O autobusima

Autor archy, Siječanj 21, 2010, 18:15:23

archy

Poštovani,ja sam Archy.Volim komercijalna vozila,naročito kamione.Međutim, u posljednje vrijeme i autobuse.Imam 20 god,završio sam srednju tehničku školu.Imam položen B i C Kategoriju,ali nisam stigao  i E,za koju još nemam iskustva.Pošto nisam vozac,odnosno nemam tu školu završenu,imam Ii ja pravO na licencu da upravljam teretnim vozilom?Tako imam želju da vozim i kamione,a i buseve,naročito troosovinSke-lion's top coach,setra 417hdh.
poz.

The_Dubster

dobrodošao na forum :D a  o ostalom tom ti ne bih znao reć :-\

elvis

Nisam te bas shvatio vezano za tu licencu,ali reci cu ti par stvari,ako si iz BiH,nemas nikakve posebne uslove da bi polagao CE,odnosno E kategoriju,to mozes odmah sada uraditi,da bi bio zaposlen u jednoj firmi kao vozac moras po zakonu imati iskaznicu,ne znam ko te iskaznice izdaje,ali uslov da dobijes iskaznicu ti je Saobracajna strucna skola-iliti drzavni ispit za vozaca,i na toj iskaznici ti budu upisane kategorije vozila kojima mozes upravljati....u vecini preduzeca kad budes pitao za posao prvo sto te pitaju jest koje kategorije imas i imas li drzavni ispit.
Eto nadam se da sam ti bar malo pomogao,sve sto ti nije jasno,a vezano je za ovo objavi ovdje pa cemo ti pokusati pomoci