Centrotrans - Eurolines - razno

Autor lerotai, Prosinac 06, 2007, 22:21:20

The_Dubster

danas sam se vraćao do u Ilijaš sa jetlinerom (stavljao sam ga u slike) i vozačem koji ga duži - poznatiji kao Sadija


danas je pokazao kako je svaki putnik bitan. zračio je pozitivnošću, na svako moje pitanje je odgovarao, putnicima je na molbu stajao i van stanice, a nekim je i oprostio ako su imali par feningi manjka. pričali smo malo i o voznom parku u ilijašu i rekao je već standardno - "naše je da popravljamo i trudimo se, a vaše je da putujete sa osmijehom". Od sve te priče zaboravio sam i kapu u njegovom jet-u xD

Uglavnom, u razgovoru mi je još rekao da je uzimanjem par linija od grasa, cts morao uvesti par dodatnih linija. tako da su uvedene linije sa polascima iz sarajeva prema ilijašu u 15.00, 21.15 i 22.15. rekao mi je da na ove zadnje dvije linije i nema baš nekog prometa - svega 4-5 ljudi...

damir050

Ove Buseve  CTS  salje redovno u Njemacku   Linije su :

Sarajevo -- Berlin
Sarajevo -- Frankfurt ( preko Ingolstadta karlsruhe ,Meinheim
Sarajevo -- Dortmund (  preko Ingolstadta  Karlsruhe ,Meinheim Stuttgart ,Frankfurt ,Bonna , Düsseldorfa
Sarajevo -- Hamburg
Sarajevo -- Stuttgart
Sarajevo -- München

Tako Njemacka je  dobro povezana sa Bosnom i Hercegovinom

busfan

Citat: damir050  u Veljača 15, 2010, 18:48:29
Ove Buseve  CTS  salje redovno u Njemacku   Linije su :

Sarajevo -- Berlin
Sarajevo -- Frankfurt ( preko Ingolstadta karlsruhe ,Meinheim
Sarajevo -- Dortmund (  preko Ingolstadta  Karlsruhe ,Meinheim Stuttgart ,Frankfurt ,Bonna , Düsseldorfa
Sarajevo -- Hamburg
Sarajevo -- Stuttgart
Sarajevo -- München

Tako Njemacka je  dobro povezana sa Bosnom i Hercegovinom

Dobro dobro povezani, ide i Kantic iz Sarajeva svaki dan za Dortmund i srijedom i subotom za Berlin. Inace, nije tacvan ovaj vozni red, ne moze ici preko Ingoldstadta i Karlsruhea, vjerovatno jedan dan ide München-Ingolstadt-Nürnber-Frankfurt, a drubima München-Stuttgart-Karlsruhe-Frankfurt

damir050

#108
Kako  ne moze ja  sam  se vracao iz Sarajeva isao je preko  Ingolstadta i Karlsruhe ,Polasci za Dortmund su  Sljedeci

Ponedeljak  08:00
Utorak  08:00
Srijeda 08:00
Petak  08:00
Subota   08:00
Oko 22:30 ulazi u Austriju , naravno  sve  zavisi od  guzvi  na Auto - Putu  i  naravno  Zadrzavanje na  Granicnim Prelazima

Za Kolegu Busfana Kantic ide preko (Barem je isao prije preko Izacica ) za Njemacku  , To je linija  Gorazde - Dortmund via  Olovo

damir050

Citat: busfan  u Veljača 15, 2010, 18:55:30
Citat: damir050  u Veljača 15, 2010, 18:48:29
Ove Buseve  CTS  salje redovno u Njemacku   Linije su :

Sarajevo -- Berlin
Sarajevo -- Frankfurt ( preko Ingolstadta karlsruhe ,Meinheim
Sarajevo -- Dortmund (  preko Ingolstadta  Karlsruhe ,Meinheim Stuttgart ,Frankfurt ,Bonna , Düsseldorfa
Sarajevo -- Hamburg
Sarajevo -- Stuttgart
Sarajevo -- München

Tako Njemacka je  dobro povezana sa Bosnom i Hercegovinom

Dobro dobro povezani, ide i Kantic iz Sarajeva svaki dan za Dortmund i srijedom i subotom za Berlin. Inace, nije tacvan ovaj vozni red, ne moze ici preko Ingoldstadta i Karlsruhea, vjerovatno jedan dan ide München-Ingolstadt-Nürnber-Frankfurt, a drubima München-Stuttgart-Karlsruhe-Frankfurt
kako  ne moze  ici  Svaki Dan  , Svaki Dan ima  nesto za  Frankfurt

kilometar

Mala ispravka za kolegu Damira:Kantic na liniji Goražde-Dortmund ide preko gp.Bosanski Šamac(svaki dan). ;)

busfan

Ne znam druze onda oni nesto obilaze daleko, jer kad ide Müncehn->Fankfurt ima dva prevca /vise sekoristi ruta Augsburg-Stuttgart-Pforzheim-Karlsruhe-Mannheim, jer ima vise putnika. Druga ruta je Ingolstadt-Nürnberg, iako mislim da je blize manje se koristi jer ima manje putniika. Inace iz Frankfurta je najblize preko Nürnberga-Regensbura-Passa, ali nijedan autobus ne koristi jer ima najvise putnika iz Stuttgarta i Münchena. Cts i za Berlin vozi preko Münchena, a Kantic i Semberija preko Hama-Regensburga i Passaua i stignu sigurno 2-3 sata prije

damir050

Kako obilaze , To mu je  najkraca ruta ,Sto se  tice putnika  to je  posebna  prica  sta se radi sa  recimo  1 ili  3  putnika  recimo koji  idu za Frankfurt pa  i dalje Köln , Bonn i Düsseldorf , ta prebacivanja  drugim prevoznicima  to je  druga  prica

damir050

Citat: damir050  u Veljača 15, 2010, 20:25:16
Kako  ne moze ja  sam  se vracao iz Sarajeva isao je preko  Ingolstadta i Karlsruhe ,Polasci za Dortmund su  Sljedeci

Ponedeljak  08:00
Utorak  08:00
Srijeda 08:00
Petak  08:00
Subota   08:00
Oko 22:30 ulazi u Austriju , naravno  sve  zavisi od  guzvi  na Auto - Putu  i  naravno  Zadrzavanje na  Granicnim Prelazima

Za Kolegu Busfana Kantic ide preko (Barem je isao prije preko Izacica ) za Njemacku  , To je linija  Gorazde - Dortmund via  Olovo
Izvinjavam se Busfan

damir050

Citat: busfan  u Veljača 16, 2010, 18:05:45
Ne znam druze onda oni nesto obilaze daleko, jer kad ide Müncehn->Fankfurt ima dva prevca /vise sekoristi ruta Augsburg-Stuttgart-Pforzheim-Karlsruhe-Mannheim, jer ima vise putnika. Druga ruta je Ingolstadt-Nürnberg, iako mislim da je blize manje se koristi jer ima manje putniika. Inace iz Frankfurta je najblize preko Nürnberga-Regensbura-Passa, ali nijedan autobus ne koristi jer ima najvise putnika iz Stuttgarta i Münchena. Cts i za Berlin vozi preko Münchena, a Kantic i Semberija preko Hama-Regensburga i Passaua i stignu sigurno 2-3 sata prije
Na Passau od  CTS  Autobusa ne ide ni jedan , Mozda  linija  Berlin -- Sarajevo ,Hamburg -- Sarajevo   , Sve ostale idu preko Villacha Dole

The_Dubster

zanimljiva mi se stvar desila u petak i sub navečer u vezi CTS-a

naime u petak navečer se vraćam busem za brezu u pola 7 i nako pričam sa vozačem i kaže da je tačno da su dobili 4 mana te da su im dolazili predstavnici "nekog kineskog busa", ali da su ih glatko odbili jer "ne žele da kupuju to smeće".
a sinoć idem isto za brezu sa busem u 18.45 i pričam sa kondukterom koji mi potvrđuje 4 mana i još kaže "da su naručili 15 higera" ??? ???

sad kome vjerovat.... a prije će bit tačnija ova prva priča, jer nije CTS spao da uzima higere, po meni je opet bolje uzet steyr nego higer :-X

aaaaa

dok Sejari ima "upliva" u poslovanje Centrotransa od Higera nema nista. Eh sad jedino ako Sejari dobije zastupnistvo i Higera onda bi moglo biti svasta....

elvis

Moguce je i da kupe te Higere ;)

Ako bude znat ce se

The_Dubster

CTS mi djeluje kao solidno organizovana firma i hajmo reć na glasu, nekako mi se čini da bi kupnjom tih higera samo srozali svoje ime :-X pogotovo ako bih ih dali na dalje relacije :o

Mustafa YJM

Citat: The_Dubster  u Veljača 21, 2010, 19:04:14
CTS mi djeluje kao solidno organizovana firma i hajmo reć na glasu, nekako mi se čini da bi kupnjom tih higera samo srozali svoje ime :-X pogotovo ako bih ih dali na dalje relacije :o


Oni su sa onim Steyr-ima i Isuzu-ima srozali ime na dno.....Higer je čak i bolji od Isuzu-a, tako da ne bi bilo iznenađenje da ih nabave....to je znak da stari neoplani polako idu u zaborav..A ko zna, možda Higeri zamijene one krševe Steyr-e.