Čazmatrans – novosti i rasprava

Autor Tomek, Studeni 21, 2007, 00:50:47

neoplancityliner

VOZILA KOJA NEDOSTAJU

g.b.  458- BJ-264-EF MAN UL 353
         *** 027- BJ-371-EO(ex. BJ-806-U)
         017 -BJ-546-BN TAM 190A110
         018- BJ-548-CI   TAM 190A110
034- BJ-160-AA  TAM 190A11
035 -BJ-250-U     TAM 260A116
137 -BJ-465-BN GRAF STIFT GSLH 200
467 -BJ-694-EF FORD TRANSIT
042 -BJ-730-AL TAM 190A11
044 -BJ-732-AL TAM 190A110
045 -BJ-797-AV GRAF STIFT GSLH 200
050 -BJ-865-EC SANOS
062 -KC-519-CM MAN SR280R
520- ZG-8246-EA Setra S 315 UL-GT
323- BJ-184-DU TAM 190A119
072 -BJ-343-U TAM 190A110
080- BJ-844-U TAM 190A110
529- BJ-675-EH MERCEDES SPRINTER
510- BJ-748-EJ SETRA S 315 GT-HD

evo to je od mene još danas.... imam sve garažne brojeve, ali stvarno nemam volje za ovime više.... u idućim danima ću ih još poslagat...  ;)  ;)  ;)

5AR

Pohvala za trud neoplancityliner, još ih fali nešto manje od 150 komada. Sve bliže smo kraju.

neoplancityliner

ja ti imam sve doma, ali je problem kaj je to posloženo po nekom bjesnom redoslijedu, odnosno po nekim jedinicama, pa je ispalo da postoji 43 rad. jed. .... ali dobro, budem ja to rijesio, tako da ce te sve imati....  ;)

zizi

Citat: conecto  u Ožujak 07, 2010, 01:48:54
Molim da mi nitko ne zamjeri jer sam već svašta čuo ovdje na slične komentare, a bilo je i raznih rasprava u drugim temama kao npr. kako MAN Lions Regio vozi međugradske linije kad je REGIOnalni bus. Ova Setra gbr.519 je autobus iste te klase ali nitko na to ne prigovara, a u Čazmatransu očito će uvijek ostati neke stare navike pa taj bus bez problema vozi Zagreb-Osijek (kao što je to nekad po potrebi znao obaviti i Steyr). Nije usamljeni primjer, ima tu slika s iste linije Setri iste klase (npr. one troosovinke koja inače vozi Zagreb-Dugo Selo), pa čak čini mi se i MAN Lions Comfort.
A Setra ko Setra - očito i ovdje malo tko razlikuje ovu gbr.519 od one gore gbr.466, ali nisu baš iste koliko su na prvi pogled slične.
vozio sam se u svim mogućim setrama mogu samo reći da o ovome sto pisete ove setre bez prolema po udobnosti mogu voziti ove linije. sječam se da je app u sezoni za split slao setru tri osovine međugradsku . mislim da je glupo raspravljati setra je najudobniji auto bez obzira o kojem se modelu radi. vozio sam se iz splita u zagreb u novom cytilineru mogu samo reći da mi je kićma otpala do zagreba.

Shole

Tu je problem udobnosti, al ne toliko samog autobusa koliko njegovih sjedala, a već smo se više puta uvjerili da MAN i Neoplan naguraju previše siceva u klasični 12 metarski bus.  Dal po narudžbi ili ne, to neznamo.  Sa Setrama je bilo puno manje problema po tom pitanju.  Možda oni jednostavno ne dozvoljavaju u 315 gt-hd stavit više siceva nego što neki njihov standard dozvoljava, dok ove druge (Neoman) to valjda nije briga.   A što se tiče Setri koje si ti spomenuo, niko ne osporava njihovu udobnost, uglavnom smo raspravljali o problemima sa prtljagom pošto UL i GT modeli imaju puno manje bunkere od HD serija zbog nižeg poda u unutrašnjosti busa

mate

To stoji za prtljagu, jer su bunkeri dosta manji, a i ja sam sam napisao negdje, da je ova Gbr.519 bila na liniji kada nije bilo puno ljudi, tako da je i taj problem onda zanemariv... ;)
A, Slavonci su prezadovoljni s Čazmatransom, pogotovo Brođani, koji na polascima za Zagreb, imaju jako veliko povjerenje u Čazmatrans, sve je vrhunsko od autobusa do vozaca...A i slike nedjeljom kad bisevi voze za Zagreb sve govore :)

Shole

Kakva je situacija sa APP-om SL.Brod ?

mate

Citat: Shole  u Ožujak 15, 2010, 15:43:38
Kakva je situacija sa APP-om SL.Brod ?

Sasvim ok, lokalne linije su im dobre, pogotovo sad kad je skolska godina, a ova za Rijeku,Porec,Rovinj je isto dobro popunjena (necu previse pisat da ne bi bilo OT u ovoj temi ;))

Shole

#173
Nije OT kad uspoređujemo sa Čazmom.  Najviše me zanima usporedba usluge na liniji za Zagreb.  Dal imaju putnika ko Čazma, busevi znam da su im OK, cijena mora bit tu negdje.



EDIT:  ustvari je OT utoliko što nema veze sa slikama pa prebacujem u RASPRAVE

mate

Citat: Shole  u Ožujak 15, 2010, 16:58:13
Nije OT kad uspoređujemo sa Čazmom.  Najviše me zanima usporedba usluge na liniji za Zagreb.  Dal imaju putnika ko Čazma, busevi znam da su im OK, cijena mora bit tu negdje.



EDIT:  ustvari je OT utoliko što nema veze sa slikama pa prebacujem u RASPRAVE

Moze i tako, nema problema
Sto se tice APPa, oni nemaju polazaka Sl.Brod - Zagreb, vec samo Pozega - N.Gradiska - Zagreb ;)
Jedina linija koja ide van Slavonije iz Broda je ona za Istru, te sezonske za Dalmaciju, uz medunarodnu nedjeljom za Beograd

Shole

Pa šta ta za Istru mimoilazi Zagreb?

mate

Citat: Shole  u Ožujak 15, 2010, 18:54:54
Pa šta ta za Istru mimoilazi Zagreb?

Ova sto ide iz Osijeka, Sl.Broda mimoilazi, a ova sto ide iz Pozege za Pulu ide kroz Zagreb ;)

mate

#177
Citat: DANI  u Ožujak 16, 2010, 14:49:41
dobre si slike napravijo...koje linije voze jos za njemacku il austriju osim zupanja-frankfurt??..

Osijek - Berlin, Osijek - Hamburg (kooperacija s Croatia Busom i Touringom), te Ilok - Frankfurt (kooperacija s Panturistom i Touringom), to je ono sto Čazmatrans iz Slavonije vozi za Njemacku u kooperaciji s navedenim prijevoznicima

DANI

a zasto su oni sa croatia bus il sa panturist kooperantni na otim linijama ak su onih svi hrvatksi prevoznici ?? sta ima naprimer panturist na liniji zupanja-frankfurt od cazmatrans??

mate

Citat: DANI  u Ožujak 16, 2010, 15:07:51
a zasto su oni sa croatia bus il sa panturist kooperantni na otim linijama ak su onih svi hrvatksi prevoznici ?? sta ima naprimer panturist na liniji zupanja-frankfurt od cazmatrans??

Nisi razumio skroz, Panturist je kooperant samo na liniji Ilok - Frankfurt, ta linija i ova Zupanja - Frankfurt su 2 razlicite linije, ova prva do granice s Slovenijom ide Podravskom magistralom (Osijek, Bjelovar, Koprivnica, i ostala mjesta) dok ova iz Zupanje ide autocestom (Sl.Brod,N.Gradiska,Kutina,Ivanic,Zagreb) do granice ;)