Linije - razno 2007.-09.

Autor tomobrad, Prosinac 01, 2007, 19:50:46

NL 313

#30
Citat: ZETZa Lijeve Štefanke ZET-om
Autobusne linije 311 i 322, koje sa zagrebačkog i velikogoričkog glavnog kolodvora voze do Cerovskog vrha, od ponedjeljka, 7. siječnja,  radnim danom i subotom produžuju za Lijeve Štefanke. Rezultat je to dogovora Općine Pokupsko i ZET-a postignutog pošto je Autoturist Samobor sa 31. prosincem prekinuo prijevoz na jednom dijelu Općine Pokupsko.

Cijene markica za mjesečne pokazne karte iste su kao i za ostala izdvojena područja, odnosno opća za prometno područje Općine Pokupsko stoji 290 kuna, a do Zagreba 530. Đačka, studentska i socijalna stoje 200 kuna, a do Zagreba 270. Cijena umirovljeničke mjesečne karte za lokalno područje je 185 kuna, tj. 250 kuna s uključenim prijevozom za Zagreb.

NL 313 i NG 313 su najbolji zagrebački busevi
Ali zadarski novi citari su također među najboljima kod nas

Ivan

#31
Citat: NL 313  u Siječanj 06, 2008, 14:30:40
Citat: ZETZa Lijeve Štefanke ZET-om
Ehehehe, najduža ZETova linija se vraća na posao ;D, a vraća nam se i 5. zona... ;D

To je logičan rasplet situacije, očito je Autoturistu bilo glupo stalno slati iz prazan bus Gorice 20 km do Cerovskog Vrha na liniju dugu samo 5 km... A ZETov 311/322 ionako mora preuzeti njegove putnike i mora čekati da se vrati natrag...

gaspa

Zar je Autoturist vozio od Cerovskog Vrha do Lijevih Štefanki? Od nikud nikam? Samo zato da produži ZET-ovu liniju? To je onda svima bilo jeftinije? Putnicima, prijevozniku...?
Pa kad sam ja u svojoj dokolici istraživao tu liniju (ZET do Lijevih Štefanki), barem u jednoj vožnji šofer i ja predstavljali smo apsolutnu većinu u busu.

Ivan

#33
Citat: gaspa  u Siječanj 06, 2008, 15:06:16
Zar je Autoturist vozio od Cerovskog Vrha do Lijevih Štefanki? Od nikud nikam? Samo zato da produži ZET-ovu liniju? To je onda svima bilo jeftinije? Putnicima, prijevozniku...?
Očito nisu razmišljali na vrijeme, bitno je valjda bilo samo preuzeti u Pokupskom sve od ZETa, a o tome da je rješenje čudno jer ne smiju odraditi gorički (popunjeni) dio linije su tek poslije ozbiljno promislili...

No, to je bio jedan od najzabavnijih apsurda sa autobusnim linijama kojeg sam vidio :D, svaki put mi je dolazilo da se smijem kad sam viđao (obično iz 166) kako kroz Lukavec i Markuševec Turopoljski skupa voze prazni beskorisni Autoturist, a iza njega odmah 311... ;D


Citat: gaspa  u Siječanj 06, 2008, 15:06:16Pa kad sam ja u svojoj dokolici istraživao tu liniju (ZET do Lijevih Štefanki), barem u jednoj vožnji šofer i ja predstavljali smo apsolutnu većinu u busu.
No, pa da, na 311 putnika ima podosta do Hrašća i Lukavca, ali poslije toga ostalih 30 km vozi poluprazan... Samo sam jednom išao do kraja, ali ostalo mi je u sjećanju kako su sitna i raštrkana sela kroz koja prolazi (to je, zapravo, jako lijepo za vidjeti, a i priroda okolo je prilično lijepa), stvarno je i teško očekivati da se tamo bolje napuni.

tamlover

Odlično, vraća se sve u normalu. ZET-u par kilometara više ne bu odmoglo, a vjerujem da je većina ljudi iz Lijevih Š. pronalazila neki alternativni prijevoz do Cerovskog Vrha (jer uopće ne sumnjam da je Autoturist to slijepo crijevo dobro naplaćivao) pa je za očekivati da ZET ipak bude malo bolje popunjen.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

DJ_ZG

heh... dobra vijest da se vratila linija... slabo je se sjecam, jednom sam se vozio dole... zaista i jesu 'kraj' svijeta... al meni je uvijek bilo egzoticno vidjeti plavi ZET tako daleko od zagreba :D

tamlover

Meni je bilo turbo gledati na Glavnom Avtomontažine 260A116 M na toj liniji pred nekoliko godina.
Pa se ti drndaj do tam Mile.... ;D
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

NL 313

Citat: ZETNovi noćni polasci
Na autobusnim linijama 208 Dubrava-Vidovec, 209 Dubrava-Čučerje, 213 Dubrava-Jalševec i 230 Dubrava-Granešinski Novaki uvode se od ponedjeljka, 14. siječnja, noćni polasci autobusa.

Izvatke iz voznih redova s novim noćnim polascima navedenih linija može se pogledati i na početno krajnjim stajalištima, na za to predviđenim mjestima.
NL 313 i NG 313 su najbolji zagrebački busevi
Ali zadarski novi citari su također među najboljima kod nas

trambus

Citat: NL 313  u Siječanj 13, 2008, 15:16:58
Citat: ZETNovi noćni polasci
Na autobusnim linijama 208 Dubrava-Vidovec, 209 Dubrava-Čučerje, 213 Dubrava-Jalševec i 230 Dubrava-Granešinski Novaki uvode se od ponedjeljka, 14. siječnja, noćni polasci autobusa.

Izvatke iz voznih redova s novim noćnim polascima navedenih linija može se pogledati i na početno krajnjim stajalištima, na za to predviđenim mjestima.
Vidim da svaki dan vozi 1 bus u 1.15 pa kruži okolo:
Dubrava - Vidovec 1.35 - G. Čučerje 2.00 - Jalševec 2.25. - Dubrava.
Baš me zanima je li se netko vozio do Jalševca ovim jako obilaznim putem preko sat vremena  :D

U polascima iz G. Čučerja ima i polazak u 0.25 preko M. Trnave za Dubravu, ali u polascima 208 o njemu ni riječi  :-\

tamlover

#39
OHOHOHOHO

Ajmo zapadnjaci borit se za svoja prava!
ČRNOMEREC-G.KUSTOŠIJA-Ilica-G.VRAPČE-Ilica-Bolnička-PERJAVICA-Bolnička-Gospodska-OREŠJE-BORČEC-G.STENJEVEC-Dubravica-Bologna-Prigornica-BIZEK-Prigornica-POD.DOLJE-ČRNOMEREC

Vozio bi sat i 40 minuta i bio bi vrhunac ZET-ove gluposti, baš kao i gore spomenuta dubravska noćna linija.
Ako se nekom da nek obradi Savski most.... ;D

...i bilo je lepo i navek TAM bu....

DJ_ZG

nije mi jasno kud on vozi iz Vidovca u Cucerje... ako se netko bude vozio slucajno da javi...
po meni je trebalo tu liniju prvo da vozi u Markusevec pa onda preko Trnave u Vidovec...
u svakom slucaju, posto pripadam tom dijelu grada, meni se ideja cini dobra... bar nesto da vozi tim podsljemenskim krajem a da nije 33 kod tunela...

gaspa

A kud bi vozil? Prek Slanovca sigurno ne (tam je i s automobilom nadasve zanimljivo preći preko hrpta brzinom većom od 20 :D). Vraća se do Granešine pa onda za Čučerje. Onda se očigledno opet vraća do Granešine pa za Jalševec. Gdje bi inače bio svo to vrijeme koliko traje krug?

A što se krugova tiče, kome se vozika, nek nedjeljom isproba 274: Dubec-Adamovec-Jesenovec-Adamovec-Donja Glavnica-Moravče-Adamovec-Dubec (tak je barem nekad vozio i jednim udarcem ubijao 3 muhe iliti jednim busem jednom vožnjom održavao 3 linije)

tamlover

Kod 274 se radi o selima koja su fakat daleko od Dupca i gdje nije sasvim nelogično poslati jedan bus za sve, ali u slučaju ovih noćnih linija maltretiranje je putnika vožnja od više od sata do Jalševca. Bilo bi pametnije da su uveli 2 noćna polaska za Čučerje i po jedan za Vidovec i Jalševec. Ovo je opet jedna suluda ideja nekoga ko se u ZET-u pravi važan funkcijom a nema dume o prometu (naalost vjerojatno ima i diplomu odgovarajućeg fakulteta).

Inače imamo i primjer kada u zadnjim dnevnim polascima linija za Planinu Donju ide preko Goranca. Isto tako logično i racionalno rješenje (oje od putnika ne pravi budalu).
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

trambus

Citat: tamlover  u Siječanj 15, 2008, 18:13:32
OHOHOHOHO

Ajmo zapadnjaci borit se za svoja prava!
ČRNOMEREC-G.KUSTOŠIJA-Ilica-G.VRAPČE-Ilica-Bolnička-PERJAVICA-Bolnička-Gospodska-OREŠJE-BORČEC-G.STENJEVEC-Dubravica-Bologna-Prigornica-BIZEK-Prigornica-POD.DOLJE-ČRNOMEREC
Zaboravio si Graberje  ;D

Ivan

#44
Citat: gaspa  u Siječanj 17, 2008, 15:05:56
A kud bi vozil? Prek Slanovca sigurno ne (tam je i s automobilom nadasve zanimljivo preći preko hrpta brzinom većom od 20 :D). Vraća se do Granešine pa onda za Čučerje. Onda se očigledno opet vraća do Granešine pa za Jalševec. Gdje bi inače bio svo to vrijeme koliko traje krug?

A što se krugova tiče, kome se vozika, nek nedjeljom isproba 274: Dubec-Adamovec-Jesenovec-Adamovec-Donja Glavnica-Moravče-Adamovec-Dubec (tak je barem nekad vozio i jednim udarcem ubijao 3 muhe iliti jednim busem jednom vožnjom održavao 3 linije)
Krivo! ;) Kad skrene kod Soblinca sa glavne ceste 274 vozi ravno - Glavničica - Laktec i natrag.

Linija na koju misliš je 271/272, vozi i sada tako. :)



---------------------------------

Mislim da je ovo u Dubravi glupo izvedeno. Kao prvo, 213 uopće nije opterećena linija i ne bih joj baš dao noćnu, jedino možda zato jer je blizu i Novoselec, ali i 224 je slabo napunjena poslije Brestja, tako da ne znam baš... Kao drugo, puno, puno pametnije bi bilo da odveze do Markuševca kad već prema Vidovcu prođe kroz Markuševečku Trnavu...

Mislim da su trebali ovog dubravskog organizirati ovako (i staviti im napomenu da čekaju noćne 34 koji kreću u 0:56 i 1:32 sa Draškovićeve):

208 - 205
208 Dubrava 1:15
Vidovec 1:35 > M.Trnava > 205 Markuševec 1:45
Dubrava

i onda jednostavno

209 (- 213)
Dubrava 2:05
Čučerje 2:30 (ili još i Jalševec 2:45, ali ne vidim veliku potrebu)
Dubrava > kraj



-----------------------

A jednog črnomerečkog, ako bi isto tako odvozio samo na dva sata, bi se moglo staviti da odvozi krug 128 - 127 (ako misle da se može popeti iz one rupe ili spustiti u nju, a mislim da može, ako ne onda svaku za sebe), pa 126, pa 125, pa 124, ili nekim drugim redosljedom, ali spajanje i nema baš smisla; mislim da su ostale linije preslabo opterećene da bi svaka imala noćni polazak, odnosno, sa 10-ak minuta hodanja (doduše brdovitog, ali penzići ionako ne rade ništa u to vrijeme), uostalom ionako 125 pokriva 137, 124 pokriva 130 i 131.
Hm, ili bi možda mogli i staviti spojene polaske (ipak tamo i nazad nije predugo) 135-126, 137-124, pa 131-123? 

No, evo, da napravim svoj mali raspored (svi čekaju 31), isto kao ovi dubravski vozi samo još 2 h, ne cijelu noć:

127-128
1:00 Črn. - Mikulići >
1:17 Lukšići

126
1:35 Črn
1:50 Krvarić

124 (baš u ovo vrijeme da pokrije rupu prema Gajnicama na 172)
2:05 Črn.
2:25 G. Stenjevec

125
2:45 Črn.
3:00 G. Vrapče - Vrapče > garaža



....................................
Ili jedan malo duži (ali onaj prvi mi se čini smisleniji):
127-128
1:00 Črn. - Mikulići >
1:17 Lukšići

135 - 126
1:35 Črn.
1:43 Graberje
2:00 Krvarić

137-124 (baš u ovo vrijeme da pokrije rupu prema Gajnicama na 172)
2:10 Črn.
2:28 P-Borčec
2:42 G. Stenjevec

125 (isto pokriva rupu, ali do Vrapča)
3:15 Črn.
3:30 G. Vrapče

I još jedna tura nekud za kraj, ja bih ga stavio na 126 (3:45 Č, 4:00 GK), ali bilo bi pristrano ;D, pa bolje da je na 127 i/ili 128.



.....
Nevezano za ovo, linija 131 je dobila drugi bus kroz cijele prve dvije smjene :), ne samo dvokratni. Nisam siguran da je baš potrebno, ali možda i je bolje kad 120 nikad ne vozi.