ex Livno bus, Livno

Autor Tomek, Ožujak 09, 2009, 20:25:57

martin

Citat: Tomek  u Siječanj 21, 2014, 18:28:16
Zašto je ovaj jedan TAM crvene boje?
Taj je za vrijeme rata sletio negdje izmedju Karlobaga i Senja,bus njemackih reg.udario ga straga i gurnuo s ceste na bok nitko nije bio stradao pa kad su ga popravljali obojali ga u tu boju...
SETRA Fahrzeuge Omnibusse mit Stil

mirzony

Mislim da je taj crveni bio razbijen negdje kod Zagreba ili na putu za/iz Zagreb-a. Pa je vjerovatno nakon popravke ofarban u creno. Ali me zanima šta je sa petim TAMom 331A119. Na jednoj slici imaju tri, onda jedan pored MANa, peti fali.

klimama

Peti je bio u garaži. Prošle godine je izvučen vani i stajao je iza dva crna MAN-a i TAM-a dok ga nisu isjekli prije mjesec i nešto.

martin

Citat: mirzony  u Siječanj 22, 2014, 00:01:45
Mislim da je taj crveni bio razbijen negdje kod Zagreba ili na putu za/iz Zagreb-a. Pa je vjerovatno nakon popravke ofarban u creno. Ali me zanima šta je sa petim TAMom 331A119. Na jednoj slici imaju tri, onda jedan pored MANa, peti fali.
Pa kuda se u ratu islo za Zagreb?
SETRA Fahrzeuge Omnibusse mit Stil

klimama

Citat: martin  u Siječanj 22, 2014, 18:51:08
Pa kuda se u ratu islo za Zagreb?

1992.
Livno - Split - Šibenik - Zadar - Pag - trajekt Prizna-Žigljen - Senj - Karlovac - Zagreb
Sve skupa 12 sati vožnje.

Nakon što je oslobođena Maslenica 1993., nije se više išlo preko Paga, nego preko pontonskog mosta na Maslenici.

martin

I jel na toj rekaciji KARLOBAG - SENJ ?
SETRA Fahrzeuge Omnibusse mit Stil

ist

Citat: Tomek  u Siječanj 21, 2014, 18:28:16
Zašto je ovaj jedan TAM crvene boje?

Ofarbali su ga u crveno kad su mu radili generalku, inače je, vjerovao ili ne, bio u istoj shemi kao i livanjski AV 120 prodan Globtouru. A TAM koji je imao nesreću kod Zagreba prije 12-13 godina, kad se bez svoje krivnje vozač zabio u grtalicu koja je izjurila na cestu, bio je onaj koji je zadnji izbačen iz garaže prije preuređenja u "tvornicu namještaja". Bio je iza drugih buseva, nije ga se dobro vidjelo ni na jednoj fotki

ist

Citat: klimama  u Siječanj 22, 2014, 07:06:42
Peti je bio u garaži. Prošle godine je izvučen vani i stajao je iza dva crna MAN-a i TAM-a dok ga nisu isjekli prije mjesec i nešto.

E o tome sam pisao u prethodnom postu. On je razbijen na relaciji Split-Zagreb s polaskom u 16.30 iz Splita (premda je ima bh registracije). Nakon toga su ga sredili i opet je izašao na cestu, ali nije dugo vozio


klimama

Dok nije bilo Facebooka, umjesto lajkova skupljala su se značke ;D



klimama

1961. godine na staroj autobusnoj stanici u Livnu.


ist


klimama

Ide čovjeku bolje proizvodnja nego usluge. ;D


Livnjaci u Bugojnu 1946. godine. Kod autobusa Đerman i Bobušić, a kod kamiona Španja, ? i Torlak.

klimama