Gradska i prigradska stajališta 2

Autor kico101, Studeni 21, 2007, 22:01:20

Berlingo

Piramida i dvije stanice uzbrdo gdje se vidi 686.






I malo po trasi 1B. Prvo ugibaliste katastrofa. Postoje parkirna mijesta i onda je neko preko njih samo ucrtao sa zutim. Drugo u redu.







Ruske

imam jedno pitanje za tebe...mozda malo offtopic
koji digitalni koristis? vidim da SVE tvoje slike koje stavis su iznimno jasne i bez smetnji...ja sam neki dan pokusao iz auta slikati i to je 70% slucajeva ispalo mutno i valovito...da ne pricam mobitelom kako ispadne (htio sam uloviti 700 na cvoru vezica) dok smo se jos vozili 40kmh na prikljucku, ali nemogu nikako mirnu sliku napraviti)
jel imas neki profi aparat sa dodacima za smirivanje slike, ili nesto obicno?

Berlingo

A cuj, i ja sam bio ovdje novi i nije uspjevalo. Dobivao sam kritike i to (priznajem) opravdane. Ides dalje, budes uporan. Inace ja sam ti totalni tudum za kompjutere i aparate. Ali ucis. Skuzis s vremenom. Ja prodjem puno km i poznam brdo cesta. Vidim bus i cekam ga. Otprilike znam kad ce daily poskociti. A vjeruj mi da jako skace i da je strasno neudoban. Rjetko koje vozilo je takvo. Samo budi uporan.
I nije tajna, aparat je OLYMPUS FE-180.

Ako je O.T. onda mi oprostite!

Ruske

nemogu vjerovati...losiji aparat od mog, nema stabilizaciju slika, a slike ti ispadaju savrseno!!!
jedino ima malo vec zoom...
morat cu malo trenirati...lako je za slike kad stojim van, ali dok vozim su koma, pogotovo mobitelom 8)

Berlingo

Jos malo mojih pokusaja.

Bazen, prema Opatiji.


Kako se ova zove? Druga poslje okretisa na Pecinama.


Fiumara u pravcu zapada.

Ruske

ja mislim da se zove bas kako pise na slici j.p. kamova...
1. stanica je j.p. kamova - tower
2. je ta
3. je j.p. kamova - crveni kriz...
tako nesto...

MAKI

bit ce da se zove Pecine-Zeljeznicki kolodvor
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

Ruske

jel tko primjetio novu stanicu na piramidi? nema bocne stranice, samo stupove i krov...izgleda fora i malo mjesta zauzima
bude tko slikao ili? ja svaki put sam u naletu tamo, ne sjetim se...

kico101

Citat: Ruske  u Travanj 01, 2010, 18:03:27
jel tko primjetio novu stanicu na piramidi? nema bocne stranice, samo stupove i krov...izgleda fora i malo mjesta zauzima
bude tko slikao ili? ja svaki put sam u naletu tamo, ne sjetim se...
Sličan dizajn već postoji na stajalištu Trpimirova, ali nije zaživio drugamo.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

MAKI

Citat: kico101  u Travanj 01, 2010, 18:48:23
Citat: Ruske  u Travanj 01, 2010, 18:03:27
jel tko primjetio novu stanicu na piramidi? nema bocne stranice, samo stupove i krov...izgleda fora i malo mjesta zauzima
bude tko slikao ili? ja svaki put sam u naletu tamo, ne sjetim se...
Sličan dizajn već postoji na stajalištu Trpimirova, ali nije zaživio drugamo.

Samo još klupe fale
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

mivano

#100
evo jedan zanimljiv podatak ( mislim da ovo nemamo ) :
sa http://www.rijeka051.com/communius/957-na-kurinjama-autobus-staje-na-privatnom-zemljitu.html


Na Škurinjama autobus staje na privatnom zemljištu



Petak, 04 Rujan 2009 10:19 Gregor


Autobusno stajalište na križanju ulica Save Jugo Bujkove i Ive Lole Ribara na Škurinjama već godinu dana nema pripadajuće nadstrešnice, zbog čega se korisnici gradskog javnog prijevoza moraju pržiti na suncu, dok od kišnog i vjetrovitog vremena nemaju nikakvo sklonište. Neki među njima javili su se ogorčeni u našu redakciju, uz zamolbu da istražimo je li istinita glasina da postavu nadstrešnice onemogućuje činjenica da se stajalište autobusa nalazi na privatnom zemljištu investitora novogradnje crvene fasade u neposrednoj blizini. U Odjelu gradske uprave za komunalni sustav nam de facto potvrđuju ovu priču koju su građani načuli, navodeći da je Ivo Kovačević, čija je građevinska tvrtka G.I.K. Kvarner, vlasnik obližnje građevinske parcele, ali i zelene površine uz cestu na mjestu autobusnog stajališta gdje je nekad bila smještena čekaonica.
– Grad je bio započeo radove na iskopu temelja i nabavio novu čekaonicu koju je trebalo postaviti i tek tada saznao da je Ivo Kovačević postao vlasnikom zemljišta i zelene površine. Zbog toga su se radovi morali obustaviti i stupilo se u kontakt s vlasnikom koji je spreman prodati samo čitavu površinu od 2268 četvornih metara, a za što treba izdvojiti znatna sredstva, koja Grad trenutno nema. Ponovno se, međutim, pokušava uspostaviti dogovor s vlasnikom, tumače nam iz komunalnog odjela pročelnice Irene Miličević. Sam Kovačević nam u telefonskom razgovoru iznosi pak svoju stranu problema, gdje je zapravo posve legalno štitio svoje vlasništvo.
– Kompletno ugibalište za autobus i mjesto za tu nadstrešnicu dio su male parcele od 120 četvornih metara, čiji sam vlasnik ja i još sam prije dvije i pol godine Gradu nudio mogućnost okupa tog dijela, mogućnost zamjene ili bilo što slično, međutim Grad mi tada ništa nije odgovorio, ispričao nam je Kovačević. Dvije godine nakon toga primjetio je da su se uz ugibalište pojavili bageri koji su kopali temelje, pa je u Gradu doznao da se priprema postava nove nadstrešnice u sklopu obnove autobusnih čekaonica koje je Grad izvodio putem posebnog ugovora s oglašivačima (oni dobivaju na korištenje javnu površinu na određeno vrijeme, a Grad zauzvrat nove dijelove urbane opreme, među kojima i čekaonice).
– Naravno da sam tada zatražio obustavu radova sve dok se ne riješi imovinsko-pravno pitanje zemljišta na kojem se gradi stajalište. A zbog čega tražim da Grad otkupi cijelu parcelu od preko 2.000 četvornih metara? Zbog činjenice da je to ugibalište za autobus nečijim propustom posve izostavljeno iz detaljnog plana koji je prije par godina usvojen za ovo područje, a zbog čega je ta mala parcela od 120 četvornih metara izgubila svoju namjenu i više se ne može izuzeti iz zemljišne čestice od 2268 kvadratnih metara kojoj pripada, a koja prema tom istom DPU spada u zelenu zonu. Pa kada su već u gradskoj upravi odlučili da ovo bude zelenilo neka ga kao takvo i otkupe u cjelosti. Ponovno sam bio tražio mogućnost zamjene zemljišta, ali nisam ni tada dobio nikakav odgovor od Grada, kazao je Kovačević i dodao da, ukoliko Grad uskoro ne smisli što će napraviti, ne isključuje mogućnost da jednog dana odluči zbog nekih svojih potreba posve ukloniti postojeću autobusnu stanicu. Tu mu nitko ništa ne bi mogao, jer na svom zemljištu može činiti što ga je volja, jasno ukoliko to omogućuju urbanistički uvjeti, a koji ovdje ionako nemaju zabilježenu autobusnu stanicu. Opet s druge strane, teško da se može očekivati da će Grad samo radi jednog autobusnog ugibališta kupovati preko 2.000 četvornih metara novog zemljišta.

Grad ne zna što (ne)posjeduje

Priča da su u Gradu u zadnji čas doznali da nova čekaonica treba doći na privatno zemljište, ne zvuči baš vjerodostojno, kada se zna da je upravo s vlasništvom na susjednoj građevinskoj parceli gdje je podignuta crvena novogradnja gradska uprava imala sličnu zavrzlamu prije tri godine. Naime, u veljači 2006. godine je naš list pisao o tome kako se ruši novouređeno parkiralište u Save Jugo Bujkove, gdje je na zahtjev Mjesnog odbora Škurinje Grad investirao gotovo 40.000 kuna u asfaltiranje površine koja se preko 30 godina koristila za parkiranje vozila. I tada se tek naknadno ispostavilo da je legalni vlasnik zemljišta ustvari Kovačević i da parking ruši za potrebe vlastite gradnje novog objekta, pa je ispalo da je Grad ustvari, uređujući parking uzurpirao privatno zemljište za javne potrebe! Ovdje se ustvari radi o istoj situaciji – mjesto je godinama funkcioniralo kao javno autobusno stajalište, kao u prvom slučaju parkiralište, iako samo zemljište na kojem se nalazi uopće nije javno. Koliko god zahvat na uređenju nekog dijela grada bio malen, minimum odgovornosti bio bi da se provjere vlasnički papiri zemljišta na kojem se gradi, a na Škurinjama posebno bi bio zaista krajnji čas da se Grad konačno infomira što jest, a što nije u njegovom vlasništvu.

Izvor: novilist.hr/Iva VLAŠIMSKY

kico101

Citat: mivano  u Travanj 10, 2010, 20:18:34
evo jedan zanimljiv podatak ( mislim da ovo nemamo ) :
Bilo govora ( ali mi se ne da tražit gdje ). ;)
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Bari

Evo i slike stanice "Sušački neboder"
KREPAT MA NE MOLAT !

Shole

Molim stanice slikati u smjeru u kojem se vozi

NP-549