Displeji na autobusima

Autor tomobrad, Prosinac 02, 2007, 20:38:00

GT-R

Citat: tramvajac 92  u Prosinac 06, 2011, 08:47:28
Citat: GT-R  u Prosinac 05, 2011, 20:39:32
Citaro na 217 sad neznam jel gbr 778 il 776 al pise na displayu trpuci preko odre (nesjecam se jesu donji ili gornji :P )
Ovo ne valja. Citaro nema brojeve sa 7xx. Da bar piše preko Lipnice, pa da ima neke veze  ;D

Ispravak!
678 ili 676. Znam da ih nema s 7xx brojevima, ali pošto sam pisao preko mobitela, nerazmišljam ni šta pišem :D
I čudno mi je da Citaro koji kolko ja znam nikad nije bio na nekoj liniji od APP ima na displeju napisano odredište iz Trpuca koji su tamo iza Savskog Mosta.  ???

MAN19464

u opcijama na atronu je bilo tamo gdje se upisuje autobus u kvaru garaža slobodan prijevoz i slično bila je opcija koja se koristila za vrijeme dok su se trpuci vozili obilazno prko odre, tako da oko toga netreba brinuti vjerovatno je vozač umjesto da potvrdi garaža potvrdio tu opciju koja se nekad koristila.

marin

Na liniji 119 displej pokazuje Podsused- most
                                              Samoborska
To je dobro jer koji god čovjek ne zna gdje ide prvo pita jel ide prek Samoborske.

sokre

Sređuju se polako i autobusni displeji.

Zanimljivo kako tramvaji imaju uredne i standardne displeje.


Iako bi moglo to izgledati i puno bolje, cijenim napredak.

marin

Kako na nekom displeju moze pisat Sretan Božić ??? Pa kako da putnici onda znaju koja je linija? Dali se to samo pojavljuje na displeju tamo gdje jedino ta linija prolazi (znači komad trase gdje samo ide jedna linija) ili nešto drugo??

conecto

Ne pojavljuje se samo, u Atronu postoji određeni broj natpisa koji se mogu odabrati. Dok je bus na liniji trebala bi biti ukucana linija bez obzira koliko se ovi natpisi činili vozačima, putnicima i prolaznicima simpatični, a ni validatori tada ne rade kako bi trebali kao ni najava stanica.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

marin

Ma to samo rade pojedinci kao što je Marijan J. na liniji 136 ;D

Westin

Na gr.539 koji je danas na liniji 219 ima napis 221 Travno dok je u atronu okrenuto na ZET Zagreb .Vozač je stavio naprijed tablu s natpisom linije .Mislim da je taj bus došao kao zamjena za neki pokvareni .

marin

Da oživimo zamrlu temu, jučer na liniji 109 je bus gbr. 164 kojem ne radi displey, i ne kužim kako oni nemaju potrebu stavit tablu ili barem rukom napisat liniju  >hammer< . Inače vidim već dosta Lionsa kojima ne radi napr. prvi displej, jučer gbr. 316 na 126 liniji, on radi, ali ne svijetli skoro ništa, a zadnji i bočni rade kako treba... Zna li netko možda zašto je to tako???

tramvajac 92

#189
Hm, taj 164 očito jučer šeta po Črnomercu..
Na više NL263 (2003) display radi ali se ne vidi..

dominik,

Citat: marin  u Rujan 14, 2012, 09:51:45
prvi displej, jučer gbr. 316 na 126 liniji, on radi, ali ne svijetli skoro ništa, a zadnji i bočni rade kako treba.
To sam i ja primjetio na g.b. 307, 309...

marin

Citat: tramvajac 92  u Rujan 14, 2012, 10:51:23
Hm, taj 164 očito jučer šeta po Črnomercu..
Na više NL263 (2003) display radi ali se ne vidi..
Tramvajac, nisam mislio na one iz 2003, iako i na njima ista stvar, nego na 09'....btw danas viđen gbr. 164 kako mu displej radi...ajde barem nesto.

tramvajac 92

Marine, nije bilo ni upućeno tebi, nego sam to primjetio, pošto ih ovih dana ima malo više u mom kvartu.

marin

Dobro, ali kažem, što je i žalosno, da više displeja ne radi na ovim iz 2009. nego ovim starijima  :-\

marin

Na liniji 109 je gbr. 229 kojem neradi displej, ni nema tablu ni papirić. Uglavnom ko ej bolje pogledao mogao je vidjet da na njemu i gbr 176 doljni dio displeja ne radi ili je šaren...strašno, kakvi će bit za 5 godina?? Isto tako na gbr. 539 ne radi niti jedan osim bočnog.