Noćne linije

Autor Vanjac, Ožujak 11, 2022, 23:58:08

Vanjac

Pozdrav,
Zanimalo me što je sa noćnim linijama i zašto ne voze i zna li se kada će krenuti voziti ponovo, ako će uopće voziti?
"U raju je dobro, al u paklu je ekipa"

Matija87

uvest će se onog trenutka kad bude potrebe za istima, odnosno kad se produži radno vrijeme kafića i klubova do ranih jutarnjih sati.

marko745

Evo bas nesto citam da se nema u planu uvoditi opet nocne linije, bez obzira sto su se mjere ukinule, netko je pitao i iz Autotroleja je stigao takav odgovor. Znam da je manjak sofera inace i znam da nije uvijek lako, ali na svakoj nocnoj liniji je bilo po 4 polazaka i to je za nas mlade koji izlazimo vani bilo dosta cesto spasonosno da nas ne voze taxi koji masno naplacuju svoje usluge i da ne idemo pjeske kuci, to pretpostavljam da mogu govoriti u ime svih. Prema tome, ne mogu reci da sam ljut, ali sam razocaran da se ne moze makar potruditi razmisliti o vracanju nocnih linija 101, 102 i 103. A da ne govorim da kad pocne ljeto bit ce izlazaka i vise, a pritom je tu i nocna 32 koja je bila dosta dugo vremena, ali pretpostavljam da je to vec van svake lige i pomisliti da se vrati.

lussin

Vjerujem da se netko i je potrudio razmisliti o povratku noćnih, ali u situaciji kada se reduciraju dnevne nerealno je očekivati povratak noćnih. Barem zasad

Matija87

Lošije stanje u Autotroleju odraz je toga da neće biti noćnih linija neko vrijeme pretpostavljam do ljeta...Napomena da liniju 101 su ukinuli još prije korone. Vozile su linije 102 (znala produžit do Kastva) i linija 103 zatim noćna linija za Viškovo i Op/Lovran. Također na noćnim linijama su vozile uglavnom stare baje kockice , na 102-ki SG240 odnosno SU240 ili turčin na 103, pretpostavljam da ukoliko bi se uvele ponovo bi morali Conecti ili Classici uletit.

Zmajhir

Conecti i Classici ce bit sigurno, sad će se lijepo po noći vidjet display. perfeto

Matija87

jedino postoji bojazan da će razularena rulja imat više materijala za devastirat...kockice su bile idealne za to, surova unutrašnjost s drvenim stolicama čak i turčin s onim potrošenim fainsa stolicama...

Vanjac

#7
Trebalo bi pogurati nešto, ako ih je strah za autobuse nek u Conecto naljepe kamere, vidite i sami razliku između autobusa sa i bez kamera. Noćne linije su stvarno potrebne jer trenutna situacija za mlade je stvarno nikakva.
"U raju je dobro, al u paklu je ekipa"

pehar_11

U potpunosti se slažem da su noćne linije prijeko potrebne jer bi ih ljudi zaista koristili, ne vidim problem da u prometu bude neki Classic ili Conecto, čak i bez kamera (osobno smatram da je dodavanje kamera dodatan trošak i ne isplati se u tako starimn autobusima, osim u slučaju da to bude uvjet da se linije puste u promet). Jedino me žalosti što se čini kao da u Autotroleju ne gledaju sa veseljem početak sezone i školskih praznika. Nema mjera, nema zaštitnih maski, ljudi će masovno dolaziti u grad i prigrad, turisti će opet hodati Korzom, jedinica će biti krcata itd. Ne vidim razlog zašto jedno komunalno društvo ne bi u promet pustilo nekoliko autobusa čisto da ipak povežu centar grada sa ostalim djelovima grada (i Opatiju, ako netko to ima u planu). Jasno mi je zašto se trenutno ne razmatra ta opcija, pogotovo zbog cijene energenta, no ipak vidim mjesta da se nešto ovako uvede (govorimo o dvije linije koje ne prometuju tako redovno, nije tako strašno). Što se demoliranja tiče, uvijek ima idiota koji pijani i kakvi god ulaze autobuse i rade svašta, ali se ista stvar događa i po danu (autobusi se iznutra i po danu demoliraju, šaraju i uništavaju, u manjim mjerama, naravno). Mislim da nema rješenja takvome problemu. Pretpostavljam da jedino što bi vozačima noćnih linija bilo od iznimne važnosti jest zaštita od putnika (prvenstveno anti-vandal kabine), na ne znam jesu li Classic i Conecto dobar izbor.
Zbilja nemam namjere samo negativno govoriti o Troleju, već smatram da ima mjesta za napredak i poboljšanje, a te bi promjene povećale zadovoljstvo svih putnika.
Vrijeme je novac.

NP-549

Tko će to vozit ?   Radnim danom je u gradu nedjeljni vozni red jer nema tko radit

pehar_11

#10
Nemam pojma tko bi vozio, ali sam siguran da je par vozača za tih potencialnih par noćnih polazaka dovoljno. Noćne linije su i prije postojale, i netko ih je morao voziti, ne vidim zašto netko ne bi i sada...
Vrijeme je novac.

marko745

Bas sam evo neki dan bio u izlasku i ljudi su ogorceni sto se ne moze tih par polazaka uspostaviti i naravno da su ogorceni zato jer moraju placati taxi koji je sad po 35 kn. O prigovorima za to sto nema nocne 32 da ne govorim, ima ih koliko hoces.
Stvarno mi je suludo da neki Conecti i Classici solo noce cak na Delti, a da ih se ne moze istjerati da obave tih par nocnih polazaka, da se bar eto te nocne voznje uvedu od 5-6. mjeseca.

Zmajhir

Solo Conecto bi bio top za 32 umjesto taksija od 60+ kn do Opatije i dalje. Ali ako nema tko vozit je druga priča

pehar_11

#13
Pa zar je situacija u Troleju tako loša da se ne mogu uspostaviti noćne linije 102 i 103 + možda linija koja povezuje Opatiju i Rijeku? Mislim da je neprihvatljivo da Rijeka, koja je bila i EPK, nema organiziran noćni prijevoz bilo kojeg oblika, već da svi ovise o taxijima i prijateljima "koji će te odbacit" gdje trebaš.
Što se Conecta tiče, to je savršen autobus za takvu vrstu noćne linije jer nema neki posebni interijer, jedino što mislim da može biti problem jest nedovljna zaštita vozača (nema nekakve plastične ili staklene pregrade koja bi sprječavala nekog mulca pokuša vozača ozlijediti ili tko zna što još...).
Vrijeme je novac.

Vanjac

Mislim da bi na kraju krajeva bilo puno korisnije imati pokoji polazak manje tjekom dana i zapravo imati alternativu tjekom noći. Također noćne linije ionako voze vikendom kada je već smanjen broj polazaka. Mislim da bi čak 1 autobus po liniji što bi rezultiralo u polascima cca. svaka 2 sata značilo dosta. Tu bi se isto tako otvorila mogućnost noćne 32 koja bi također bila korisna. Mislim da bi se barem 3 vozača tjekom vikenda mogla pronaći.
"U raju je dobro, al u paklu je ekipa"