Irisbus Citelis CNG

Autor kekobus, Ožujak 12, 2009, 14:03:33

kekobus

Dragi forumaši!
Došlo je i to vrijeme. Ovdje molim slikice i komentare o novim solo i zglobnim autobusima na pogon prirodnim stlačenim plinom.
Kao prva vijest, onaj tko uspije slikati, jedan zglob i jedan solaš dolaze popodne ili sutra na carinu, pa će polako prema Gorici homologacija i nakon par dana - Dubrava. Do 25. 3. stiže 8 zglobova i 4 solo!
Dobar vam foto-lov!

Portos

Citat: kekobus  u Ožujak 12, 2009, 14:03:33
Dragi forumaši!
Došlo je i to vrijeme. Ovdje molim slikice i komentare o novim solo i zglobnim autobusima na pogon prirodnim stlačenim plinom.
Kao prva vijest, onaj tko uspije slikati, jedan zglob i jedan solaš dolaze popodne ili sutra na carinu, pa će polako prema Gorici homologacija i nakon par dana - Dubrava. Do 25. 3. stiže 8 zglobova i 4 solo!
Dobar vam foto-lov!
za 40 minuta biti ću u carinarnici Jankomir da pogledam da li su stigla prva 2 CNG Citelisa!

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Portos

Citat: Portos  u Ožujak 12, 2009, 14:19:06
Citat: kekobus  u Ožujak 12, 2009, 14:03:33
Dragi forumaši!
Došlo je i to vrijeme. Ovdje molim slikice i komentare o novim solo i zglobnim autobusima na pogon prirodnim stlačenim plinom.
Kao prva vijest, onaj tko uspije slikati, jedan zglob i jedan solaš dolaze popodne ili sutra na carinu, pa će polako prema Gorici homologacija i nakon par dana - Dubrava. Do 25. 3. stiže 8 zglobova i 4 solo!
Dobar vam foto-lov!
za 40 minuta biti ću u carinarnici Jankomir da pogledam da li su stigla prva 2 CNG Citelisa!
NISU STIGLI!!!

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Ivan

Hvala puno na informaciji, sutra nemam puno obaveza pa će mi odlazak do Jankomira vjerojatno biti prva stvar poslije buđenja. ;D ;D ;D

Išao bih već danas navečer, ali bio sam dosta zauzet pa nisam dosad pročitao forum...

Portos

Citat: Ivan  u Ožujak 12, 2009, 20:51:04
Hvala puno na informaciji, sutra nemam puno obaveza pa će mi odlazak do Jankomira vjerojatno biti prva stvar poslije buđenja. ;D ;D ;D

Išao bih već danas navečer, ali bio sam dosta zauzet pa nisam dosad pročitao forum...
Javi kekobusu ili meni ako su tamo. Imaš pp

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Ivan

Išao sam provjeriti u Jankomir i nisam vidio ništa. :( Možda sam trebao još pitati likove na porti, ali već sam bio pomalo razočaran pa nisam imao volje...

Portos

Ni u 15.15 u carinarnici niti C od Citelisa ???

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Ivan

#7
Mislim da više neću skakutati na najave "danas dolaze u Zagreb" osim ako ne dolazi npr. od dva nezavisna izvora ili netko ima pisani dokument, jer ovo rekla-kazala nikad dosad nije bilo točno i malo sam frustriran, iako nisam bio niti baš naivan, da sam se jučer morao kladio bih se iz dosadašnjeg iskustva da ih danas neću vidjeti, ipak je malo frustrirajuće imati neku donekle ozbiljniju nadu, pa ništa ne vidjeti... Odsada samo samostalno bez očekivanja tražim kada mi dođe i krećem na dojave da jesu u Zagrebu...

conecto

Citat: Ivan  u Ožujak 13, 2009, 21:09:03
Mislim da više neću skakutati na najave "danas dolaze u Zagreb" osim ako ne dolazi npr. od dva nezavisna izvora ili netko ima pisani dokument, jer ovo rekla-kazala nikad dosad nije bilo točno i malo sam frustriran, iako nisam bio niti baš naivan, da sam se jučer morao kladio bih se iz dosadašnjeg iskustva da ih danas neću vidjeti, ipak je malo frustrirajuće imati neku donekle ozbiljniju nadu, pa ništa ne vidjeti... Odsada samo samostalno bez očekivanja tražim kada mi dođe i krećem na dojave da jesu u Zagrebu...

Vjerujem da nije bilo nikakve loše namjere, niti su informacije neosnovane, možda su negdje putem zapeli!
Ovakve reakcije možda nam ubuduće uskrate neke informacije jer ih ljudi neće htjeti pružiti osim onog što su vidjeli svojim očima! Pa kaj ti fali ak si se malo prošetao?! ;)
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tamlover

Keko nije od onih koji pišu samo da bi se brojalo... Imao je razloga pokrenuti topic i napisati najavu a nikako nije mogao utjecati na to hoće li se najava i ostvariti. Eh...da smo doživjeli sve što nam se u Zagrebu najavilo/obećalo gdje bi nam bio kraj!
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Portos

Mislim da ukoliko su zakasnili ionako do ponedjeljka neće niti moći ući u prostor carinarnice u tom slučaju nalaze se parkirani kod nekog Benusijevog partnera u Zg ili u ZET-ovim garažama. Kako su sve to nagađanja, provjerit ću carinarnicu ali tek u ponedjeljak.

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

Ivan

Citat: conecto  u Ožujak 14, 2009, 00:11:49
Citat: Ivan  u Ožujak 13, 2009, 21:09:03
Mislim da više neću skakutati na najave "danas dolaze u Zagreb" osim ako ne dolazi npr. od dva nezavisna izvora ili netko ima pisani dokument, jer ovo rekla-kazala nikad dosad nije bilo točno i malo sam frustriran, iako nisam bio niti baš naivan, da sam se jučer morao kladio bih se iz dosadašnjeg iskustva da ih danas neću vidjeti, ipak je malo frustrirajuće imati neku donekle ozbiljniju nadu, pa ništa ne vidjeti... Odsada samo samostalno bez očekivanja tražim kada mi dođe i krećem na dojave da jesu u Zagrebu...

Vjerujem da nije bilo nikakve loše namjere, niti su informacije neosnovane, možda su negdje putem zapeli!
Ovakve reakcije možda nam ubuduće uskrate neke informacije jer ih ljudi neće htjeti pružiti osim onog što su vidjeli svojim očima! Pa kaj ti fali ak si se malo prošetao?! ;)
Ma apsolutno sam siguran da Keko nije imao loše namjere, daleko od toga. I istina je da bih se vjerojatno prošetao da i nije bilo najave jer sada sam u fazi da barem tri puta tjedno šetam do carine, jednog od dva pogona ili jednog od dva uvoznika... Samo konstatiram da najave od dolasku nikad nisu točne i da se ne isplati imati neku realnu nadu oko njih.

421

Dakle Ivane ,i sam si se uvjerio (nažalost) da je plin nepredvidiv.
Germani su točni,talijani ležerni.
Kaj tek nas čeka u APD?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Ivan

#13
Citat: 421  u Ožujak 14, 2009, 08:52:32
Dakle Ivane ,i sam si se uvjerio (nažalost) da je plin nepredvidiv.
Germani su točni,talijani ležerni.
Kaj tek nas čeka u APD?
Nije stvar u Talijanima, baš zato jesam pisao ovo o najavama, jer baš sve najave o dolasku točno u dan ili slično koje su do mene došle su bile netočne.
(više mi je neugodno da sam počeo gunđati oko dolaska, ispričavam se)


No, da se vratimo na temu, mislim da bi Citelisi mogli biti u redu, neke stvari koje sam čitao o njima (npr. na francuskom forumu, a barem ih oni imaju sa čime usporediti jer kupuju sve što se na zapadnim tržištima nudi) mi daju dosta nade da bi mogli biti pozitivna stvar.

Samo neka ostave MAN-ove i Mercedese mlađe od '97 da ubuduće rezervi bude barem 60 autobusa (ionako su potrebni ako ikad misle imati pošteno održavanje) da bude dosta spremnih dizelaša ako se Rusi i Ukrajinci opet odluče igrati ventilima i sve će biti u redu.

shef

Postavio sam pitanje na talijanskom forumu, pa ćemo vidjeti je li ih netko vidio. Izgleda da osim Zagreba trenutno rade oko 300 Citelisa za Grčku, a baš čitam da ovih dana novih 17 ide u Trst.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic