Iveco Feniksbus

Autor Volim autobuse, Srpanj 23, 2022, 19:02:01

NP-549


pehar_11

#16
Valjda misli na ovo novo smeće od Novatronica jer su zbilja kaos. Razmak između slova je ogroman, slova su visoka i uska, teško se čita, slova na bočnom displeju su tanka i sitna - sve u svemu, katastrofa.

Evo nekakvog primjera (donekle):
Novatronic:  3 2 O p a t i j a
Bustec:  32  Opatija
Vrijeme je novac.

marko745

Jedna je gospođa doslovno pitala "je li to osmica" jedva razumijela što piše.

ante_os

Može li netko uslikati taj displej? Ne razumijem što je nejasno ako su slova razmaknuta. Možda šoferšajba ukošena pa se ne vidi. U Novom Sadu je tako bar.
U Osijeku se koriste dijelom Novatronic displeji i rade solidno, ali također su kod nekih natpisa rastavljena slova. Dosad nije bilo problema, osim što GPP ne stavlja broj linije, ali to nije greška Novatronica.

421

Rekao bih da je stvar u softveru i načinu razmišljanja na LAWO, Bustec način.
IT stručnjak koji se bavi tom problematikom riješit će i Novatronic, uvjeren sam u to.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

pehar_11

#20
Citat: ante_os  u Kolovoz 06, 2022, 19:34:20
Može li netko uslikati taj displej? Ne razumijem što je nejasno ako su slova razmaknuta. Možda šoferšajba ukošena pa se ne vidi. U Novom Sadu je tako bar.
U Osijeku se koriste dijelom Novatronic displeji i rade solidno, ali također su kod nekih natpisa rastavljena slova. Dosad nije bilo problema, osim što GPP ne stavlja broj linije, ali to nije greška Novatronica.
Slikao sam ja par njih ali se na kameri ništa ne vidi pa imam osjećaj da se slova na Bustecu čak bolje vide kada se slikaju (ako pogledaš moju sliku 781 u slikama iz 2022. možeš vidjeti da se displej uopće ne vidi, a slikao sam iz par pozicija i postavio samo jednu, meni najbolju sliku). Ne znam kako je kod vas, tj. koliki je razmak na vašim displejima, ali kada se usporede Bustec i Novatronic displeji razlika je ogromna. Sad, ovo je kriva rubrika jer ne govorimo o busevima već o displejima, no Bustec ima "bolji" (tj. puno razumniji) i jasniji font. Stvar je (barem ja tako mislim) o razmacima između slova i brojeva. Uzmi za primjer displej na kojemu piše linija 32 - kod Busteca taj bi displej izgledao nešto poput "32 Opatija" (znači, slova su spojena, nema međusobnog razmaka između slova i postoji razmak između broja linije i teksta na displeju), dok su kod Novatronic displeja razmaci između međusobnih brojeva linije (umjesto "32" piše "3 2") ali je također razmak između brojeva linije i tekstra isti. Tako da bi displej od Novatronica ispao kao "3 2 O p a t i j a". Ne kažem ja da ne valjaju ili da su neznam što, samo je meni osobno Bustec draži i ima bolje uočljiviji i razumniji font.
Bočni displej je još gori jer razmak i debljina slova ovisi koliko natpisa linije stane na displej (npr. kod linije 34 tekst će biti sitan i tanak jer je na displeju mora stati "Veprinac-Rukavac-Matulji-Opatija". Ali iskreno, bočni displej je katastrofa.

Ja ću u prilog staviti dvije slike da budu kao primjer iz igrice koju imam (to je najbolje što mi je palo napamet jer nemam sliku displeja), pa će slika br. 1 biti primjer Busteca, a slika br. 2 displeja od Novatronica. To će valjda pojasniti situaciju, donekle, nadam se.
Vrijeme je novac.

ante_os

#21
Pa da razumijem na što si mislio. Glupo mi je što razdvajaju i broj ako je broj 32 čemu ga razdvajati na 3 2. Pa svakako ako već moraju napraviti taj razmak među slovima onda treba biti barem dodatni razmak između broja i teksta, tj. odredišta, dakle: 32   O p a t i j a.
Sad ne znam koliko je to do proizvođača displeja da moraju slova biti razmaknuta jer recimo na našima u Osijeku nekada je pisalo razmaknuto (ako nije predugačko odredište) i sa tanjim slovima, a sada su reprogramirali ili su nabavili nove displeje pa su dodani brojevi linija i odredišta čija su slova deblja i manji je razmak, a broj je dodatno uočljiviji. Inače Novatronic displejima su mijenjali one originalne displeje iz MANova koji su se pokvarili, tako da su očito kvalitetni. Svi su zeleni od Novatronica u Osijeku, nisu ovi narančasti LED što su "teški" za slikat. No da ne idemo dalje u OT.  :)

NP-549

Mi smo poslali bazu linija u Novi Sad i oni su to unijeli u sve autobuse koje će isporučit u ovoj seriji. Nisu baš sve ispoštovali jer sam uočio par linija da piše drugačije nego na našoj verziji + tražili su da izbacim nešto što se ne koristi jer da mogu samo 500 linija ubacit.  Izbrisali smo linije 33, 20A, 20B i slične.   Ne kužim šta mu tu ima zauzimat prostor. Adresa ionako ima 999,  a svaka linija zauzme valjda par kilobajta. Jbt ko da je ultra hd film memoriran na svakoj šifri.

Kad isporuče kvalitetan alat za rad sa displejem, što su obavezni,  dat ću si truda pa napravit nove fontove i sve ispravit

smogovci.bbb2

Citat: pehar_11  u Kolovoz 06, 2022, 14:08:30
Evo nekakvog primjera (donekle):
Novatronic:  3 2 O p a t i j a
Bustec:  32  Opatija
A zašto na pišete u Troleju sve velikim slovima, npr. OPATIJA a ne Opatija umnik2
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

NP-549

Mi ne vičemo ;)

Nekako smo navikli na mala štampana slova.  Ima jedna linija sa velikim i baš čudno izgleda

pehar_11

Citat: smogovci.bbb2  u Kolovoz 07, 2022, 08:39:51
A zašto na pišete u Troleju sve velikim slovima, npr. OPATIJA a ne Opatija umnik2
Meni osobno puno bolje i nekako prirodnije izgleda kada su mala slova. A i navikli smo se svi pomalo.
Vrijeme je novac.

NP-549


gorgoroth

Je li prošao bez posljedica, i je li tako svaki put

NP-549

Prošao je normalno.  A inače nema nikakvih šteta na Kapeni 206 koja tu vozi

gorgoroth