Globtour - linije(razno)

Autor Tlimfocit, Veljača 27, 2009, 22:19:53

ist

#240
Sideral večeras na liniji iz Dubrovnika za Zagreb iz Splita krenuo s petnaestak putnika (otprilike), a 108-T-025 popodne išao za Mostar

Tlimfocit

U Splitu jučer parkirana Blaguss Setrica sa tablom Split-....-Wien.
Nova linija za ZG iz Hercegovine krenila prvi dan iz Ljubuškoga sa 5 putnika. Nije loše za početak.

ist

Jučer u Livnu 108-T-024...
Križa li se nova linija s nekom postojećom ili je potpuno zasebna

Tlimfocit

Citat: ist  u Lipanj 20, 2010, 19:14:02
Jučer u Livnu 108-T-024...
Križa li se nova linija s nekom postojećom ili je potpuno zasebna

Križa križa. Nastojat ću kroz srpanj ažurirati popis linija i dodati ove koje nam nedostaju pa ćemo imati bolji uvid u sve to. Primjedbe, greške i prijedloge Vas molim da svakako date kako bismo imali najtočnije podatke.

Tlimfocit

U Splitu jutros parkiran klasični Sideral sa tetom sa strane i tablom za Beč. Izgleda da je ona Setra od Blagussa samo uskočila. Možda je bio neki kvar u pitanju ili bisiranje.
Što se tiče nove linije iz Hercegovine za Zagreb autoputom preko Hrvatske dodana je u popis linija za koje se karte mogu kupiti online. Cijena karte iz Vrgorca do Zagreba je 180ak kuna. Vrijeme vožnje od Vrgorca do Zagreba 6 sati. Mislim da ova linija ne bi trebala imati problema sa putnicima jer kupi i nekoliko mjesta u Hercegovini i grad Vrgorac. Vidjet ćemo....

ist

#245
Pretpostavljam da se spaja s linijom iz Posušja za Zagreb...
108-T-024 ovog vikenda viđen u Splitu s tablom "slobodni prijevoz", a s istom je tablom na kolodvoru u subotu bio parkiran i 610-J-582 s Touringovim logom. Prvi put sam ga vidio, onako prašnjav, bez ratkapa djeluje mi "umorno"

Tlimfocit

Solidan vikend:
-linija iz Livna za Zagreb krenila sa 29 putnika, a sa 53 putnika došla na BiH-RH granicu s tim da je 10ak putnika ostalo u Jajcu neukrcano jer naravno nisu rezervirali mjesto na povratnoj karti
-linija Neum-Zagreb (jutarnja) stigla na RH-BiH granicu sa 55 putnika
-linija Dubrovnik-Slavonija između 40 i 45 putnika stila na BiH-RH granicu
-linija Hercegovina-Dortmund 36 putnika
-linija BiH-Skandinavija otišla sa 30 putnika
-linija Skandinavija-BiH došla sa 115 putnika (katnica BiH tablice i bijeli troosovinski Sideral)

Preporuka putnicima koji ovo čitaju: u vrijeme gužvi (ljetni mjeseci) najsigurnije je kartu uzeti/rezervirati dan-dva ranije ili je uzeti preko interneta
Dio autobusa povučen sa linija Croatia busa zbog navale na vlastite Globtoura.

Tlimfocit

Ovih dana Globtourov Sideral bisirao na liniji za Frankfurt, a kroz par dana počinju voziti linije za Lošinj i Murter. Ostalo obustavljeno vjerojatno zbog manjka autobusa.

alen_71

29.06 Utorak 23 :59 iz Vrgorca put Zagreba krenulo 12 putnika na liniji Hercegovina -Vrgorac -Zagreb...
Vozio bijeli Globtourov Sideral u bojama turističke agencije...ZG tablice :)

Tlimfocit

LINIJA: Čapljina-Zagreb
BUS: Čapljina-Ljubuški-Vitina-Vrgorac-Dugopolje-Zagreb
         *veza na Mostar, Međugorje, Čitluk
POLASCI:-iz Čapljine SVAKODNEVNO u 22:30
               -iz Zagreba SVAKODNEVNO u 16:00
LINIJU ODRŽAVA: Globtour, Panoramabus

Tlimfocit

Iz Splita za Beč krenuo Sideral sa 25-30 putnika, a drugi će po ovisno o tome hoće li se prvi napuniti na usputnim stanicama (Trogir, Šibenik, Biograd) doći kao pojačanje u Zadar. Sutra uvečer iz Beča kreće poprilična navala prema Dalmaciji tako da je do sada rezervirano preko 110 karata, a očekuje se još 40ak. Sutra će dakle iz Beča krenuti 3 Siderala, među njima i ovaj što je maloprije krenuo iz Splita.

mate

Jel Globtour vozi linije za Francusku, nasao sam ovo da postoje linije Medugorje - Paris, te Medugorje - Marseille, red voznje na 6. i 7. stranici, inace je OT u ovoj temi ali nisam znao da i Kantic ima liniju za Francusku

Francuska


erobuss

#252
Prije par godina isto ministarstvo je objavilo međunarodne vozne redove. I tada je Globtour dobio te dvije linije, ali je u zagradi stajalo da moraju naći zainteresiranog kooperanta iz Francuske. Pretpostavljam da su liniju dali nekom, jer u protivnom ukoliko linija nije 'živa' gubiš licencu.

Zbunjuju me ovi datumi koji se odnose na 'Važnost dozvola'  >hammer<
www.mkt.gov.ba/dokumenti/redovi_voznje/?id=1004

mate

#253
Malo o-0 (nek nitko ne zamjeri)

Registar redova voznje

ovo je najnovije objavljeno (jos nije stavljeno za sve zemlje)

Tlimfocit

Također imaju i dozvolu za Dansku, ali mislim da zbog malog broja putnika da se ne vozi više. Ispravite ako griješim.
A što se tiče Francuske mislite li da je isplativo voziti iz Hercegovine za Pariz odnosno Marseilles?