Irisbus Citelis CNG

Autor kekobus, Ožujak 12, 2009, 14:03:33

conecto

A pojavio se još jedan solaš, za sada bez registracije i garažnog broja - znači 61. Citelis.
Zamjenski?
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Novopridošli Citelisi imaju jednu razliku u odnosu na dosadašnje (vidi se na slici).
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Inače, Citelisi u novije vrijeme dobijaju nove programe mjenjača (prvo solaši, za zglobne ne znam, valjda budu i oni). Nakon toga drugi auto - cukanje kod šaltanja gotovo ne postoji, a na 60 km/h šapće ispod 1200 o/min.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

nina

Još pretprošli tjedan su na "boingu" 747 ljepili na sva vrata ULAZ zbog elektroničke naplate karata, što znači da je ulaz na sva vrata. Sad nas više nitko ne može za...... zbog otvaranja svih vrata.
MI SMO VOZAČI SVUDA U SVIJETU GDJE GOD DOĐEMO - ONI SU ŠEFOVI SAMO U FIRMI U SVOM MIKROSVIJETU

Daniel

Ahhhh , koda se itko u gradu pridržava tih natpisa na busevima i tramvajima.

buSHunter795

696 je popravljen prošli tjedan
danas je vozio na 277  :D

conecto

Citat: conecto  u Studeni 02, 2009, 11:36:19
Inače, Citelisi u novije vrijeme dobijaju nove programe mjenjača (prvo solaši, za zglobne ne znam, valjda budu i oni). Nakon toga drugi auto - cukanje kod šaltanja gotovo ne postoji, a na 60 km/h šapće ispod 1200 o/min.

Malo glupo da sam sebe citiram (samo da se ne posvađam sam sa sobom), ali nakon odrađenog radnog dana na jednom od novijih zglobnih Citelisa (3500 km ima na satu) mogu reći i da ovo vrijedi i za zglobne. Ovi zadnji su očito došli odmah iz tvornice s novim programima mjenjača s kojima Citelisi sad imaju 6 brzina. Sad ih je milina vozit, ostaje samo nepoznanica da li će se i dalje kilavit pri kretanju s mjesta kad bude radila klima, ali za to ćemo morati pričekati mnogo toplije dane...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Shole


421

#473
Citat: conecto  u Studeni 05, 2009, 14:42:00
Citat: conecto  u Studeni 02, 2009, 11:36:19
Inače, Citelisi u novije vrijeme dobijaju nove programe mjenjača (prvo solaši, za zglobne ne znam, valjda budu i oni). Nakon toga drugi auto - cukanje kod šaltanja gotovo ne postoji, a na 60 km/h šapće ispod 1200 o/min.

Malo glupo da sam sebe citiram (samo da se ne posvađam sam sa sobom), ali nakon odrađenog radnog dana na jednom od novijih zglobnih Citelisa (3500 km ima na satu) mogu reći i da ovo vrijedi i za zglobne. Ovi zadnji su očito došli odmah iz tvornice s novim programima mjenjača s kojima Citelisi sad imaju 6 brzina. Sad ih je milina vozit, ostaje samo nepoznanica da li će se i dalje kilavit pri kretanju s mjesta kad bude radila klima, ali za to ćemo morati pričekati mnogo toplije dane...



Mislim da griješiš u jednoj stvari-klima radi i sad jer se bus grije preko nje  i ne treba čekati ljeto za doživljaj kilavosti pa mislim da je to TO!

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

421

Citat: conecto  u Listopad 30, 2009, 19:41:12
A pojavio se još jedan solaš, za sada bez registracije i garažnog broja - znači 61. Citelis.
Zamjenski?


Garažni broj 793 koji će biti Z-2 poput Crosswaya gbr 791 ( Z-1).
Eh da mi je u njemu provozati Portosa....!
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

conecto




Mislim da griješiš u jednoj stvari-klima radi i sad jer se bus grije preko nje  i ne treba čekati ljeto za doživljaj kilavosti pa mislim da je to TO!


[/quote]

Mislim da klima sad ne radi, samo pališ grijanje preko istog prekidača pa (iako se pali simbol pokazuje na displeju) on sam regulira temperaturu preko senzora na nekih 22 stupnja preko kalorifera u unutrašnjosti. Koliko god Citelisi sad bolje išli nego prije, da se pali klima to bi se moralo osjetiti na snazi motora.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Portos

#476
Citat: 421  u Studeni 12, 2009, 21:20:46
Citat: conecto  u Listopad 30, 2009, 19:41:12
A pojavio se još jedan solaš, za sada bez registracije i garažnog broja - znači 61. Citelis.
Zamjenski?


Garažni broj 793 koji će biti Z-2 poput Crosswaya gbr 791 ( Z-1).
Eh da mi je u njemu provozati Portosa....!
Zašto mene? Rado. Samo javi na vrijeme kad te zapadne i odmah dolazim.

OT:
Kada si prošli tjedan vozio 234 morao sam neplanirano do centra grada.
Prvo zovem jednog prijatelja vozača tramvaja-taman krenuo sa Remize, dakle zakasnio sam.
Onda trebam dočekati drugoga on vozi 6-icu, zbog kaosa u prometu prošao Trg 5 minuta ranije, ja zakasnio.
Onda rekoh idem se provozati s tobom, dok sam prilazio stajalištu, ti zatvorio vrata i ode...
Nije nam bilo suđeno :'(

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

conecto

Sigurno je bilo "ispred nosa"!
Ma svi su ti oni isti!
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

421

Citat: conecto  u Studeni 14, 2009, 01:01:59
Sigurno je bilo "ispred nosa"!
Ma svi su ti oni isti!
Da, ako si mislio na putnike!
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

421

#479
Citat: nina  u Studeni 02, 2009, 12:44:07
Još pretprošli tjedan su na "boingu" 747 ljepili na sva vrata ULAZ zbog elektroničke naplate karata, što znači da je ulaz na sva vrata. Sad nas više nitko ne može za...... zbog otvaranja svih vrata.
Nitko nije predvidio IZLAZ - sad će biti veselo, veselije...!
Zapravo ovisi o kutu gledanja ( s unutranje ili vanjske strane vrata!)
Vozač (p)ostaje tek  nijemi posmatrač!
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln