Transport i isporuke Autobusa i Trolejbusa

Autor MILCHO, Siječanj 17, 2010, 23:17:12

aaaaa

Citat: elvis  u Veljača 07, 2010, 14:53:15
Znam ja to sve i pokusavam to objasniti,pored toga ne mogu se porediti prevoznici koji imaju 5,10 ili 20 autobusa i oni koji imaju 100 ili 150 voznih jedinica,lako je onome ko ima 10 proci kroz buseve i utegnuti sjedista,ocistiti natpise i sl. onome sa 100 autobusa bi trebalo vise razredjivaca i sampona nego nafte mjesecno,nije to bas jednostavno pored takvih putnika,a sve je do toga kako ce se oni ophoditi prema tom sredstvu prevoza.


Ma prevoznici koji imaju manji broj vozila ma nece oni ni raditi na linijama na kojima se desavaju te stvari rezanje sjedista, saranje krova i ostali kretenluci. A opet najvise na neredovan prevoz negoduju oni koji to upravo rade ili cija djeca to rade. Necete nikada vidjeti da je posaran autobus sa medjugradske ili medjunarodne linije. Nema sanse. Ali cete vidjeti da je posaran autobus koji je vozio djake, ili je vozio na lokalnoj liniji pa ta bagra od putnika iz ciste objesti radi to sto radi. I onda dodje kakav pametnjakovic iz ko zna otkud i podje pricati "prljava im vozila", u najmanju ruku kao da se naucio voziti u "VIP class "  citav zivot pa mu neobicno kad je bus prljav...

MILCHO

Kad bi se bar noviji busevi unutra premazali zaštitom protiv pisanja, kao što su Amsterdamski tramvaji, doduše i oni su našarani. ali je zbog zaštite valjda puno lakše čišćenje.

damir050

ma  Elvise nasem narodu , ovom sto je  u bih  ostao i ne trebaju bolji busevi , mada  sumnjam i oni bi  zeljelji da se  voze u cistim i  ne isaranim  Autobusima .
Sto se tice Gradskog prevoza u Dijaspori i  ovamo ne  cvjetaju ruze , recimo ulaze  sa kerovima u  Autobuse ,kerovi  vrse  nuzdu licno sam vidio  svojim ocima ,kako ker  vrsi veliku nuzdu u Autobusu , dalje ulazak u Alkoholisanom stanju , ulazak  sa pivama , sa zapaljenim cigaretama

MILCHO

Citat: damir050  u Veljača 06, 2010, 22:32:11
Nada  ti se  da ce od Ponedeljka poceti  da Saobracaju u redovnom  Saobracaju , ja mislim  da ce imati poteskoca s tim da su  malo  duzi od podstojecih  koji vec Saobracaju u linijskom Saobracaju
Ma ne nisu duži, i ovi imaju standardnih 18m.

The_Dubster

Citat: aaaaa  u Veljača 07, 2010, 09:47:13
Citat: elvis  u Veljača 07, 2010, 00:18:14
Citat: MILCHO  u Veljača 06, 2010, 23:44:03
Ja očekujem u toku marta prve u saobraćaju.

To je realno ocekivanje,a ne kao ovaj postavio rok koji je prije istekao nego sto je postavljen i jos ce mi glumiti razocaranog u ponedjeljak i pricati kako se u GRAS-u nista ne radi i jos bi rekao da nece kupit kartu,ali to nece reci samo zato sto ne zivi u Sa.

Ma naravno. Meni smeta jedna stvar na ovomforumu konkretno a to je zlonamjernost i tendencija ponizavanja i nipodastavanja pojedinih prevoznika. Elvise ne znam da li si primijetio ali pojedini  clanovi foruma su teme o npr centrotransu pretvorili u "loše strane centrotransa" isto vazi i za gras. Te autobusi prljavi, te poderana sjedista, te unutra smrdi.... Pa majku mu koji to prevoznik nebi zelio imati nove ispravne udobne ocuvane autobuse međutim sa ovakvim putnicima (naravno ne svima) to je nemoguce. Niko ne prica o nekulturi bezobrazluku bahatosti putnika. Nisu se autobusi posarali sami, nisu sjedista izrezana sama ...neko je to morao uraditi. nemojte mi samo reci da su to vozaci ili kondukteri. Znam da je ovo mozda i off topic ali prije par dana slusam jednu  iskompleksiranu "gospodju". žena se navila ko žrvanj. Ušla je u autobus i odmah osula rafalnu paljbu. "Lopovi ispustate voznje namjerno, hocete kartu nikad vam je necu kupiti". U najmanju ruku kao da ona je toliko poslovna zena pa zuri na poslovni sastanak a ne obicna "zgubidanka" koja da nije bilo rata nebi vidjela autobus ni na slici....

ok, u prvom dijelu sam se našao pa da ti odgovorim u svoje ime - ja ne pišem samo loše, ja pišem onako kako šta vidim i nikad ne pričam bez slika kojim potkrijepim to sve. ako sam nešto vidio loše ja to kažem, isto kao i što ću reći i napisati kad nešto vidim lijepo i uslikam. znači ja sam objektivan ;)

a što se tiče dužine ovih trola - koliko su duge one manove zglobne trole što su sad u funkciji ???

MILCHO

Citat: The_Dubster  u Veljača 07, 2010, 22:22:37
... a što se tiče dužine ovih trola - koliko su duge one manove zglobne trole što su sad u funkciji ???
Standardnih 18m

aaaaa

Citat: The_Dubster  u Veljača 07, 2010, 22:22:37
Citat: aaaaa  u Veljača 07, 2010, 09:47:13
Citat: elvis  u Veljača 07, 2010, 00:18:14
Citat: MILCHO  u Veljača 06, 2010, 23:44:03
Ja očekujem u toku marta prve u saobraćaju.

To je realno ocekivanje,a ne kao ovaj postavio rok koji je prije istekao nego sto je postavljen i jos ce mi glumiti razocaranog u ponedjeljak i pricati kako se u GRAS-u nista ne radi i jos bi rekao da nece kupit kartu,ali to nece reci samo zato sto ne zivi u Sa.

Ma naravno. Meni smeta jedna stvar na ovomforumu konkretno a to je zlonamjernost i tendencija ponizavanja i nipodastavanja pojedinih prevoznika. Elvise ne znam da li si primijetio ali pojedini  clanovi foruma su teme o npr centrotransu pretvorili u "loše strane centrotransa" isto vazi i za gras. Te autobusi prljavi, te poderana sjedista, te unutra smrdi.... Pa majku mu koji to prevoznik nebi zelio imati nove ispravne udobne ocuvane autobuse međutim sa ovakvim putnicima (naravno ne svima) to je nemoguce. Niko ne prica o nekulturi bezobrazluku bahatosti putnika. Nisu se autobusi posarali sami, nisu sjedista izrezana sama ...neko je to morao uraditi. nemojte mi samo reci da su to vozaci ili kondukteri. Znam da je ovo mozda i off topic ali prije par dana slusam jednu  iskompleksiranu "gospodju". žena se navila ko žrvanj. Ušla je u autobus i odmah osula rafalnu paljbu. "Lopovi ispustate voznje namjerno, hocete kartu nikad vam je necu kupiti". U najmanju ruku kao da ona je toliko poslovna zena pa zuri na poslovni sastanak a ne obicna "zgubidanka" koja da nije bilo rata nebi vidjela autobus ni na slici....

ok, u prvom dijelu sam se našao pa da ti odgovorim u svoje ime - ja ne pišem samo loše, ja pišem onako kako šta vidim i nikad ne pričam bez slika kojim potkrijepim to sve. ako sam nešto vidio loše ja to kažem, isto kao i što ću reći i napisati kad nešto vidim lijepo i uslikam. znači ja sam objektivan ;)

a što se tiče dužine ovih trola - koliko su duge one manove zglobne trole što su sad u funkciji ???

Da ti pises samo lose stvari i to radis na nacin da su za to krivi svi osim putnika. E t ose bas ne moze nazvati objektivnoscu. Osim toga ponosis se da ne placas kartu tj da se "svercas" ....

The_Dubster

Citat: aaaaa  u Veljača 08, 2010, 07:28:47
Citat: The_Dubster  u Veljača 07, 2010, 22:22:37
Citat: aaaaa  u Veljača 07, 2010, 09:47:13
Citat: elvis  u Veljača 07, 2010, 00:18:14
Citat: MILCHO  u Veljača 06, 2010, 23:44:03
Ja očekujem u toku marta prve u saobraćaju.

To je realno ocekivanje,a ne kao ovaj postavio rok koji je prije istekao nego sto je postavljen i jos ce mi glumiti razocaranog u ponedjeljak i pricati kako se u GRAS-u nista ne radi i jos bi rekao da nece kupit kartu,ali to nece reci samo zato sto ne zivi u Sa.

Ma naravno. Meni smeta jedna stvar na ovomforumu konkretno a to je zlonamjernost i tendencija ponizavanja i nipodastavanja pojedinih prevoznika. Elvise ne znam da li si primijetio ali pojedini  clanovi foruma su teme o npr centrotransu pretvorili u "loše strane centrotransa" isto vazi i za gras. Te autobusi prljavi, te poderana sjedista, te unutra smrdi.... Pa majku mu koji to prevoznik nebi zelio imati nove ispravne udobne ocuvane autobuse međutim sa ovakvim putnicima (naravno ne svima) to je nemoguce. Niko ne prica o nekulturi bezobrazluku bahatosti putnika. Nisu se autobusi posarali sami, nisu sjedista izrezana sama ...neko je to morao uraditi. nemojte mi samo reci da su to vozaci ili kondukteri. Znam da je ovo mozda i off topic ali prije par dana slusam jednu  iskompleksiranu "gospodju". žena se navila ko žrvanj. Ušla je u autobus i odmah osula rafalnu paljbu. "Lopovi ispustate voznje namjerno, hocete kartu nikad vam je necu kupiti". U najmanju ruku kao da ona je toliko poslovna zena pa zuri na poslovni sastanak a ne obicna "zgubidanka" koja da nije bilo rata nebi vidjela autobus ni na slici....

ok, u prvom dijelu sam se našao pa da ti odgovorim u svoje ime - ja ne pišem samo loše, ja pišem onako kako šta vidim i nikad ne pričam bez slika kojim potkrijepim to sve. ako sam nešto vidio loše ja to kažem, isto kao i što ću reći i napisati kad nešto vidim lijepo i uslikam. znači ja sam objektivan ;)

a što se tiče dužine ovih trola - koliko su duge one manove zglobne trole što su sad u funkciji ???

Da ti pises samo lose stvari i to radis na nacin da su za to krivi svi osim putnika. E t ose bas ne moze nazvati objektivnoscu. Osim toga ponosis se da ne placas kartu tj da se "svercas" ....


ideš fakat off topic, ako imas nešto da mi kažeš reci preko pp a ne da meni elvis prijeti banom, kontaš? ;)

i za tvoju informaciju, švercam jer ne želim da plaćam ovakve usluge i šta sad? i gdje sam napisao da se ponosim? i malo prolistaj moje postove pa ćeš vidjet da ne pisem "samo loše stvari" ;)

aaaaa

Ma ja hoces reci da smo se Elvis i ja urotili protiv tebe. Buraz okani se teorije zavjere. Nemam ti sta reci na pp , ne volim takvu komunikaciju sve sto govorim govorim pred svjedocima na "u 4 oka bez svjedoka". E to i jeste problem sto pojedini dodju u Sarajevo , ne placaju kartu a puna su im usta "lose usluge" u najmanju ruku kao da dolazite iz Londona ili Pariza gdje je sve "pod konac". I da prekinemo ovdje ovu pricu . Ja imam pravo da mislim sta hocu a ti imas pravo da radis i mislis sta hoces...

The_Dubster

pa da, "MISLIŠ" u tom jest stvar ;) a ja nisam spominjao nikakvu zavjeru, samo da me zbog sličnih stvari elvis opomenuo, a to što si umišljaš tvoj problem. aj vozdra ;D

mesinovic

Imal kakve novosti o autobusima ,trol. ili minibusima  ;)

MILCHO

#56
Ma ne mogu se tražiti izgovori za neplaćanje karte tipa "loša usluga" jedini izgovor može biti "Kokuzluk". jedina usluga koja mi treba jeste da me preveze od tačke A do tačke B i po mogućnosti da ne kasne.

GRAS-ove cijene odgovaraju voznom parku i usluzi a GRAS ima bolji vozni park od nekih većih (pa i glavnih) gradova iz istočne evrope, gdje nije bilo ratova i uništavanja 3 četvrtine voznog parka. naravno sa zapadom se ne možemo i ne trebamo još porediti.

The_Dubster

kod nas šta god bude "bio rat, rat je kriv" a rat se završio prije nešto više od 14 godina...

a ja nisam vidio ni onog plavog nikad u vožnji... izgleda da su nam uvalili svasta, jer vidim da im svega fali naprijed. i po mom mišljenju, bolje i da su ostavili reklame nego da su ih onako poskidali...

aaaaa

Citat: The_Dubster  u Veljača 08, 2010, 18:20:59
kod nas šta god bude "bio rat, rat je kriv" a rat se završio prije nešto više od 14 godina...

a ja nisam vidio ni onog plavog nikad u vožnji... izgleda da su nam uvalili svasta, jer vidim da im svega fali naprijed. i po mom mišljenju, bolje i da su ostavili reklame nego da su ih onako poskidali...

plavi je dobio broj 4427 i radio je do prije par godina kada je izgorio sav "dibidus" a slazem se da su nam uvalili sve i svasta ali "koliko para toliko muzike". Reklame nisu smjeli dakle morali su ih poskidati iako se slazem da su ljepsi sa reklamama nego bez reklama

The_Dubster

Citat: aaaaa  u Veljača 08, 2010, 19:33:30
Citat: The_Dubster  u Veljača 08, 2010, 18:20:59
kod nas šta god bude "bio rat, rat je kriv" a rat se završio prije nešto više od 14 godina...

a ja nisam vidio ni onog plavog nikad u vožnji... izgleda da su nam uvalili svasta, jer vidim da im svega fali naprijed. i po mom mišljenju, bolje i da su ostavili reklame nego da su ih onako poskidali...

plavi je dobio broj 4427 i radio je do prije par godina kada je izgorio sav "dibidus" a slazem se da su nam uvalili sve i svasta ali "koliko para toliko muzike". Reklame nisu smjeli dakle morali su ih poskidati iako se slazem da su ljepsi sa reklamama nego bez reklama

razlog gorenja?