Niš-ekspres – fotografije

Autor negas, Prosinac 06, 2007, 15:10:28

Nešić

Citat: mb0404  u Prosinac 13, 2008, 17:50:42
Brate ima prozora ko voz,sjedista su mu zbijena.Uporedi 215HDH il 217 pa vidi.Dizajn mu je na nivou 80,a svjetla kopija Isuzua.
Stop lampe od Isuzu-a se trenutno nalaze slobodne u prodaji kao 90-tih od S 315 pa i TAM ih na model 290 i 320 ubacivao... Danas je Isuzu u fazonu

Nešić

Citat: arsenal  u Travanj 08, 2010, 23:25:12
571 danas u Boki Kotorskoj.




Uh ovo je azdaja od Busa... radi samo HN jer ima neki besan motor MAN od 460 KS, dobar menjac i diferencijal i masu 12 T!
Cak mislim da je raskacen(nema limit) pa ide ko nenormalan ali zato i ne ide na auto-put...

Nešić

Citat: svicar  u Kolovoz 08, 2010, 18:50:53
VI koji bolje poznajete, cije motore i sasije koriste ti busevi i koliko kostaju za izvoz, zatim koje cirtifikate  posjeduju?
Rade se iskljucivo za potrebe Nis ekspresa ne za prodaju... A sto se sertifikata tice poseduju valjda Tuv i T 100 ovi koji voze za inostranstvo..

mate

#138
Gbr.411 na liniji Zagreb - Bujanovac


Galeb


Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Nešić

Citat: Avtomontažafan  u Srpanj 12, 2011, 01:13:48
Split, 09.07.

Lepa slika, ovo je ja mislim 303-463 a 312-391-540 je ranije bio mnogo samo trebalo da mu ofarbaju masku.. a oni mu stavili crnu traku i retrovizore slonove usi..

Nešić

#142
Video sam da je negde po ovom forumu pisano da su na Nibusu losa stakla, zapravo da je kad se gleda iz busa slika talasasta ili ti valovita kako je napisano.
E pa nece biti da je tako, onaj ko je to napisao je tako napisao verovatno da bi se napravio strucnjak a s obzirom da Nibus ugradjuje RAVNA stakla onda tu i ne mogu da bude talasi ili kako ih nazivate valovi da budem precizniji to je moguce kod malo zakrivljenih stakala kao sto MB ubacuje na Tourisma i Volvo na neke modele.
Evo i slike koju sam napravio na AS Smederevo iz Nibusa sa suvozacevog sedista!


Uploaded with ImageShack.us
Dakle staklo je mozda bilo malo zamrljano jer je vozilo bilo na liniji, isli smo iz Kursumlije za Pancevo ali talasa (valova) nema ili bi ja pod hitno trebao da promenim dioptriju!

Nešić

#143
Citat: mate  u Srpanj 06, 2011, 23:31:43
Gbr.411 na liniji Zagreb - Bujanovac


Ovaj zadnje vreme radi i Bregenz, ali ode mu vozac na vecni odmor :(

Nešić

Citat: roker70  u Srpanj 25, 2011, 23:50:21

Sad ima na krov beli Siitrak sa 4 motora nema vise ove male klime... Inace mislim da sad 467-307 radi Sofiju umesto ovog 462..

Nešić

Evo jedna slika iz pozicije kontrolora..
Slika je od pre 2 godine


Uploaded with ImageShack.us

STEFI- GRAF

Ima li itko da taj demode od busa slika iznutra biće mu je instrument tabla iz ikarusa ik-111 pa kad pališ brisače onda moraš okrenit onu sklopku koja je vjerovatno sa neke trafostanice  pa zamoliš putnika koji ulazi da ih uključi jer je jod ulazni vrata.

Nešić

Evo kako izgleda tabla na Nibusu generacija 2001


Uploaded with ImageShack.us

Nešić

Evo i enterijer generacije 2001


Uploaded with ImageShack.us
Mnogo udoban auto za vozaca naravno i za putnike!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!