Transport i isporuke Autobusa i Trolejbusa

Autor MILCHO, Siječanj 17, 2010, 23:17:12

aaaaa

Citat: The_Dubster  u Veljača 08, 2010, 19:57:58
Citat: aaaaa  u Veljača 08, 2010, 19:33:30
Citat: The_Dubster  u Veljača 08, 2010, 18:20:59
kod nas šta god bude "bio rat, rat je kriv" a rat se završio prije nešto više od 14 godina...

a ja nisam vidio ni onog plavog nikad u vožnji... izgleda da su nam uvalili svasta, jer vidim da im svega fali naprijed. i po mom mišljenju, bolje i da su ostavili reklame nego da su ih onako poskidali...

plavi je dobio broj 4427 i radio je do prije par godina kada je izgorio sav "dibidus" a slazem se da su nam uvalili sve i svasta ali "koliko para toliko muzike". Reklame nisu smjeli dakle morali su ih poskidati iako se slazem da su ljepsi sa reklamama nego bez reklama

razlog gorenja?

ne znam zaista . Vjerovatno instalacija ili nesto slicno..

MILCHO

Citat: The_Dubster  u Veljača 08, 2010, 18:20:59
kod nas šta god bude "bio rat, rat je kriv" a rat se završio prije nešto više od 14 godina...

Pa i zapadna evropa se bar 10 godina oporavljala od rata.
Rat + lopovluk bivšeg rukovodstva, sve je to rezultovalo višemilionskim dugovima. a iz toga se nije lako izvući. inače prije rata GRAS je bio jedna od najboljih firmi tog tipa u bivšoj Jugoslaviji

Da samo nije bilo lošeg održavanja imali bi super autobuse (Mislim na MAN-ove SL222/SG312). Ali koliko ja kao običan putnik mogu vidjeti što se tiče voznog parka stvari POLAKO kreću nabolje. a ja sam nepopravljivi optimista

MILCHO

Citat: aaaaa  u Veljača 08, 2010, 20:10:41
Citat: The_Dubster  u Veljača 08, 2010, 19:57:58
Citat: aaaaa  u Veljača 08, 2010, 19:33:30
Citat: The_Dubster  u Veljača 08, 2010, 18:20:59

a ja nisam vidio ni onog plavog nikad u vožnji... izgleda da su nam uvalili svasta, jer vidim da im svega fali naprijed. i po mom mišljenju, bolje i da su ostavili reklame nego da su ih onako poskidali...

plavi je dobio broj 4427 i radio je do prije par godina kada je izgorio sav "dibidus" a slazem se da su nam uvalili sve i svasta ali "koliko para toliko muzike". Reklame nisu smjeli dakle morali su ih poskidati iako se slazem da su ljepsi sa reklamama nego bez reklama

razlog gorenja?

ne znam zaista . Vjerovatno instalacija ili nesto slicno..
Mislim da 4427 nije vozio par godina nego par mjeseci. mislim da je vozač zaboravio isključiti grijanje ako je to onaj što je izgorio kad su još 3-4 trolejbusa oštećena u garaži (Otprilike sam ga u to vrijeme prestao viđati). dali je to taj ne znam, pisalo se već o tome negdje na forumu.
Inače iz ove zadnje serije 3 su korištena samo za dijelove

aaaaa

ma nije ....4427 je izgorio na liniji dakle nije izgorio u garazi....

ins

Sutra je otvaranje automatske praonice za trolejbuse, i promocija svicarskih trolejbusa.

Inace, kazu da je stiglo 9 trolejbusa vec.

Izvor: jucerasnje Oslobodjenje ;D

The_Dubster

da trole su već tu,bile su slike, a gdje i u koliko je promocija i da li imaju pristup svi ili.. ???

aaaaa

Citat: The_Dubster  u Veljača 16, 2010, 14:59:42
da trole su već tu,bile su slike, a gdje i u koliko je promocija i da li imaju pristup svi ili.. ???

mislim da nemaju svi pristupa vjerovatno ce onda sutra pustiti neke od njih u saobracaj, ne vjerujem da ce ih promovisati u garazi

MILCHO

#67
Citat: ins  u Veljača 16, 2010, 13:04:05
Sutra je otvaranje automatske praonice za trolejbuse, i promocija svicarskih trolejbusa.

Inace, kazu da je stiglo 9 trolejbusa vec.

Izvor: jucerasnje Oslobodjenje ;D
Jutros vidim da su skoro svi trolejbusi oprani, jedino se "izvukao" 4144

Ne vjerujem da će ih poslije samo 15 dana pustiti ali ću se pojačano držati prozora, ko zna, ako je sad brža registracija i ako su u GRAS-u uradili sve što treba, možda danas iznenade.

Koliko treba Grasovcima da naprave svjetlo za reg tablicu? pošto se u Švicarskoj ne registruju trolejbusi, nemaju ni svjetlo za tablicu. to isto nisu imali na SANOS i Škoda trolejbusi nego su  GRAS-u naknadno uradili.
Bilo bi mi drago i da im srede displeje da pokazuju naše linije.

aaaaa

ma to osvjetljenje registarskh tablica se moze brzo srediti, pola sata do sat po vozilu maksimalno. Medjutim ne mislim da ce im sredjivati displeye jer ni mnogi manovi to nemaju. Doduse nekima su ugradili one linijske oznake sto se motaju u "rolnu" mislim da ce se gras drzati starih dobrih metalnih ili plasticnih tablica za oznaku linije....

MILCHO

12. Matra krenula druga tura "Švicaraca"

Slike: Forumaš Sali sa www.zeljeznice.net
Foto: Zagreb 14. 03. 2010.





Neznam jesu li stigli u Sarajevo, jer su ŽFBIH u štrajku.

The_Dubster

Logično je da nisu još stigli zbog štrajka, a jel ovo zadnja tura?
i šta je sa onim što su već stigli?

MILCHO

Citat: The_Dubster  u Ožujak 18, 2010, 17:43:00
Logično je da nisu još stigli zbog štrajka, a jel ovo zadnja tura?
i šta je sa onim što su već stigli?
Jeste, zadnja tura. neznam kad bi mogli biti pušteni u saobraćaj, polijepljene su sve nalijepnice i brojevi,. međutim nisam vidio da je neki registrovan.

SARI

Zadnja tura viđena sinoć na Socijalnom... vlastitim pogonom prešli od Mercatora u smjeru Grbavice... imam neke slike s mobitela, ali su loše, jer je noć bila, a ja iz ruke slikao...

MILCHO

Citat: SARI  u Ožujak 20, 2010, 09:46:58
Zadnja tura viđena sinoć na Socijalnom... vlastitim pogonom prešli od Mercatora u smjeru Grbavice... imam neke slike s mobitela, ali su loše, jer je noć bila, a ja iz ruke slikao...
Ma nema veze ako su malo lošije slike, bitno je da se trlole koliko-toliko vide.

MILCHO