Linije nekada i sada

Autor tomobrad, Prosinac 01, 2007, 19:37:02

MAN19464

#105
Mihelić, ja mislim da je to kod mljekare u drnku, saznat ćemo.

tramvajac 92

Karta je iskopana sa ZETove stranice kroz arhivu. Nema previše toga zanimljivog, osim linija 301 Pokupsko, 302 Hotnja i 306 Suša. Datum na karti je 20. 04. 2000.

Ivan

I 311/322. :)

Plus tarifni sustav unutar Grada Zagreba, više ne bih znao napamet gdje su sve bili prekidi zona (a ima i nekih besmislica poput prekida unutar sela u Kupinečkom Kraljevcu, ili Jarek, Hrašće i V. Polje najkraće moguće u 2. ZG zoni pa onda tek prijelom tarifnog područja, ili često osporavani Vidovec u 2. dok su udaljenije Čučerje i susjedni Bidrovec u 1.).

Volzhanin

To sa Vidovcem je bila čista glupost...svaka osoba sa malo razuma bi tako zaključila pogledavši na karti Vidovec i "Gornje Čučerje"... Čučerje je kud i kamo dalje od Vidovca...

leonardo123

Dio knjige "Zagreb, grad i okolica, vodič i plan s podacima za 1994.godinu", Novi Liber Naklada C

STIB

Ovu sliku sam našao na FB.
Piše da je godina 1970, ali mene više zanima autobusna stanica i autobus.
Kuda je taj autobus vozio, do kada i koji je to tip autobusa?
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

smogovci.bbb2

#111
Fotografirano je ispred Gradske kavane na Trgu republike (danas Johann Franck Trg bana Josipa Jelačića). Meni ovo više izgleda kao neka reklama i da je stajalište autobusa kao i autobus samo iz tog razloga na ovom mjestu (osim ako nije neka linija sa Kaptola). Nažalost i nakon 49 godina još je puno stajališta ovako označeno. ZET je stvarno napredna tvrtka kava
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

#112
STIB (osim ako niste Vi Zdenko Rupnik), na fb grupi Zagreb-Kakav je bio nekada, prema gospodinu Janku Nezicu koji je objavio odgovor ispod fotografije, radi se o autobusnoj liniji koja je 60-tih godina prometovala na relaciji Trg Republike preko Mosta slobode kroz Novi Zagreb na Savski most. Kasnije se stajalište izmještalo, prvo na Zrinjevac, pa pored hotela Esplanade a naposlijetku na terminal Glavni kolodvor hi
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

STIB

Prvi put čujem da je takva linija postojala (s Trga).
Zna li se koji je bio broj te linije i kad je točno prestala voziti s Trga?
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

radoznalac

Pozdrav svima!

Jedan sam od voditelja projekta "Mapiranje Trešnjevke" (www.mapiranjetresnjevke.com) i uz sve teme (ali zaista SVE :) ) koje se tiču Trešnjevke bavimo se pomalo i susjednim Trnjem .. pa sam, obzirom da već postoje tekstovi koji obrađuju teme tramvajskog i autobusnog prijevoza na Trešnjevci ...

http://mapiranjetresnjevke.com/kvartovi/gredice/tramvaj-tr/
http://mapiranjetresnjevke.com/aktivnosti/autobus-promet/

... odlučio napisati slične tekstove vezane uz Trnje.

Sa razvojem tramvajskog prometa (izgradnje pruga, promjene linija) nemam problema, sakupio sam dovoljno podataka ... no, slabo stojim sa poviješću autobusnog prijevoza na Trnju.

Znam za početke iz 50-ih (linija C Trnjanska-Školska, Linija D Branimirova-Radnička-Folnegovićeva), ali ne znam što se dešavalo nakon toga sve do 80-ih ... recimo, kada su provozile linije za Novi Zagreb s Mažuranca i Kvatrića, kada su otvarane sve one linije za Novi Zagreb koje polaze od Pothodnika (da li odmah nakon njegova otvaranja ili su neke postojale još i prije?), kada je pokrenuta linija za Savicu/Šance, linija preko Prisavlja za Savski most, linija za Lanište ...

Naravno, u međuvremenu ću još malo pročačkati po svim podacima na ovoj temi (dio postova sam već pročitao, ali nisam još našao odgovore na ova pitanja) i po starim planovima grada koje imam ... ali, cijenit ću svaki odgovor i informaciju.

Unaprijed hvala!


MAN19464

Mikro linija koja povezuje Lijeve Štefanke do Zet-ove linje 311 u Cerovskom Vrhu od ponedjeljka preuzima Slavonija Bus.
to je već treći prijevoznik od kada Zet nevozi do Lijevih Štenaki.

Ivan

Nevjerojatni su s tim crvuljkom od linije usred ničega. Meni nikako nije jasno zašto tako tvrdoglavo moraju neprestano probat replicirati liniju 311/322, neka Autoturistova linija za Pokupsko par puta dnevno ima odvojak od 10 minuta za Štefanke i to je to, proći se sigurno može po D36 i Pokupsko im  je centar općine a ne Cerovski Vrh. Mislim da su mještani to i predlagali pa je netko pametno ignorirao.

Ivan

#117
Citat: smogovci.bbb2  u Lipanj 22, 2019, 22:30:01
Fotografirano je ispred Gradske kavane na Trgu republike (danas Johann Franck Trg bana Josipa Jelačića). Meni ovo više izgleda kao neka reklama i da je stajalište autobusa kao i autobus samo iz tog razloga na ovom mjestu (osim ako nije neka linija sa Kaptola). Nažalost i nakon 49 godina još je puno stajališta ovako označeno. ZET je stvarno napredna tvrtka kava
Da ih je bar više ovako označeno makar bilo retro, ako je ovako to je vrhunski standard prema onom kako izgleda terminal Črnomerec ili neke stanice gdje bus samo stane posred raskrižja na sporednim puteljcima, "svi znaju" gdje je stanica pa čemu uopće označavati. ;D

Bitno da se grade nadstrešnice od 80 tisuća kuna na stanicama koje nijedan putnik ne koristi, ili umjesto pojedinih savršeno očuvanih boljih starih nadstrešnica (koje su i štitile od sunca za razliku od staklenika), ili novi svemirski primjer - nadstrešnica ispod mosta. ;D

garfield

U posjedu sam ovog plana linija iz 1982. godine na kojem je s jedne strane mreža tramvajskih linija nakon tadašnje reorganizacije, a s druge popis tramvajskih i autobusnih linija.

Linkovi u velikoj rezoluciji:
Plan linija: https://abload.de/img/zetplan1982a05jxg.jpg
Popis linija: https://abload.de/img/zetplan1982bfgjcr.jpg