Tramvajske supstitucije

Autor dean25, Travanj 03, 2009, 16:19:34

tramvajac 92

Obavijesti su im koma. Nemreš imati A4 papir zaljepljen na jednom mjestu na terminalu i to je to.  Na Glavnom kolodvoru moraš tražiti gdje koji bus stoji.

Smjer istok:
619 stoji u Grgura Ninskog, na stanici prije ulaza GK.
620 stoji na Trgu Ante Starčevića, paraleno sa ulazom u knjižnicu.

Smjer zapad:
620 stoji na tramvajskom stajalištu.

Na TŽF stoje na tramvajskom stajalištu, na samom trgu. Vozni red sam našao na Črnomercu za jednu liniju i na Savskom mostu. Vozačima sve lagano ide na jednu stvar, kao i putnicima. Razumijem ih.

Trebalo bi biti ovako, po planovima:
618 - 3 busa
619 - 5 buseva
620 - 2 busa

620 funkcionira bolje od očekivanog, krug pola sata je očito dovoljan i za Citare i njihove senzore, pošto vozači imaju pauzu, ja sam išao popodne na jedan polazak i bus se dobro napunio kod Cibone. Od Save do Cibone tak-tak. Vjerojatno je jutros bilo više gužve, subota ujutro je uvijek jača od ostatka dana, a opet, s obzirom na onaj festival svjetla navečer, i navečer će biti putnika. Mislim da bi bilo bolje da je išla svakih 10' ujutro od negdje 8 i da ima približna prolazna vremena kroz Trg, a s obzirom da je svaki sat jednak, moglo bi se lako napraviti, bez velikih proračuna. 4/5

618 i 619 ne funkcioniraju s ovim brojem autobusa, i tu treba dodati još autobusa i postaviti koordinatiora na TŽF da ljudi i imaju pauzu i da se održi interval. 2/5

Također, bilo bi zgodno složiti i da 146 staje na tramvajskim stanicama prema Črnomercu.

vrba

Citat: tramvajac 92  u Ožujak 23, 2024, 20:36:05Smjer zapad:
620 stoji na tramvajskom stajalištu.
Ovdje si pretpostavljam htio napisati 619.  ???

Citat: tramvajac 92  u Ožujak 23, 2024, 20:36:05620 funkcionira bolje od očekivanog, krug pola sata je očito dovoljan i za Citare i njihove senzore, pošto vozači imaju pauzu, ja sam išao popodne na jedan polazak i bus se dobro napunio kod Cibone. Od Save do Cibone tak-tak. Vjerojatno je jutros bilo više gužve, subota ujutro je uvijek jača od ostatka dana, a opet, s obzirom na onaj festival svjetla navečer, i navečer će biti putnika. Mislim da bi bilo bolje da je išla svakih 10' ujutro od negdje 8 i da ima približna prolazna vremena kroz Trg, a s obzirom da je svaki sat jednak, moglo bi se lako napraviti, bez velikih proračuna. 4/5

Moje današnje iskustvo sa 620 je bilo za 0/5 u usporedbi s tvojim.  :P Došao sam na Savu oko 21:10, busa u 21:15 nije bilo tek se oko 21:30 dokotrljao Citaro 191 i krenuo nešto kasnije, više manje uredno se dovezao do TBJJ i onda je nastupio kaos kada je pol Trga ušlo u tog sirotog 191. Barem 5 ako ne i više minuta smo stajali dok se 4. vrata nisu nekako zatvorila s obzirom na količinu putnika (očekivao sam veći kaos s 3. vratima), prozori unutra su se zamaglili za to vrijeme  ;D Na Frankopanskoj se doduše manje stajalo, a poslije Vodnikove (tamo sam sišao) se bus ispraznio pa vjerujem da je bolje tekla stvar.

U cijeloj stvari mi nije jasno zašto su morali slati Citare na tu liniju, a i općenito na takve supstitucije ( i zašto su morali biti radovi na vikend kad je Festival Svjetla). Da su ih na 109 danas stavili a Citelise i NG313 sa te linije tamo manji bi kaos bio. Mislim putnici će još i izdržati nekako, ali jadni vozači ipak najviše trpe ovaj današnji kaos...

Nadajmo se da će idući vikend (ako bude bilo radova) bolje proći s obzirom na Uskrs.

hrvoje21

Jučer navečer oko 21,30 je situacija bila katastrofa na glavnom kol, 1 ili 2 VR 619 nisu se pojavila, kiša naravno lijeva, ljudi ne znaju gdje čekati bus, hrpa njih je bus u smjeru TŽF čekalo na tram stanici.

Također nigdje nisam vidio obavijest da je stanica 146 na Črnomercu premještena kod placa!
Ljudi čekaju i bus ode samo, i uopće nebi vozač pričekao malo iako ljudi trče prema njemu (OK to mu se i ne mora nužno uzeti za zlo)
Dakle mislim da je katastrofa blaga riječ za ovu organizaciju

Kocka 146

#408
Citat: hrvoje21  u Ožujak 24, 2024, 11:08:25Također nigdje nisam vidio obavijest da je stanica 146 na Črnomercu premještena kod placa!
Ljudi čekaju i bus ode samo, i uopće nebi vozač pričekao malo iako ljudi trče prema njemu (OK to mu se i ne mora nužno uzeti za zlo)
Dakle mislim da je katastrofa blaga riječ za ovu organizaciju
Da, katastrofa od organizacije, a ovo za 146 sam se doslovno šokirao. Znači jedni vozači stoje kod INA-e, a putnici skamenjeni stoje i ne vjeruju kud ide bus, a drugi vozači stoje normalno, a ovi ostali putnici ostaju kod INA-e na stanici.
Toliko o ZET-u...
Sretan je tko zna voljeti! - Hermann Hesse
Usput posjetite moj YT kanal Lovro Zet 2-HŽ! 🤠

Mercedes bus

Katastrofa organizacija, imao sam priliku vozit se sa linijom 620,čekao sam ju na Glavnom Golodvoru 35 min, prvi vr je preskočen, drugo je došao ali je kasnio, oba vr-a vozili su Citari-09,užasna gužva u autobusu i vani, jako me iznenadilo to što uzalud tome što je bila ogromna gužva u busu, sa senzorima nismo imali nikakvih problema, dok recimo u 268 Citari koji vozi već 15 godina na toj liniji ljudi i dalje ne znaju da se 3 i 4 vrata neće zatvoriti ako stojiš na njima, da se vratim na temu, mislim da se je mogla puno bolje organizirati ova supstitucija i mislim da je ovo bilo sve na brzaka napravljeno tek toliko da nešto vozi kroz trg itd.. ;)