Fotografije iz ZET-ove prošlosti

Autor Portos, Prosinac 02, 2007, 08:48:07

manoplan

Citat: STIB  u Veljača 04, 2012, 06:05:39
Citat: manoplan  u Siječanj 31, 2012, 14:29:36
Autobus Alfa 1000 AU, karoserija Goša Smederevska Palanka, snaga: 163 KS. U ZET-u je nabavljeno 35 komada.
Jesu li te Alfe vozile (i) na linijama 5 i 6 - Srebrnjak i Kozjak? Cini mi se da sam ih vidjao u Srapcevoj...

Te Alfe su rashodovane 1969/70, a ja tada još nisam bio ni u planu, tako da na žalost ne znam odgovor. Možda netko stariji bude znao ...

conecto

Citat: sokre  u Veljača 04, 2012, 00:45:11
Ti TAM-ovi kada su došli bili su mi najljepši i najmoderniji busevi od svega što je ZET tada imao.

Naročito je bilo moderan na llinijama sa posebno za njega napravljenim tablama za liniju.

Ni zglobni mi nisu bili loši..

Takvih zglobnih nije bilo u ZG, a ovo su prvi autobusi u ZET-u s ABS-om i neonskom rasvjetom.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Marek

#437
E, sad ne znam dali je ovo ZET-ov  bus123 ,ali pošto je slika iz Zagreba postavljam ju ovdje. Između 1930-1945.


Ivan


Marek

To bi trebalo biti u nekom okolnom selu ,kada su ta sela dobila vezu sa središtem grada.

Tomek

Ta sela su danas kvartovi blizu centra grada, tako da ako nađeš kakvu informaciju sa imenom mjesta javi ;)

Ivan

#441
No da, u to vrijeme je Zagreb završavao na Črnomercu, Kvatriću, Gupčevoj zvijezdi i Trnju, tako da je "okolno selo" može biti velika većina današnjih kvartova... :)

Zapravo, sad kad sam bolje pogledao sliku, čini mi se da na busu piše REMETE... Možda je ovo na raskrižju Remete - Kameniti stol? :) ??? Čini mi se da je i sad tamo neka birtija u ovakvoj prizemnici.

Mirta



Da, Remete. Ta se slika, puno jasnija, nalazi u zaglavlju: http://www.remete.com.hr/kontakt/

Isto kao i na razglednici: Pozdrav iz Remeta - Gostiona Skender:   http://www.kolekcionari.com/showthread.php?t=7439
Nikad ne reci:"Nikad!".

Tomek

#443
Jedan Ikarus gbr 209 sa stranice Phototrans.eu

Ivan

Čudan video za naći nešto autobusno, no, uglavnom, na 2:46-3:06 su još skroz novi i sjajni 108 i 418...

Shole

Šteta da nije umro kad je 300 bio novi

tramvajac 92

Nemre zglobni gore..
Tu je bilo angažirano znači najmanje 20 autobusa za voziti i bar 5 na britancu još da budu u pričuvi..

conecto

Citat: Tomek  u Lipanj 22, 2012, 18:46:21
Jedan Ikarus gbr 289 sa stranice Phototrans.eu


Ovaj Ikarus nije 289 nego 209 - jedan iz prve serije iza "rogonja" koji su u APP bili 201-206 (1983., otprilike svibanj, snimljen na Remizi)
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

sokre

Zašto im je nadimak `Rogonja`?

tramvajac 92