Autotrolej - mogući 1:87 modeli?

Autor Thommo, Prosinac 11, 2007, 08:46:38

Thommo

Evo prenosim temu sa starog foruma...

* * * * *

Kao prvo, pozdrav svima na ovom zanimljivom forumu!

Zanima me mišljenje poznavaoca (Trolejaša), razmišljam o sitnoj preradi Rietze MB Citara u riječki 701-712 Citaro.

Dakle,

(fotka: Ivan)

i ovaj Rietze model...


... nisu baš isti, da li je taj Rietze re-dizajnirani Citaro?

Thommo

Također, da li je ovaj model...



identičan (+/-) riječkom Regiu?


fotka: Tomek

Hvala!

Thommo

I odgovor korisnika Lion:

Posted by Lion on Dec10,2007 at 6:19pm

Niti jedan niti drugi model nisu identnični riječkim busevima.
Prvi bus je Citaro II, novi redizajnirani Citaro.
Drugi, Regio, je nešto duži nego naš riječki, pa tako umjesto jednih, na sredini, ima dvoja vrata.
P. S.
Pridruži nam se na www.autobusi.org jer će se ovaj forum kroz nekoliko dana zatvoriti.

ikar

Pozdrav, onaj Citaro je redizajnirani, ovako vizuelno samo se prednja maska razlikuje.

Regio je identičan osim stražnja vrata, koja su na modelu dvodjelna, a kod Trolejevih su jedno djelna i ima sastrane ostavljenog prostora za dupla (vidi se na slikama uz vrata).

Tomek

Prednja maska se sprijeda razlikuje, ali je velika razlika straga u novim svjetlima, a i spoj krova i prednjeg desnog nosača je kod redizajnirane verzije drugačije izveden.