Displeji na autobusima

Autor tomobrad, Prosinac 02, 2007, 20:38:00

citaro

Citat: Shole  u Rujan 02, 2009, 21:00:02
Valjda ispadnu premala slova ako uguraju u isti red.  A kako izgleda bočni?

209 G.ČUČERJE

conecto

Citat: Shole  u Rujan 02, 2009, 21:00:02
Valjda ispadnu premala slova ako uguraju u isti red.  A kako izgleda bočni?

Ne ispadnu mala, do sada je to izgledalo "normalno", meni je ova shema totalno bezveze, u stvari baš ovako su slova manja. Nigdje nisam vidio ovakvu shemu natpisa na displejima, uglavnom u svim gradovima (ne samo kod nas) je prvo broj linije i veliki natpis odredište, sve u istoj veličini osima ako je natpis u dva reda.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

citaro

Dobro, ipak je ovo ZET, pa imamo tisuću varijacija

1. Veliki broj linije i normalna slova, npr. 115 Ljubljanica
2. Broj linije jednake veličine kao i slova, npr. 102 Britanski trg
3. Veliki broj linije i velika slova, npr. 134 Prečko
4. Mali broj linije i još manja slova, npr. 137 Perjavica-Borčec

I još puno varijacija, gdje su odredišta u dva reda, tipa Karažnik-Gajnice ili Malešnica-Jankomir...

MAN19464

pošto može u dva reda zašto na 330 liniji na displeju nepiše i brza linija nego samo glavni kolodvor ili velika gorica pa u autobusu ima više putnika koji su krivo ušli nego onih pravih koji stvarno koriste brzu liniju, makar većina vozača kod lisinskog na vanjski i unutarnji razglas najavljuju da je brza linija i da nestaje do gorice međutim slušalice su u ušima i nečuju, a meni je već dosadilo slušat kako putnici odmah vrijeđaju vozača i psuju mu mater  zašto nije stao na nekim stanicama,doknije displej radilo malo je bilo takvih slučajeva a sad je postalo neizdrživo od kada rade displeji

igor 409

Citat: štefek  u Srpanj 15, 2009, 11:22:43
sada su sve veliko goričke linije ukucane za displeje čak je i govor snimljen za sve stanice na sviml lnijama velike gorice što je do sad bio slučaj samo na brzoj liniji 330, ugrađuju se antene za tiketing, sad kad bi vratili atrone u buseve pa vg-a nebi više vozači morali nositi ploče za linije.


U subotu je 808 s displayom vozio na 308.

buSHunter795

Provozajte se u Citaru G2 545...
danas je na 212..
na unutarnjem displayu  piše slovo 'đ' umjesto 'č'

SOPNIĐKA
ZAGREBAĐKA
BISTRIĐKA-ZAGREB

Jeli ovo normalno? Nisam primjetio na ostalima..

tramvajac 92

Da u APP na nekoliko prvih, za APD ne znam.

Ivan

Pa, nije baš "normalno", ali relativno česta pojava je, nema veze je li APP ili APD, i nisam baš siguran da je samo na nekoliko prvih...

buSHunter795

A na nekim Lion's Cityjima uopče nema palatala, tj. kvačica, nego piše strana slova kao : Ö , Ü, ß i onaj AE npr. gb 464

conecto

Na noćnoj liniji 34 displej ispisuje LJUBJLANICA.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

citaro

Lavovi 469 i 470, a vjerojatno i svi ostali s ukucanom linijom 205 na displeju imaju natpis BIDROVE i ispod Markuševec  ::|

tramvajac 92

Na nekima piše normalno.. nažalost ne mogu to i dokazati

sokre


Nedavno sam hvalio djelatnike Goričke garaže kako su se potrudili uredno napisati linije na displeje, ali izgleda da sam malo prerano donio zaključak.
810 na liniji 308.. Inače, Sasi je pisalo i kada je dolazio u Zapruđe.. Kao da nešto nije radilo kako treba - možda zato ima i tablu.

Inače, zadnji displej ne radi, a grafiku na bočnom ne želim ni spominjati..




Dixie

Jedno pitanje u vezi prikaza - linija 218 na prednjem displeju ispred broja linije ima u dva reda napisano: AD1 (prvi red) 3-9 (drugi red). Zna netko o čem je riječ, primjetio sam to zadnjih 10-14 dana?

MAN19464

u pavg ugrađeni atroni samo u 10 autobusa i više nema atron aparata navodno nestašica