Centrotrans - Eurolines - razno

Autor lerotai, Prosinac 06, 2007, 22:21:20

The_Dubster

Citat: Mustafa YJM  u Veljača 21, 2010, 23:32:37
Citat: The_Dubster  u Veljača 21, 2010, 19:04:14
CTS mi djeluje kao solidno organizovana firma i hajmo reć na glasu, nekako mi se čini da bi kupnjom tih higera samo srozali svoje ime :-X pogotovo ako bih ih dali na dalje relacije :o


Oni su sa onim Steyr-ima i Isuzu-ima srozali ime na dno.....Higer je čak i bolji od Isuzu-a, tako da ne bi bilo iznenađenje da ih nabave....to je znak da stari neoplani polako idu u zaborav..A ko zna, možda Higeri zamijene one krševe Steyr-e.

steyri su krsevi jer su imali loše održavanje, a kad bi kupili te higere da njim zamjene mozda bi i moglo proc, ali vidi onda, kako god su isto steyri propali, propali bi i higeri zbog neodržavanja... a katastrofa bi tek bila da ga pošalju na međunaroddnu liniju...

mada napominjem - ovo su sve rekla-kazala, ne zna se još ništa ;)

The_Dubster

nakon translinera kojeg sam vidio na relaciji sarajevo-pale, još jedna novost - u ilijaškoj garaži volvo-steyr (niskopodni, automatik, imao problema sa elektronikom, nije duže vrijeme vozio, postao sam mu sliku u temi sa slikama) dobio novu masku. Imao je crnu masku, međutim sad je dobio bijelu, istu onakvu kakvu ima i zglobni koji vozi sarajevo-breza. dok u istoj garaži mb o303 stoji pokvaren, izgleda da bi mogao brzo na rezanje :-\

ah da - ima li ko informaciju zašto više ne voze zglobni iz kaknja za sarajevo ??? nisam ih vidio ima jedno dva mjeseca ???

The_Dubster

sjetih se danas... posmatrajući ostale prevoznike, većina ih ima gbr na busevima, a cts nema. pa da li neko zna razlog tome i jesu li gbr propisani zakonom ili su ostavljeni vlasniku firme na volju da ih uradi/ne uradi ???

elvis

To je politika preduzeca hoce li staviti garazne brojeve ili nece,nije obavezno

The_Dubster

Citat: elvis  u Veljača 27, 2010, 21:45:58
To je politika preduzeca hoce li staviti garazne brojeve ili nece,nije obavezno

čudi me da oni nemaju... jedni su od rijetkih

The_Dubster

Citat: elvis  u Siječanj 13, 2010, 21:04:18
Ma naci cemo mi njega,ne moze nam se nikako sakriti ;)

vidio sam danas onog jeta sa naljepnicama na prednjim vratima. vozi za tuzlu, ali osim onih naljepnica ima još toga... il je on zakačio ili je zakače u desni dio prednje karambolke i to je baš zakačen, pa su pokušali to prekriti sa još jednom povećom plavom kockom a na drugi još veći dio su zalijepili standardnu njihovu plavu lopticu, ali se šteta opet primjeti...

Man lion's coach

Evo slucajno trazeci po internetu nasao sam kako centrotrans prodaje jednog novog Mana lion's coach-a cijena 95.000 eura

http://autoline-eu.rs/sf/autobus-turisticki-autobus-MAN-Lions-Top-Coach-10030513365089705400.html
Izvor: www.autoline-eu.rs

vollwy

Citat: balja  u Ožujak 07, 2010, 22:08:35
Evo slucajno trazeci po internetu nasao sam kako centrotrans prodaje jednog novog Mana lion's coach-a cijena 95.000 eura

http://autoline-eu.rs/sf/autobus-turisticki-autobus-MAN-Lions-Top-Coach-10030513365089705400.html
Izvor: www.autoline-eu.rs


Piše da je na lageru 5 komada

Man lion's coach

Stvarno neznam zasto to rade, a nedavno nabavili 4 nova... ???

vollwy

Citat: balja  u Ožujak 07, 2010, 22:35:22
Stvarno neznam zasto to rade, a nedavno nabavili 4 nova... ???

Ne piše kilometraža sigurno su puno prešli i počeli se kvariti

Man lion's coach

Citat: vollwy  u Ožujak 07, 2010, 22:40:22
Citat: balja  u Ožujak 07, 2010, 22:35:22
Stvarno neznam zasto to rade, a nedavno nabavili 4 nova... ???

Ne piše kilometraža sigurno su puno prešli i počeli se kvariti
kilometraza 700 000

damir050


The_Dubster

izgleda da sam dobro pogodio da će kupovina 4 nova mana, za posljedicu imati prebacivanje nekih buseva na lokalne linije.
kao što sam već pisao, jetliner i jedan transliner su prebačeni na linije za brezu i vareš, a "novi" transliner također je na liniji fojnica-sarajevo.
jutros još jedna novost, vjerovatno posljedica te kupovine - i jedina setra koju imaju prebačena na lokalnu liniju vareš-sarajevo.

sad da li je u pitanju neka vanredna vožnja, ili zastalno, vrijeme će pokazati ;)

zasad baš 4 promjene na lokalnim linijama, koje odgovaraju broju kupljenih novih buseva

aaaaa

ma ta setra vec mjesecima vozi za Busovacu i Fojnicu...eto sad joj je "zapalo" da vozi i za vares

The_Dubster

Citat: aaaaa  u Ožujak 11, 2010, 20:43:20
ma ta setra vec mjesecima vozi za Busovacu i Fojnicu...eto sad joj je "zapalo" da vozi i za vares

primjetio sam da je jednom vozila za busovaču, al za fojnicu ne... ko zna, vidjet ćemo...