Autobusi - razno

Autor t4, Prosinac 11, 2007, 16:01:42

kriticar

Kao što su školski navodno uzeti na neku vrstu leasing-a,nebi me iznenadilo da to naprave i sa gradskim busevima.Ako se sjećate za bijele lion's classice Ü doznali smo kad su vec bili u garaži u Dubravi. Ne znam pravnu stranu posla,ali tada nitko od forumaša nije naišao na natječaj,a busevi su bili tu. Moguće da nas i gradski iznenade.
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

Ivan1983

Samo još šofer fali!!!

Ivan

Kao što sam pisao u nekoliko postova prije, održavanje se u APD drastično pokvarilo, prije svega što se tiče O 405 (G)N, pogotovo GN od kojih barem pola jedva vuče i pušta iz motora raznolike čudne zvukove... Navikao sam na bolje od njih, mislim da su barem spustili na razinu Podsuseda od prije dvije godine (koji se od tada ponešto popravio, IMHO), ako ne i ispod...

tomislav2809

#48
Citat: STIB  u Ožujak 29, 2008, 19:12:15
http://img181.imageshack.us/img181/1120/8u0329026is6.jpg

po displayu od 109 ispada da se on vratio iz vg u podsused s obzirom na broj linije na displayu

Tomek

I gb44 i gb109 vračeni u APP, izgleda da su bili na posudbi zbog puno kvarova u APVG

Tomek

I gb41 je poplavio, više nema reklamu za Tifon:



Dobra vijest je da su i gb279 i 216 koji su duuugo stajali na popravku

Ivan

Stalno zaboravljam napisati, i g.b.275 je prije par tjedana ponovno prefarban...

tomislav2809

Vratio se i gbr.97.Vozio je na 110 sa Savskog m. ovog tjedna

Tomek

#53
Gorica se ponovno modernizirala.
U ARZu je već duže vrijeme gb851 i još jedan SL202, u V.G. dva tjedna 4 ili 5 autobusa stoji u kvaru, a jutros viđen na Velikogoričkoj njihov najnoviji autobus gb850 zakvačen za D-5 u smjeru ARZ-a
No malo kasnije prvo mi Touringovac javlja da su na 330 opet tuđi autobusi, Dubrava je dala TAZ gb401, a Podsused svoj NL iz 99. sa najmanje kilometara gb109
Ulovio sam ga u garaži



Ovo je svakodnevna slika na izlazu automobila sa obilaznice kod Buzina; ujutro se čeka na obilaznici u zaustavnoj traci po 1 sat. Ovo je snimljeno oko podneva i još gužva(auti na viaduktu stoje zapravo na obilaznici,); vidi se i gb625 školski ispod



gb705 je uz 867 najstariji autobus u ZET-u, 1981. godište -- danas na 268



Osim gb275 i 276 je obnovljen -- da se bar malo posvete NLima iz 1999. koji su iznutra u očajnom stanju pogotovo straga



BTW ARZ je napunjen do kraja pokvarenim NG-ima  :'(

konkordsky

Citat: Ivan  u Ožujak 26, 2008, 20:41:21
Kao što sam pisao u nekoliko postova prije, održavanje se u APD drastično pokvarilo, prije svega što se tiče O 405 (G)N, pogotovo GN od kojih barem pola jedva vuče i pušta iz motora raznolike čudne zvukove... Navikao sam na bolje od njih, mislim da su barem spustili na razinu Podsuseda od prije dvije godine (koji se od tada ponešto popravio, IMHO), ako ne i ispod...


Održavanje je najbolje što može biti.
Koliko novaca toliko muzike.
Nema druge nego kupovina novih vozila jer ova su izvozana,a znate naše vozače i putnike da serviseri ne mogu toliko popraviti koliko ovi mogu pokvariti!
NEMA PROBLEMA,POSTOJE SAMO RJEŠENJA!

konkordsky

Citat: tomislav2809  u Travanj 05, 2008, 20:13:08
Vratio se i gbr.97.Vozio je na 110 sa Savskog m. ovog tjedna

Nemoj me zazat,kaj to još uvijek prometuje?
Kako ih nije sramota puštati u promet gb 97?
Onda su mogli ostaviti i gbr. 583 jer je stvarno bio odličan znate i zašto!
NEMA PROBLEMA,POSTOJE SAMO RJEŠENJA!

master

Nije sramota za ZET, sramota je za grad Zagreb i upravu koja ne znam kaj čeka sa novim autobusima! Onda nam se događa da nam autoturist vozi linije..
E to je sramota!
Za ne vjerovat, ali 97 je još jedan od najpouzdanijih! ;D

tamlover

Jedan NG272 koji je danas bio na liniji 121 ima novolakiranu prednju masku i nažalost iz nekog samo autorima tog popravka poznatog razloga znak MAN je poplavio i postao nezamjetan.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Tomek

Gb858 ex63 je u zadnja 3 reda ostao bez luksuznih sjedala koje je dobio iz TAMa, stavljena su iz nekog SL200.

Tomek

Danas gb57 viđen u Gorskom Kotaru.