Displeji na autobusima

Autor tomobrad, Prosinac 02, 2007, 20:38:00

ChRiStIaN

Na 749 prvi display s lijeva necitljiv. Desna strana je jos ok. Prvi kandidat za zamjenu od Citelisa.
@ Autobusi Hrvatska @

tramvajac 92

Citat: ChRiStIaN  u Ožujak 10, 2022, 19:01:04
Mene vise brine kj na displayu pise Gajnice a treba pisati Prečko.
Citat: MAN truck bus  u Ožujak 10, 2022, 19:03:22
Još uvijek ima 5 polazaka u danu do Gajnica (Dubravice) i 3 polaska od Gajnica (Dubravice) do Črnomerca. ;)
Jel treba onda pisati 120 Dubravica ili 120 Gajnice?  :P
Citat: ChRiStIaN  u Ožujak 10, 2022, 20:07:23

Ovak pise na nekima CIJELI dan. Kak na kojem busu. Treba update atrona.
Svakako. Na mnogim linijama se to treba popraviti, pogotovu linije koje imaju ispis u dva reda. Ako ide konačno odredište gore, velikim slovima, onda ide kod svih. Ne može negdje gore negdje dolje biti. Konkretno, 120 nema smisla da više piše Gajnice - Prečko, bolje bi bilo da piše Škorpikova, ovako može pisati i Kustošija - Prečko.

hrvoje21

Citat: tramvajac 92  u Ožujak 11, 2022, 11:06:43
Jel treba onda pisati 120 Dubravica ili 120 Gajnice?  :PSvakako. Na mnogim linijama se to treba popraviti, pogotovu linije koje imaju ispis u dva reda. Ako ide konačno odredište gore, velikim slovima, onda ide kod svih. Ne može negdje gore negdje dolje biti. Konkretno, 120 nema smisla da više piše Gajnice - Prečko, bolje bi bilo da piše Škorpikova, ovako može pisati i Kustošija - Prečko.
Gajnice piše zato da se ljudi nebi zabunili na okretištima s 134, ali slažem se da bi Škorpikova bio bolji izbor.
Dubravica ne baš jer malo ljudi zna na što se to odnosi

ChRiStIaN

Pa piše i Dubravica i Prigornica na 172 / 176 pa se ne bune ljudi. Uđu u bus i samo ih ponekad trebaš zamolit da izađu jer gledaju broj linije a ne odredište.  pivkan

Smatram da bi natpis za 120 bolji bio ovakav:

120           PREČKO                                              ČRNOMEREC
        Al.Bologne - Škorpikova                     Škorpikova - Al. Bologne

A ne 120 PREČKO - GAJNICE
Pa linija prolazi i kroz Vrapče pa to nisu napisali...

Opasno su se zaigrali sa tim natpisima i baš ima besmislenih natpisa.
@ Autobusi Hrvatska @

MAN truck bus

Ti skraćeni polasci na 172/176 se češće ne voze nego što se voze, ali svakako bi natpis trebao biti što jednostavniji sa što više općepoznatih pojmova i eventualno najtraženijim stajalištem na trasi.
Ova ispisivanja ulica su po meni bespotrebna jer malo ljudi zna svoja odredišta po nazivu ulice već po tom što traži.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

ChRiStIaN

#680
Do Prigornice se SVAKI vozi.

Citat: MAN truck bus  u Ožujak 11, 2022, 15:58:48
Ti skraćeni polasci na 172/176 se češće ne voze nego što se voze, ali svakako bi natpis trebao biti što jednostavniji sa što više općepoznatih pojmova i eventualno najtraženijim stajalištem na trasi.
Ova ispisivanja ulica su po meni bespotrebna jer malo ljudi zna svoja odredišta po nazivu ulice već po tom što traži.

Nije politički korektno pisati Arena Zagreb ili King Cross na display ali kaj točno fali mojem prijedlogu, ne razumijem te baš?!
ispiše se trasa a ne kvart jer u ovom slučaju ispisivanje kvarta nema nikakvog smisla. Bus ide za Prečko i da se zna kud ide. Kakvog po tebi smisla ima PREČKO - GAJNICE natpis? Po čemu je bolji od mojeg prijedloga?
Kvart ima smisla na 234 ili 146.
Ponavljam...ide bus i kroz Vrapče i Kustošiju pa ne piše...

Tebi niti jedna ideja ili prijedlog nisu dobri ak nisu tvoji. Daj otvori se malo za prijedloge i sugestije.
@ Autobusi Hrvatska @

Mercedes bus

Gbr 114 ima pokvaren displej, na njemu piše 114 Prečko mada je vozio neku drugu liniju na Črnomercu

MAN truck bus

#682
@Christian
Ne vozi se svaki, ljetos kad god sam ciljao polazak linije 172 do Prigornice autobus je redovno sa 172 Prigornica okretao na garaža i otišao u istu. I ne, to nije bilo jednom, to je bilo u par različitih tjedana.
Tvom prijedlogu fali to što bi bilo previše teksta, čim je puno teksta znači font se mora smanjiti i vidljivost je manja što automatski za sobom povlači pitanja gdje bus ide i kako. Samog sebe si pobio nabrajanjem ulica jer autobus ne ide samo tom ulicom već hrpom njih, pa zašto bi baš te ulice bile referentne za navođenje? 120 Gajnice - Prečko liniju automatski separiraju od linije 134 koja također prometuje za Prečko, ali drugim ulicama.
Ako nije politički korektno navesti na displej, zašto je korektno nazvati stajalište Elka, pa na toj lokaciji se nalazi još tvrtki... Politički korektno može biti samo dodavanje natpisa trgovački centri jer konkretna linija prolazi pored mnoštva istih, pa kako se ne bi pojedini zasebno isticali, možemo istaknuti da prolazi kraj njih, jednako tako i na ostalim "shopping" linijama.

BTW., pokušavaš me ocrniti, ali ti svaki put kada netko pokuša osporiti nešto što ti smatraš ispravnim postaješ izrazito napadan i agresivan. Forum je javno mjesto i svako ima pravo napisati svoje mišljenje, ideju, viziju (pa i glasinu) i svako jednako tako ima pravu istu kritizirati, iznijeti svoje viđenje te problematike ili pak ju osporiti. Teorija da niti jedna ideja osim moje meni nije dobra ti ne drži vodu jer sam se više puta složio s raznim forumašima oko neke problematike i podržao ideju te ih dodatno usmjerio ako sam imao potrebu kako bi nekome proširio vidike ili ih bolje usmjerio. kava
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

421

#683
Ne zaboravite bitnu stvar > linija je registrirana trasom i nazivom pa svaka promjena donosi dodatnu komunikaciju s gradom radi odobrenja.
I kao što sam već naveo xy puta, što god piše na displeju iliti predočniku, UVIJEK će biti pitanja.
Istinabog postoje i razlozi kad glavni prometnik ili otpremnik skraćuje liniju zbog nečega, pa je najelegantnije upisati nešto neutralno tipa BUS U KVARU ili GARAŽA i odraditi vožnju s najmanje štete.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

ChRiStIaN

#684
Upravo si sad optužio kolegu iz ZETa da nije vozio liniju koju je morao. Prema toplomjeru, SVAKA se linija MORA potegnuti do Prigornice. MORA! Stoji u toplomjeru i stoji na javnom voznom redu jer prazni kilometri u tom obujmu NE POSTOJE na prigradskoj liniji. Zasto taj to nije napravio, ne znam. Prema naputcima koje ja imam, obavezno je voziti do Prigornice. Do Dubravice - NE! jer u voznom redu za putnike, taj polazak ne postoji.

Citat: MAN truck bus  u Ožujak 11, 2022, 16:37:21
Tvom prijedlogu fali to što bi bilo previše teksta, čim je puno teksta znači font se mora smanjiti i vidljivost je manja što automatski za sobom povlači pitanja gdje bus ide i kako. Samog sebe si pobio nabrajanjem ulica jer autobus ne ide samo tom ulicom već hrpom njih, pa zašto bi baš te ulice bile referentne za navođenje? 120 Gajnice - Prečko liniju automatski separiraju od linije 134 koja također prometuje za Prečko, ali drugim ulicama.

Imaš liniju 119 kojoj ispod piše Samoborska. I to je bezveze? Po tebi su onda bolje mogli staviti Stenjevec pa si ti misli sad kud vozi kroz Stetnjevec.
Naravno da ne možeš staviti svaku ulicu al jbmu sunce, ako staviš Al. Bologne i Škorpikovu poprilično se logično u glavi složi trasa čovjeku kud autobus ide, baš kao i 119. I dalje smatram da je moj prijedlog bolji od trenutnog na liniji 120 i nebudeš me uvjeril da nije taman da ne znam kaj napraviš. A tekst stane. U mojem prijedlogu krajnje odredište je gore gdje smatram da i treba biti i ispisano večim slovima a dolje prolazna trasa koja je napisana malim slovima. Ako stane Bol.sv.ivan jankomir - malešnica onda bu bome stalo i ovo. Ne drami.

Citat: MAN truck bus  u Ožujak 11, 2022, 16:37:21
Ako nije politički korektno navesti na displej, zašto je korektno nazvati stajalište Elka, pa na toj lokaciji se nalazi još tvrtki... Politički korektno može biti samo dodavanje natpisa trgovački centri jer konkretna linija prolazi pored mnoštva istih, pa kako se ne bi pojedini zasebno isticali, možemo istaknuti da prolazi kraj njih, jednako tako i na ostalim "shopping" linijama.

Malo prije si reko da je i ovak previše kaj predlažem, pa di da napišu još King Cross i po čemu je to relevantnije od trase Al. Bologne - Škorpikova? Autobus ne staje samo na King Crossu da se smatra to bitnim.

Citat: MAN truck bus  u Ožujak 11, 2022, 16:37:21
BTW., pokušavaš me ocrniti, ali ti svaki put kada netko pokuša osporiti nešto što ti smatraš ispravnim postaješ izrazito napadan i agresivan. Forum je javno mjesto i svako ima pravo napisati svoje mišljenje, ideju, viziju (pa i glasinu) i svako jednako tako ima pravu istu kritizirati, iznijeti svoje viđenje te problematike ili pak ju osporiti. Teorija da niti jedna ideja osim moje meni nije dobra ti ne drži vodu jer sam se više puta složio s raznim forumašima oko neke problematike i podržao ideju te ih dodatno usmjerio ako sam imao potrebu kako bi nekome proširio vidike ili ih bolje usmjerio. kava

Pogubio si se i ispao iz konteksta. Ne znam jel slabo spavaš radi novog posla al ukratko - pogubio si se. Nemoj biti političar i voditi se tezom da je napad najbolja obrana jer se tak gube ratovi. Niti sam napadan niti sam agresivan, naprotiv. Iznio sam prijedlog a baš si TI taj koji je odma skočio jer kao i o svemu, imaš svoje mišljenje i ok. Znaš kak' se veli? Mišljenje je ko pakšu, svi ga imaju. Tak i ti, tak i ja. Živjelo pravo govora, živio govornik.
@ Autobusi Hrvatska @

MAN truck bus

#685
Optužio i odgovorno stojim iza toga što sam iznio jer sam vidio na svoje oči. Postoji i polazak do Dubravice, no nakon lockdowna i obustave prometa javnosti (trenutno) nije dostupan pregled zasebno svakog polaska gdje su se mogli vidjeti razni polasci koji bi možda nekima bili korisni - primjerice polasci prigradskih linija od stajališta Bistrička - Zagrebačka.
Logike kod ZETovih putnika nema, a netko tko ne zna kuda ide ništa mu ne znače ulice već eventualno kvartovi. Na koncu kako je 421 rekao, što god bilo ispisano pitanja će biti.

Na 119 konkretno bočni natpis treba ostati isti, a na prednjem displeju pisati samo krajnje odredište. Sistem kakav koriste u RI i najviše mi se dopada - prednji displej sadrži krajnje odredište dok bočni sadrži važnija stajališta na trasi. Na razini malog djeteta raspravljaš, meni se dopada crvena loptica i nećeš me uvjeriti da je plava bolja jer ja tvrdim da je crvena bolja, a sve više manje vidim smisao komentiranja ikakve rasprave jer očito u svakoj na kraju ti moraš biti u pravu, a tvoja ideja najbolja i savršena (i sam kažeš da te se ne može uvjeriti u suprotno).

[MODERATOR EDIT] Obrisan je dio nevezan za temu. Lakše malo s vrijeđanjem i potezanjem paralela.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

tramvajac 92

Citat: ChRiStIaN  u Ožujak 11, 2022, 15:51:44
Smatram da bi natpis za 120 bolji bio ovakav:

120           PREČKO                                              ČRNOMEREC
        Al.Bologne - Škorpikova                     Škorpikova - Al. Bologne

Ovo mi se sviđa čak i više od mog prijedloga.
Citat: 421  u Ožujak 11, 2022, 16:47:07
Ne zaboravite bitnu stvar > linija je registrirana trasom i nazivom pa svaka promjena donosi dodatnu komunikaciju s gradom radi odobrenja.
I kao što sam već naveo xy puta, što god piše na displeju iliti predočniku, UVIJEK će biti pitanja.
Bude. Pogotovu ako si prvi put na nekoj liniji, pa očekujem da ćeš ti ili neki tvoj kolega(ica) moći pomoći ako te se fino pita.  ;)

421

Upotreba sivih moždanih stanica na linijama 106/226/203, 205/232/230 od strane putnika opasno je zabrinjavajuća.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Dreamwalker

Predlažem da prepucavanje na osobnoj razini nastavite preko privatnih poruka ili negdje uz neki sok/kavu :)
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

filip123

263 na 210 iz nekog razloga vozi s minijaturnim papirićem "210" a na displeju samo broj linije 357