Centrotrans - Eurolines - razno

Autor lerotai, Prosinac 06, 2007, 22:21:20

ins

Veliki iskorak za javni prijevoz u Sarajevu, koji je po svim segmentima na evropskom dnu.

Svaka cast!

aaaaa

ekstra...aferim svaka im čast. Ako ovih 8 autobusa kosta 1,5 milion maraka onda jedan autobus kosta nesto manje od 200 hiljada maraka. Gras je placao srbijansko smece IKARBUS oko 350 hiljada maraka.Jaaaaaaoooooo što je neko imao dobar "tal".....

MILCHO

Neka me neko ispravi ali meni se čini da je ovo polovno,  osim ako se još ne proizvodi i u starom izgledu. Da su novi mislim da bi trebali ovako izgledati www.busworld.org/_cms/news/pics/foto_sys_Afbeeldingen_Afbeelding_85.jpg

elvis

@ MILCHO:i ja razmisljam o istom cijeli dan,koja je bila posljednja godina proizvodnje ovakvih...prvo sam se danas zapitao zasto novi autobusi nemaju ratkape na tockovima,jer nisam vidio prednju masku,a kasnije kad sam pregledao slike zapitao sam se jesu li oni uopste novi  :-\

5AR

Citat: MILCHO  u Rujan 16, 2010, 20:34:33
Neka me neko ispravi ali meni se čini da je ovo polovno,  osim ako se još ne proizvodi i u starom izgledu. Da su novi mislim da bi trebali ovako izgledati www.busworld.org/_cms/news/pics/foto_sys_Afbeeldingen_Afbeelding_85.jpg
I ja mislim da je to polovno. Ali barem po slikama izgleda očuvano.

MILCHO

Citat: 5AR  u Rujan 16, 2010, 21:38:27
Citat: MILCHO  u Rujan 16, 2010, 20:34:33
Neka me neko ispravi ali meni se čini da je ovo polovno,  osim ako se još ne proizvodi i u starom izgledu. Da su novi mislim da bi trebali ovako izgledati www.busworld.org/_cms/news/pics/foto_sys_Afbeeldingen_Afbeelding_85.jpg
I ja mislim da je to polovno. Ali barem po slikama izgleda očuvano.
Mislim da su stari otprilike 6-7 godina. Slažem se da su odlično očuvani.


MILCHO

Citat: elvis  u Rujan 16, 2010, 21:36:02
@ MILCHO:i ja razmisljam o istom cijeli dan,koja je bila posljednja godina proizvodnje ovakvih...prvo sam se danas zapitao zasto novi autobusi nemaju ratkape na tockovima,jer nisam vidio prednju masku,a kasnije kad sam pregledao slike zapitao sam se jesu li oni uopste novi  :-\
Ja mislim da je zadnja godina proizvodnje bila 2004.

busfan

Prodavavao je ovakve dr Richard, ali se ne mogu sjetiti koja je cijena bila??? U svakom slucaju odlican izbor, ako ih budu odrzavali dobro

ins

#278
Autobusi su u odlicnom stanju, obratite paznju na detalje na slici, npr zastitnu gumu na dnu vrata, podn, rukohvate i slicno, maltene kao novo  8)

Shole

Ako nije veliki problem jel može neko malo škicnut na tablu koliko su otprilike prešli kilometara

MILCHO

Citat: busfan  u Rujan 17, 2010, 10:40:57
Prodavavao je ovakve dr Richard, ali se ne mogu sjetiti koja je cijena bila??? U svakom slucaju odlican izbor, ako ih budu odrzavali dobro
Može biti su baš njihovi, samo da su prefarbali crveni dio, jer je kod njih donji dio ofarban u sivo kao kod ovih Centrotransovih. Čak su i presvlake na sjedištima iste.

dr Richard
http://www.phototrans.eu/images/photos/big/31/79795.jpg
http://xover.htu.tuwien.ac.at/~tramway/stvkr-a-wiki/images/c/cc/Nl363-15m-innen.jpg

busfan

Citat: MILCHO  u Rujan 17, 2010, 14:20:11
Citat: busfan  u Rujan 17, 2010, 10:40:57
Prodavavao je ovakve dr Richard, ali se ne mogu sjetiti koja je cijena bila??? U svakom slucaju odlican izbor, ako ih budu odrzavali dobro
Može biti su baš njihovi, samo da su prefarbali crveni dio, jer je kod njih donji dio ofarban u sivo kao kod ovih Centrotransovih. Čak su i presvlake na sjedištima iste.

dr Richard
http://www.phototrans.eu/images/photos/big/31/79795.jpg
http://xover.htu.tuwien.ac.at/~tramway/stvkr-a-wiki/images/c/cc/Nl363-15m-innen.jpg

Jeste Richard vidi se po sjedistima, sad mi je zao zasto nisam cijenu zapamtio  :-\  100% ex Richard, je i na njihovim turistickim autobusima su sjedista sa slicnim dizajnom

aaaaa

Ljudi nemojte biti neozbiljni pa toliko autobusa ima sa istim dizajnom sjedista.....ne moze se na osnovu toga donositi zakljucak ciji su. U Centrotransu kazu da su novi dakle da nisu polovni, izgledaju previse dobro za polovne eh sada postoji mogucnost da su reparirani. Čak su im ugradjene i nove linijske oznake...

MILCHO

#283
Citat: aaaaa  u Rujan 17, 2010, 22:29:04
Ljudi nemojte biti neozbiljni pa toliko autobusa ima sa istim dizajnom sjedista.....ne moze se na osnovu toga donositi zakljucak ciji su. U Centrotransu kazu da su novi dakle da nisu polovni, izgledaju previse dobro za polovne eh sada postoji mogucnost da su reparirani. Čak su im ugradjene i nove linijske oznake...
Novi nisu 100% nego su stari najmanje 6 godina, a presvlake imaju male zelene, dr. Richardove logoe.

busfan

Citat: aaaaa  u Rujan 17, 2010, 22:29:04
Ljudi nemojte biti neozbiljni pa toliko autobusa ima sa istim dizajnom sjedista.....ne moze se na osnovu toga donositi zakljucak ciji su. U Centrotransu kazu da su novi dakle da nisu polovni, izgledaju previse dobro za polovne eh sada postoji mogucnost da su reparirani. Čak su im ugradjene i nove linijske oznake...

Dr Richar ima ova sjedista sa svojim logom, ne znam sto bi drugi prevoznik na svoja sjedista stavljao logo Richarda