteretiranja građana sa parkingom, ispravljanja banalnih grešaka u prometu, glupih semafora, raspada javnog prijevoza, skupe kave, prljavog grada, vlasti. Ima ljudi koji rade svoj posao pošteno, ljudi koji ovdje znaju više nego ja i ispada da samo seremo, ali mislim da za neke stvari zbilja imamo itekako materijala da podijelimo ovdje. Off topic je, preživjet ćemo. Ovo je samo iz perspektive putnika, u tehnikalije ne idem
Vrijeme je novac.

DWProski

#317
Nije jedina, Pula, Šibenik, Osijek (i de facto Dubrovnik ali kod njih nije Penta) imaju isto. ;D

Pokušati ću da osposobim MP, glavni problem je u tome da se red vožnje ne prebacuje pravilno u sistemu za predviđanje i zbog toga crkne na prijelazu petak->subota->nedjelja->ponedjeljak. Pokušati ću pronaći rješenje.

tramvajac 92

Možeš li staviti da prebacuje dan u 01:00, umjesto u 00:00 tako da ne poblesavi sa zadnjim polascima? To bi za Rijeku trebalo dosta biti.

DWProski

Već tako radi, otprilike oko 2:25 pokušava učitati red vožnje za taj dan, tako da nije to. Upratiti ću šta će večeras uraditi prilikom ažuriranja.

BTW, vratio se je mistični 999  ;D

NP-549


pehar_11

U nedjelju je bio kaos sa displejima za najavu, bio na Žabici oko 19 sati, podaci na displeju bili stari 20 i više minuta, bez ažuriranja. Jedino mi nije jasno ako displeji vuku podatke sa stranica Grada, kao i ostale mape kao vekejsn ili busri. Aplikacija RijekaBus u zadnje vrijeme isto ima problema, refresh je puno sporiji, a SIP idalje na telefonima uopće ne radi, nema ikona stanica ili autobusa. U Chromu idalje baca grešku da stranica nije sigurna za korištenje (ne blokiraja ju antivirus nego direktno Chrome, Safari i Opera ista stvar)
Vrijeme je novac.

kico101

Na karti Busri ( na moje opće zadovoljstvo  ;D ) su ponovo na prikazu svi autobusi, ali mi se čini da nešto ne štima sa osvježavanjem podataka.

Pozicije vozila se mijenjaju svakih par minuta ili ako se klikne na osvježavanje stranice. Znači sve stoji i onda se iznenada promijeni, pa busevi skaču po par kilometara. Jedini danas koji se kontinuirano pomiče po karti je 207 na KBC, ali na karti jedini on nema oznake linije, pa je možda to nekakav indikator mogućeg problema u prijenosu podataka.

Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Boki651

Da li je moguće da se na busri aplikaciji vrati pozicija autobusa kad se klikne na broj linije i ispišu stanice? Jer sada se ispišu vremena i stanice, a nema oznake na kojoj je bus stanici, a to je prije bilo?

pehar_11

794 na karti je 708
Vrijeme je novac.

MAN SU220

Na busri karti se pojavljuje garažni broj 783, kojeg ja ne mogu naći u voznom parku. danas vozio u 20:00 za lisac

pehar_11

#326
Ajd evo ti
Vrijeme je novac.

NP-549

Ma šta raspravljaš s debilom, vidiš da provocira

pehar_11

#328
Uopće se ne nerviram. Dugo je izdržo ovdje, trebo je nogu dobit trajno odavno
Vrijeme je novac.

pehar_11

#329
Aplikacija RijekBus iz nekog razloga ne prikazuje vrijeme dolaska na stanicu nakon kretanja autobusa. Npr. prije nego linija 37 krene s okretišta u Kastvu na svim stanicama prikazuju se vremena dolaska, a nakon kretanja na svim stanicama piše "kasni", tj. uopće se ne prebacuju podaci kao da je autobus prošao po stajalištima na trasi. Tako na primjer 32 dolazi kod Torette u smjeru Opatije u 19:46 (primjer vremena), autobus je na Mlaci, a na svim stajalištima prije Mlake poše "kasni", kao da je preskočio stanice
Vrijeme je novac.