ex Livno bus, Livno

Autor Tomek, Ožujak 09, 2009, 20:25:57

klimama


klimama


klimama


zlepur1

Ka Atp Šibenik bili su poznati po Magirusima i TAM-ovim
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

Shole

Odlična TAM-ina,  hvala za sliku   

A ovo "kićenje"  je bilo tipično osamdesetih.  Uvijek su busevi bili puni naljepnica i zastavica.  Na svu sreću toga više nema jer je stvarno to bila ciganija,  još da se riješit toga na kamionima,  skupa s onim svim silnim lampicama.....

lerotai

Čuo sam da je Livno Bus kupljen od Čička....
no sikiriki

klimama

Ćićko je od Porezne uprave kupio samo zemljište na kojem je Livno bus namjeravao graditi novi autobusni kolodvor.

klimama

Livno bus bolje podmiruje porezne obveze odkad ne radi.
Zahvaljujući prodaji imovine od strane Porezne uprave, od čega je najveća stavka bila kolodvor, dug je s 2.473.326 maraka smanjen na 1.761.479 (oko 6,8 milijuna kuna).

klimama

#263



klimama

#264
Izgleda da su prodani - skinuti su natpisi "Livno bus" s njih.




klimama

Citat: Shole  u Siječanj 17, 2014, 19:43:04
Ja ih se iskreno sjećam jedino sa natpisom LIVNO-BUS.  Znači da je ovo prije 90-ih.  Koje godine točno su promjenili ime ?



iz službenog TAM prospekta

Evo ga i iz drugog kuta:


zlepur1

Nekako na početku rata kad su otvorili poslovnicu u Splitu ne znam tačno koj godinu ali večina vp-a je vozila po Hrvatskoj i Njemačkoj.Imali su i dalje odlične buseve i najniže cijene.Sičan se linije Split-Osijek koja je prije rata u coopu išla sa Panturistom preko Bosne(LIvno-Kupres-Travnik-Zenica-Doboj-Šamac-Đakovo-Osijek), a u toku rata su vozili preko Hrvatske(Livno-Sinj-Split-Šibenik-Zadar-Senj-Karlovac-Slavonski Brod-Osijek), naravno poslije se išlo preko pontona, ali se prije Senja skretalo na cestu prema Brinju i Dugoj Resi.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.


klimama

Šezdesetih na staroj autobusnoj u Livnu: