Linije - prijedlozi

Autor tamlover, Prosinac 10, 2007, 14:50:24

Melisa Kodžoman

Citat: smogovci.bbb2  u Kolovoz 23, 2020, 23:47:05
Bolje bi bilo da kroz Resnik vozi 281.
113 u smjeru Jaruna ti ne može koristiti stajalište kod Kazališta trešnja u smjeru Knežije jer su ti dopušteni smjerovi lijevo-desno. Dakle preko Selske nora koristiti nadvožnjak. Također iz Zadarske u smjeru Ljubljanice ne znam kako si zanislila da se autobus prešalta kroz tri trake do trake za lijevo u Selskoj ::|
Svjesna sam da je ova 113ica pomalo ambiciozna, na kraju krajeva to je samo prijedlog za koji tražim mišljenje. Zaista nisam znala da se kod Selske ne može ravno, ali i da ide preko mosta ništa zato.
Nisam baš sigurna koliko je pametno da 281 ide kroz Resnik zbog zglobnih.

smogovci.bbb2

Citat: 421  u Kolovoz 24, 2020, 08:05:28
...rekao mi jedan vozač ili je to tvoje promišljanje? good_boy
Moje promišljanje. Ako na 218 mogu kroz Savicu Šance zglobni ne vidim razlog zašto ne bi i kroz Resnik. A da, treba Ljubu preseliti u Resnik ;D
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Ivan

#302
Bez uvrede, ali mislim da su sva tri prijedloga jako loša.

1: Svako malo se negdje pojavi ideja sa 118 za Jarun, a ja bih pitao ljude što ih tjera na takvu ideju za Jarun koji ima TRAMVAJ za centar plus autobusnu liniju kakva već je, a zašto ne gledaju kud sada 118 ide i što pokriva, jer gusto naseljeni stari Rudeš je neprohodan za bus i okretište je sada savršeno smješteno za sve stanovnike koji bi preusmjerenjem ostali debelo daleko od 500 m od javnog prijevoza, a usto bi se i rasipali autobusi na produženu liniju umjesto da je kapacitet koncentriran na Voltino i Rudeš koji ga stvarno trebaju.

2: Čemu linija Ljubljanica-Knežija vrludavom trasom kad postoji super-frekventna linija 109? Jednostavno nema svrhe.

*Umjesto ovoga predlagao sam preusmjerenje 113 na trasu Črnomerec-Voltino-Jarun-Savski most, time bi se dobile veze koje zaista nedostaju.

3: Zglobni može kroz Resnik, to nije problem, povremeno su vozili i na 216 i na 225.
Problem je da taj bus ne bi više zapravo išao kroz Novi Jelkovec koji sad ima već desetak tisuća stanovnika (i bio bi još dalje od St. Jelkovca kojem je sad kakva-takva veza), od istočne strane N.J. bi bio skoro 2 km, a išao bi nazad u Resnik koji je u usporedbi s tim maleno naselje a već ima dovoljno autobusnih linija. Kod Resnika 281 treba (u plan linije) službeno dobiti (infrastrukturno) postojeću stanicu na raskrižju Slavonska-Resnik III, koja je ne samo postojeća i propisna nego i bolja od ogromne većine zakonski neadekvatnih stajališta u gradu, time bi se i direktnije pokrio još jedan dio naselja a ostatak ljudi može do nje prošetati, i to je očito moguć potez i to lokalne vlasti traže a oni gore izmišljaju bizarne isprike, ali čemu provlačenje i usporavanje kroz samo naselje kad već postoje druge linije??

MAN truck bus

#303
@smogovac
Kroz Resnik mogu voziti zglobni autobusi, ali problem je mimoilaženje. Koliko znam na 218 se ne mimoilaze dva vozna reda na Savici već oko stanice Kruge.

Što se tiče linije 282 prijedlog je, meni osobno, vrlo dobar s obzirom na to da 225 često zapne u gužvi na Čulinečkoj te su odstupanja od voznog reda velika i odlazak 2x u Resnik samo pridonosi kašnjenju jer najčešće nitko ne ulazi niti silazi u Resniku, a autobus mora u oba smjera proći kroz Resnik.
Koliko sam shvatio Melisu uvođenjem 282 kroz Resnik 225 bi se vratio na staru trasu (direktno do Kozari boka bez Resnika). Ako bi se već uvodio 282 kroz Resnik onda bi mogao raditi cijeli krug kroz Resnik i koristiti postojeća stajališta (Resnik I - crkva, Resnik I., kbr. 47, Resnik II [sada koristi samo šk. autobus]). Trasa bi bila Resnik I. zatim Resnik II. te nazad Resnik I. prema Mije Haleuše i (Jelkovcu) Sesvetama. Ako bi kružio kroz Resnik tada ne bi trebao imati fiksno polazno vrijeme iz Resnika već prolazno vrijeme. Najbitnija bi bila usklađenost s linijom 279 kako bi putnici mogli presjedati dalje na autobus za Dubec ili čak u Sesvetama na vlak.
U prilogu je kako bi trasa izgledala, čak i prolaskom kroz Jelkovec vožnja ne bi trajala duže od 25 min u jednom smjeru. Dok je 225 za vrijeme radova na Čulinečkoj prometovao kroz Jelkovec do Sesveta i unatoč gužvama kroz Jelkovec i Sesvete bio je točnija nego preko Čulinečke tako ni nova 282 ne bi trebala odstupati od voznog reda u vršnom opterećenju.

Svakako se slažem s Ivanom kako bi prvo trebalo uvesti stajalište na Slavonskoj koje bi puno više pridonijelo putnicima iz Resnika putovanje ka Centru, no svemu sudeći ništa od toga.  th-down
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

smogovci.bbb2

Ja bi 315 preusmjerio na trasu linije 133 kroz SV. Klaru a ne kako sad vozi Dr. Luje Naletilića-Sisačka cesta ::|
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Ivan

#305
Ako se ne varam u Resniku nisu niti tražili liniju za Sesvete, nego su htjeli vezu s Dubravom i Resničkim Gajem.
Mislim da 282 tu ne radi neku veliku raziku ako ne ide onda i dalje do tramvaja na Žitnjaku.
I postoji i 284 koja također može i logičnije nastaviti u Resnik ako je to potrebno bez da se gubi vrijeme na ipak malo korisnijoj 282.

Sad kad je uveden još jedan cjelodnevnu bus na ovom području na 235 bilo je puno boljih rješenja od linije koja je svima kretenska a ne popravlja očito ni lošu trasu 225.

282 s druge strane prilično besmisleno dupla neke druge trase, tu je i očajno zamišljena 275, ne puno bolja 284 itd., a usto i 279 ionako može proći kraj terminala Sesvete kod Sljemena i preko Kelekove i bez da kao nekad dva puta ide na Ninsku, što je totalno ignorirana opcija a za vezu Dubec-NJ bi bila samo minutu duža dok bi mogla recimo u špici dobiti bus s 282 kao treći.

Uglavnom netko treba sjesti za stol i nekoliko sati brainstormati kako sve ovo povezati u smislenu cjelinu, a zadnjih 15 godina se u ovom dijelu grada planiranje linija radilo očito s krajnjim nezanimanjem koje efekte sve skupa ima, nikog nije bilo briga da napravi dobar posao nego samo da zadovolje zahtjeve politike kad netko (legitimno, jer puno se razvija grad ovdje) zatraži liniju, i to na kraju na vrlo neekonimičan način dok su svojevremeno linije poput 220 i 221 direktno reducirane kad bi se ovdje dodavalo nove autobuse koji cijeli dan voze prekobrojni, a nekoordinirani i prazni, ne jer nema koga voziti nego jer nije logično osmišljeno čemu služe, a na kraju ljudi još više pretrpavaju stare linije kao 269 i 216/276 ili hodaju na vlak.

Melisa Kodžoman

Da skratimo okolišanje o redukcijama i razvoju grada, nisam sjedila za stolom kad sad se dosjetila ove ideje. Resničani nisu tražili liniju za Sesvete, a, gle čuda, imaju je. S vremena na vrijeme vozim se s 225 i nisam primijetila da je stanovnici Resnika često koriste, a sve i da trebaju, ne bi izgubili vezu s Resničkim Gajem. S obzirom na to koliko 225 često vozi, vrlo ju se lako može uskladiti s 282 koja bi išla češće (kao sada), a između ostalog imaju i 216 / 276 s kojima mogu do Kozari Boka gdje imaju i 214 i 235 (za koju ne znam kako može popraviti trasu 225). Ne znam zašto bi 284 bila produžena jer nije potrebno otegnuto provlačenje kroz Ivanju Reku, a 282, koja ionako dupla linije pa nije baš nešto pre korisna, dobila bi neki smisao. Nisam mislila da nova 282 prolazi kroz Jelkovec, već samo po Ljudevita Posavskog, ali Jelkovec je očito postao toliko ekskluzivan da su mu dvije, maltene iste, linije (279 / 282) itekako potrebne.

igor 409

#307
Uf natjerali ste me nakon tol'ko vremena...

Prema mojemu sjećanju 225 je skrenuta u Resnik jer su gospođe u zrelim godinama iz Resničkog Gaja (a mislim i Čulinca) tražile vezu s crkvom i grobljem u Resniku. Budući da je ta akcija od početka bila tragikomična, ali je imala dobro zaleđe kod delatelja linija vozi u ovome obliku već godinama.
Osim 225 imamo 214 koja nakon godina lutanja sada konačno ima logičnu trasu. Uz 214 i 225 sada imamo i nakaradu s brojem 235.

S obzirom da se u Gradu "dela" busevi na 214 i 225 bez obzira na rijedak takt po Čulinečkoj uglavnom voze jedan iza drugog. Najčešći je slučaj da redosljed određuje semafor na križanju Dubrave i Čulinečke ali ljudi su s godinama shvatili da ako idu na 214 imaju više vremena za kavu prije početka radnog vremena pa se na Čulinečkoj uglavnom guraju u 214 dok 225 ide prazan. S četvrte pak strane tramvaj vozi do Dupca već odavno čime 225 gubi svaki smisao prema Sesvetama dalje od Čulinečke.

Sve ovo bi se moglo izbjeći kada bi se 225 skratilo pa 214 i 225 postale kontra kružne linije kao 206 i 207 nekad. Dakle, vozile bi:
214 Koledinečka-Čulinečka-Trnava-Elka-OKI-Čulinečka-Dankovečka-Koledinečka
225 Koledinečka-Čulinečka-OKI-Kozari Bok-Trnava-Čulinečka-Dankovečka-Koledinečka (do K. Boka jer se nema gdje okrenuti kod Elke.
Nadogradnja bi bila kada bi se napravio rotor i stajalište na križanju Križnog puta i B. Jurišića (možda se čak već i radi), odnosno okretište kod križanja Gospićke i Industrijske. Kada bi se linije produžile do B. Jurišića ne bi se okretale preko Dankovečke čime bi se omogućio odmor bez putnika u busu za vozača, đaci iz Poljoprivredne ne bi morali izlaziti na Čulinečkoj, a babe s placa ne bi morale u busu čekati polazak na Koledinečkoj. Okretište kod Elke bi pak omogućilo vezu na tramvaj u kontra smjeru.

Ovakvom kombinacijom 214 i 225 dobio bi se takt od 30 min i 2 bus sa 225 bi ostao slobodan. U slučaju potrebe (iako napamet govoreći, mislim da ne bi), ujutro bi na polaske u 6:30, 7:30 i 8:30 iz Koledinečke mogao i zglobni bus.

Debilanu od 235 bi se u tom slučaju vuklo u Resnik, odnosno kak' se kome digne i kak' koju babu zasvrbi, a s obzirom da je kokošinjac idealan i dimenzijama za uske ulice i kapacitetom za par korisnika ove nakarade, kombinacija je kol'ko ti srce zaželi.

421

#308
Citat: smogovci.bbb2  u Kolovoz 24, 2020, 10:16:19
Moje promišljanje: A da, treba Ljubu preseliti u Resnik ;D
Ovak si mislio, ali taj film ne budeš gledal!
Drž se ti kolodvorskih linija, jer tu si najjakiji! thumbs
Melisa je zakon! ;D Malo si shake ovaj učmali forum svojim pozitivnim mišljenjem i razmišljanjem! Oni bi samo slikali, ne razmišljali > ne meže!
My respect! hi

BTW all: bilo kuloarski, bilo osobno, bilo preko sindikata, bilo preko nadležnih službi> (is)probali smo sve moguće (pod)varijante, ali ne meže!
Ne(š)tko je uvijek jači u promišljanjima.
Strpljen, spašen.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Melisa Kodžoman

Citat: Ivan  u Kolovoz 24, 2020, 11:19:35

Svako malo se negdje pojavi ideja sa 118 za Jarun, a ja bih pitao ljude što ih tjera na takvu ideju za Jarun koji ima TRAMVAJ za centar plus autobusnu liniju kakva već je, a zašto ne gledaju kud sada 118 ide i što pokriva, jer gusto naseljeni stari Rudeš je neprohodan za bus i okretište je sada savršeno smješteno za sve stanovnike koji bi preusmjerenjem ostali debelo daleko od 500 m od javnog prijevoza, a usto bi se i rasipali autobusi na produženu liniju umjesto da je kapacitet koncentriran na Voltino i Rudeš koji ga stvarno trebaju.
Ne bi se baš previše toga izgubilo jer bi SVAKI TREĆI polazak išao do Jaruna, a što se tiče veze s tramvajem, mislim da bi se od Jaruna puno brže došlo do centra takvom novom 118 nego 17. Uostalom, na tim bi produženim polascima eventualno mogli voziti i zglobni (ali pitanje zbog Tomislavove).
Između ostalog, ako je Jarun tako dobro povezan s centrom tramvajem, čemu onaj prijedlog o 113 Črnomerec - Jarun - Savski most kad bi se i produljivanjem svakog trećeg polaska 118 djelomično riješio problem? Od Tomislavove imaju 134, a od Zagorske 109, a od Jaruna do Savskog mosta tramvaj.

jakov5

Citat: Melisa Kodžoman  u Kolovoz 25, 2020, 21:06:07
Ne bi se baš previše toga izgubilo jer bi SVAKI TREĆI polazak išao do Jaruna, a što se tiče veze s tramvajem, mislim da bi se od Jaruna puno brže došlo do centra takvom novom 118 nego 17. Uostalom, na tim bi produženim polascima eventualno mogli voziti i zglobni (ali pitanje zbog Tomislavove).
Između ostalog, ako je Jarun tako dobro povezan s centrom tramvajem, čemu onaj prijedlog o 113 Črnomerec - Jarun - Savski most kad bi se i produljivanjem svakog trećeg polaska 118 djelomično riješio problem? Od Tomislavove imaju 134, a od Zagorske 109, a od Jaruna do Savskog mosta tramvaj.
Pa ne bih se baš složio da se previše toga ne bi izgubilo jednim polaskom. Time se radi rupa u Voltinom od 15 minuta u špici samo za taj jedan bus koji bi produžio k Jarunu. Naravno, isti bi se trebao nekako nazad vratiti do Voltinog tako da bude usklađen u razmaku između drugih buseva. Recimo da je broj 1 bus koji produžuje za Jarun, a 2 i 3 idu do Voltinog. Znači da bi bus 2 imao manje vremena, tj. zgusnulo bi mu se vrijeme da nadoknadi tu "rupu", a i ovako nema vremena. Nadalje, ujutro u Voltinom u svakom autobusu bude 15 ljudi (samo na toj prvoj stanici) jer kao što je i Ivan rekao puno ljudi, uključujući i mene iz Rudeša ide na bus za Voltino. Kad bi nastao malo veći razmak između buseva, taj bus broj 2 bi se napunio ko šipak, dok bi bus broj 1 došao s možda 5 ljudi iz Jaruna i dalje kupio ostale putnike - imali bismo apsurd da par buseva kupi hrpu ljudi, a najmanje dva (od 6) se voze praznija.

Tramvajska linija 17 ima 12 stajališta od Jaruna do Trga Republike Hrvatske u blizini kojega je terminal Trg Mažuranića. Nisam mjerio vožnju u špici, ali ako uzmemo u obzir (moja pretpostavka, tko zna slobodno neka me korigira) da tramvaju treba dvije minute po stanici to dođe na otprilike 25 min. Linija za Voltino ima sama 10 stajališta, nadodamo još 4 stajališta do Jaruna i to je već više stajališta, a zbog čepa na cijeloj trasi linije 118 veza Jarun - TM postaje vremenski nepredvidiva, vremenski dulja i definitivno ne brža opcija od tramvaja.
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru