Irisbus Citelis CNG

Autor kekobus, Ožujak 12, 2009, 14:03:33

Ivan

Ajd, ajd, pa ovo je bila dobra rasprava dosad, očito moramo povremeno obrazovat svoje susjede ::|, nećemo kolegu napadat samo zato jer je Zagreb smjestio bliže Zimbabveu nego Sloveniji.... ;D :P

Majstor

Ma nije to napad nego ilustracija
Zewa je prošla na tenderu a Paloma nije  ;)
Samo mi sudite pošteno !

conecto

Natječaj se provodi, ali može biti namješten nekim zahtjevima u samom tekstu koje može ispuniti samo željeni model. Npr. jedna stavka natječaja za dva školska minibusa bila je da mora imati svjetla za maglu u sklopu farova što ispunjava jedino Iveco Daily u toj klasi.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

monshishi

Pa papir naravno, da je EU, jer Zewa ili Paloma sve ti je to europsko, pa bilo bi i glupo, da bi kupovao sa inozemstva, pa još platio carino,...

Pa dobro, izvinjavam se ako sam zaista smjestio Zagreb tamo ko kaže Ivan, ali kažem, da uopšte znam kakva je razlika med tenderom ZET-a i našim tenderom.
Ne možem ja, kao kaže conecto, da napišem, da bih imel "svijetla za maglu u sklopu farova", jer če ovakva dikcija kod nas pasti na reviziskoj komisiji,...
Pa sam i ja uvijek želio imati tender ko ZET, pola-pola MAN-MB, svaki ima nešto, i nema pritužbe, ali nikada to nije bilo moguče, u tome je bitna razlika. ZET mnogo, mnogo lakše izabere ono što žele, nego ja.   

STIB

Citat: monshishi  u Rujan 20, 2009, 00:23:33ZET mnogo, mnogo lakše izabere ono što žele, nego ja.   
Ali, problem je u tome što u ZETu nema (skoro)  nikoga tko bi razumno i stručno definirao što Zagrebu (tj. putnicima) zapravo treba.
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

zoki.man.fan

Nedavno smo kolega 98989 i ja imali raspravu čija je zadnja osovina na Citelisu, ZF-ova ili Irisbus-eva??? Znalci pomažite...

98989

Citat: zoki.man.fan  u Rujan 23, 2009, 20:03:49
Nedavno smo kolega 98989 i ja imali raspravu čija je zadnja osovina na Citelisu, ZF-ova ili Irisbus-eva??? Znalci pomažite...

pričali bi ti i ja i više (bez obzira što te ja nevolim) jer još si mi dužan pivu još od 5.mj

ne mislim na zadnju ona je

nego srednja na zglobnim malo mi drugačije izgleda nego zf ....

zoki.man.fan

pa onda si trebao spomenuti zglob..a ne cijelo vrijeme zadnja osovina..

(off: pivu nedobiješ dok ne priznaš nadmoć MAN-a)

98989

Citat: zoki.man.fan  u Rujan 23, 2009, 20:34:17
pa onda si trebao spomenuti zglob..a ne cijelo vrijeme zadnja osovina..

(off: pivu nedobiješ dok ne priznaš nadmoć MAN-a)

znači piva nikad


23.9.2009  19:58:04  Asim Bajrić  Zoki  2 osovina na zglobnim 
23.9.2009  19:58:07  Asim Bajrić  Zoki  jel to njihova 
23.9.2009  19:58:11  Asim Bajrić  Zoki  a ne zf-ova

23.9.2009  19:58:59  Asim Bajrić  Zoki  recimo kad citaro uspoređujem osovinu 2 na zglobnom i citelis nije ista

evo s msn-a 


zoki.man.fan

 ;D Promaklo....

(ajd platiti ču ti kavu da ne jaučeš stalno...ipak si priznao jednu prednost lava u odnosu na pticu)

Ivan

Citat: zoki.man.fan  u Rujan 23, 2009, 20:47:45
;D Promaklo....

(ajd platiti ču ti kavu da ne jaučeš stalno...ipak si priznao jednu prednost lava u odnosu na pticu)
Pticu? Ono na Irisbusovom logu je dupin. ;)

Mislim da na Irisbusima osovine nisu ZF-ove. Nigdje ne piše ZF, a i drugačije izgledaju.

zoki.man.fan

Ma to se mi uvijek prepiremo koji je prozvođač "bolji": lav(MAN) ili ptica (Scania)

Spiker


421

Citat: Boniing  u Rujan 15, 2009, 08:09:56
Prošli tjedan su bili ZF stručnjaci.
Skidali su parametre rada Ecomata u zagrebačkim citelisima.
Probavali su druge programe. Kažu da i duge ide uz brdo bez problema.
Postaviti će više predprograma. Power, superpower, eco i sl.
Vratili su se u Njemačku i kad spaikraju nove programe, sve če ih preprogramirati.
Kažu da će to biti druga priča.......


Svaki Citelis koji na stražnjoj lijevoj  i bočnoj lijevoj strani ima naljepnicu "ZF ECOMAT " prošao je softverski tretman i sad ima brzinu više tj. šest.Nisam ga vozio pa ne znam kako se sada ponaša, ali sad znate za detalj pa prosudite sami jel bolji ili lošiji nego dosad.
Snimio mobom pa ne znam kak se vidi.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

421

#419
Citat: Majstor  u Rujan 14, 2009, 23:06:07
Jel vidio netko onog što je udario starog Tama u košaru jel možda popravljen
Hvala


Hvala na pitanju,vozač koji je vozio ovaj udareni bus je živ i zdrav, samo osjeća bolove u lijevom ramenu!
Stari TAM je udario u  Citelis 696 s košarom, ne kao što si Ti naveo, jer je neregistrirani TAM prošao kroz crveno svjetlo,  bez kočnica  pa udarac   izgleda ovako kao na slikama.
Dosta je stakloplastike na krovu što je vidljivo na drugoj slici .
Vjerujem da ste primjetili da su gotovo svi Citelisi (solo i zglob) manje oštećeni po karakterističnim mjestima (p/d vuglec i stražnji vugleci )od ostatka voznog parka.
Da ne zacopramo, nek tak i ostane!
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln