Razno

Autor maky, Studeni 23, 2007, 00:20:18

netko

Citat: amfan  u Siječanj 22, 2016, 16:44:44
Pogledaj temu sa slikama od prošle godine, neke od tih Avtomontaža su raščerupane i rastavljene i jedino mogu u staro željezo, ipak ih 4 stoje tamo više od 6 godina, a ostalih 5 je isključeno iz prometa u kolovozu 2013. godine.
To je bila ironija na ovu cjelokupnu žalosnu situcaiju. Dovoljno pratim ovi forum da vidim u kakvom su stanju..... ::| ::|

http://www.dalmacijanews.hr/clanak/1isl-baldasar-o-presudi-protiv-prometa-to-je-ocekivano-zamolit-cemo-a-cosmos-za-obrocnu-otplatu

Citat:Baldasar o presudi protiv Prometa: To je očekivano, zamolit ćemo A-Cosmos za obročnu otplatu
22.01.2016. u 16:16h
T.Ć.
Odvjetnički tim će, naravno, nastaviti s pravnom procedurom ali time samo odgađamo neminovno, istaknuo je splitski gradonačelnik.
U povodu presude Visokog trgovačkog suda RH prema kojoj gradsko poduzeće "Promet" mora isplatiti slovenskoj tvrtki "A-Cosmos"  oko 40 milijun kuna gradonačelnik Splita, Ivo Baldasar je kazao.
- Presuda je očekivana. Na žalost bio sam u pravu kada sam upozoravao da bi nam se ovo moglo dogoditi i predlagao sudsku nagodbu. Napominjem da smo u pregovorima bili postigli dogovor o isplati oko 32 milijuna kuna na 16 rata u 4 godine. Na žalost sada imamo presudu na oko 40 milijuna kuna sa mogućnošću ovrhe. Sada nam preostaje zamoliti A-Cosmos da razmotri mogućnost obročne naplate, na što oni ne moraju pristati. Odvjetnički tim će, naravno, nastaviti s pravnom procedurom ali time samo odgađamo neminovno. Također, hitno ćemo uputiti zahtjev suvlasnicima Prometa da se bez odlaganja očituju što žele s Prometom i inzistirati na preuzimanju svog dijela odgovornosti, a također ćemo tražiti pomoć i aktivno sudjelovanje Županije kao zainteresirane i uključene strane. Napominjem da je Grad Split vlasnik 65% tvrtke Promet. Naglašavam  da će Grad Split, kao većinski vlasnik, stajati iza tvrtke Promet i neće dopustiti ugrožavanje djelatnosti, radnih mjesta niti prava zaposlenika. Također ističem da ovim nije ugrožen Grad Split. Kada sam tražio da se baš sada uputi prijedlog Gradskom vijeću o povećanju prireza imao sam u vidu mogućnost ovakvih situacija, tj. naplata grešaka iz prethodnih mandata koje smo plaćali u proteklim godinama a s kojima ćemo se, bojim se morati suočavati i u ovoj. Podsjećam da smo u 2014. i 2015. godini po raznim ovršnim rješenjima platili oko 80 milijuna kuna.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

actros

 kava
bit će ovde još cirkusa, prema novoj presudi Promet mora vratiti Lubini 9 ISPRAVNIH autobusa sa važećim TEHNIČKIM PREGLEDOM i to u roku 8 dana...
russian_roulette

Paško

http://slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/313970/Default.aspx

Citat:pobjeda slovenaca
Baldasar: Presuda je očekivana, dug od 41 milijun kuna neće ugroziti ni 'Promet' ni Grad
Presuda Visokog trgovačkog suda prema kojoj je "Promet" dužan slovenskoj tvrtki "A-Cosmos" isplatiti golem iznos od 41 milijun kuna učinila je ionako teško stanje u javnom prijevozniku još težim.

No, gradonačelnika Ivu Baldasara ovakav ishod nije iznenadio, te je izjavio kako je presuda očekivana. Naglasio je da će Grad Split, kao većinski vlasnik, stajati iza "Prometa" te da neće dopustiti ugrožavanje djelatnosti, radnih mjesta ni prava zaposlenih. Također je istaknuo da ovom presudom nije ugrožen ni Grad Split.

Odgađanje neminovnog

– Na žalost, bio sam u pravu kada sam upozoravao da bi nam se ovo moglo dogoditi i predlagao sudsku nagodbu. Napominjem da smo u pregovorima bili postigli dogovor o isplati oko 32 milijuna kuna na 16 rata u četiri godine. Na žalost, sada imamo presudu na oko 40 milijuna kuna s mogućnošću ovrhe. Preostaje nam jedino zamoliti "A-Cosmos" da razmotri mogućnost obročne naplate, na što oni ne moraju pristati.

Odvjetnički će tim, naravno, nastaviti s pravnom procedurom, ali time samo odgađamo neminovno. Također, hitno ćemo uputiti zahtjev suvlasnicima "Prometa" da se bez odgađanja očituju što žele s tvrtkom i inzistirati na preuzimanju svog dijela odgovornosti, te ćemo isto tako tražiti pomoć i aktivno sudjelovanje Županije kao zainteresirane i uključene strane – kazao je Baldasar i dodao kako je pri upućivanju prijedloga Gradskom vijeću o povećanju prireza imao u vidu mogućnost ovakvih situacija, to jest naplata pogrešaka iz prethodnih mandata.

Željko Krnić, direktor "Prometa", objasnio nam je kako je, s obzirom na veliku vrijednost spora, odlučeno kako ipak nije u interesu ove komunalne tvrtke bilo zaključiti nagodbu.

– Takva bi odluka zasigurno bila podvrgnuta raznoraznim kritikama, na primjer zašto nije izjavljena žalba, zašto se nije čekala odluka višeg suda, je li se možda zaključenjem nagodbe pogodovalo drugoj strani itd...

Upravo zbog toga odlučeno je iscrpiti sve pravne mogućnosti, jer smo svjesni kako jedino takvo postupanje može otkloniti sve te negativne sumnje oko bilo kakve zlouporabe od strane "Prometa" i vlasnika tvrtke, pa tako i sumnju da se protivnoj strani pogodovalo i da nam je time svjesno prouzročena šteta – kazao nam je Krnić.

Posljedice loših odluka

Najnovija presuda unijela je, očekivano, strah i zabrinutost među 750 radnika gradskog prijevoznika.
Teo Bulić, "Prometov" povjerenik Sindikata vozača i prometnih radnika, kazao nam je kako danas dolazi na naplatu još jedna u nizu loših odluka politike u suradnji s upravama i rukovodstvima ovog trgovačkog društva.

– Takva štetna odluka provedena je u djelo a da nisu prepoznate njezine posljedice za "Promet". Vjerujemo u više navrata ponovljenom obećanju gradonačelnika Baldasara da je spor s "A-Cosmosom" briga Grada Splita i ostalih suvlasnika, jer je jasno da "Promet" ne može nositi taj financijski teret – veli Bulić.

Ne reagira li Grad brzo i učinkovito, svi se pribojavaju, nastavlja, blokade računa, koja bi za javnog prijevoznika i njegove zaposlenike imala katastrofalne posljedice – ne bi bilo novca za isplatu plaća, za kupnju goriva, što onda automatski znači i prestanak obavljanja prijevoza. To je, dakako, najcrnji scenarij, do kojeg, nadamo se, ipak neće doći.

Jure Đerek, predsjednik Radničkog vijeća" Prometa", čudi se što se ipak nije pokušalo nagoditi s "A-Cosmosom".
U ovoj situaciji postavlja se logično pitanje zašto već praktički dogovorena nagodba sa Slovencima – prema kojoj je Grad trebao s kamatama platiti 32 milijuna kuna u ratama na rok od četiri godine – nije potvrđena na Gradskom vijeću. Podsjetimo, na sjednici Gradskog vijeća početkom veljače prošle godine vijećnici su jednoglasno odlučili da se materijali o nagodbi trebaju doraditi te da se ta točka računa kao prvo čitanje.

Na sljedećoj tematskoj sjednici opet nije donesena odluka o nagodbi, nego su vijećnici tada prihvatili Baldasarov prijedlog da se nastave pregovori s ljubljanskom tvrtkom.

No, na kraju je i Baldasar odustao od nagodbe te je pustio da sud odradi svoje jer nije želio riskirati da ga se optužuje da je radio na štetu "Prometa" i ikome pogodovao.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

http://slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/314022/Default.aspx

Citat:Tri moguća scenarija: Isplata duga, dogovor s Slovencima, blokada
"Promet" ima rok do 2. veljače da slovenskoj tvrtki "A-Cosmos" dobrovoljno plati 41 milijun kuna na temelju pravomoćne presude. Ako to ne učini ili ne postigne dogovor, tvrtka iz Ljubljane ide na direktnu naplatu preko Fine.

Uz pretpostavku da na računu gradskog prijevoznika nema dovoljno novca, račun će biti blokiran. Znači da "Promet" neće moći isplatiti plaće za 750 zaposlenika, neće moći kupovati gorivo za autobuse, niti plaćati ostale dobavljače...

Ako račun ostane neprekidno u blokadi 120 dana, tada stečaj "Prometa" po zakonu mora predložiti direktor Željko Krnić, a ako to ne učini, onda takav prijedlog sudu mora poslati Fina – objasnio je odvjetnik Željko Ostoja, kojeg smo upitali o provedbi pravomoćnih presuda.

Nastavlja da "A-Cosmos" na Općinskom sudu može pokrenuti ovrhu radi prodaje nekretnina u vlasništvu gradskog prijevoznika u Hercegovačkoj ulici, gdje je "Prometova" garaža, i u Sukoišanskoj, gdje su kolodvor i zgrada, no da je to puno sporiji put naplate.

– Općinski sud može usvojiti "Prometov" prijedlog za odgodom ovrhe na računu, čime bi bio odblokiran, i na nekretninama do revizije predmeta na Vrhovnom sudu RH ili zbog drugog razloga predviđenog zakonom – kaže odvjetnik Ostoja.

Visoki trgovački sud RH (VTS) o žalbama je odlučio samo godinu dana nakon što je Trgovački sud objavio nepravomoćnu presudu. Inače se može čuti da su na tom višem sudu u Zagrebu na redu za rješavanje spisi u kojima su niži sudovi donijeli nepravomoćne presude 2012. ili 2013. godine.

Odvjetnik Ostoja objašnjava da se spisi koji su više puta bili na VTS-u rješavaju po posebnom redoslijedu u odnosu na one koji se rješavaju prvi put. Naime, slovenska tvrtka i Željko Lubina još su 1995. godine tužili autoprijevoznika da im isplati korist koju je stekao od tih autobusa od 1993. godine, te da im ih preda u posjed u ispravnom i voznom stanju i tehnički pregledane, a od tada je Trgovački sud četiri puta donosio presude.

http://slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/314047/Default.aspx

Citat:
Sandi Vidulić: Je li poteštat iznevjerio 'prometovce'?
Pravomoćnom presudom Visokog Trgovačkog suda RH, "Promet" je izgubio spor sa slovenskom firmom "A-Cosmos". Dug iznosi čak 42 milijuna kuna. Pored toga "Promet" mora i odvjetniku Željku Lubini predati devet ispravnih autobusa, a oni na koje se spor odnosi su navodno prestari. Za očekivati je da će "Prometove" garaže u Hercegovačkoj ovrhom pripasti A-Cosmosu.

Na koncu ispada da su se više usrećili s Ivom Baldasarom Slovenci, nego "Promet". Još u izbornoj kampanji za gradonačelnika zagovarao je da se "Promet" i Vatrogasni dom isele iz Hercegovačke. Nedavno je Baldasar rekao da namjerava to područje prenamijeniti u poslovno stambenu zonu. Međutim, ništa nije napravio da se "Prometovi" autobusi presele u Dračevac, gdje bi, navodno, trebale biti nove garaže.

Nikakve ozbiljne dogovore nije sklopio s Ministarstvom pravosuđa o preseljenju Općinskog suda na Trg Hrvatske bratske zajednice. Na stranicama Grada Splita piše da je Gradsko vijeće 25. veljače 2015. usvojilo prijedlog gradonačelnika da prolongira odluku o sklapanju nagodbe da se "A-Cosmosu" plati 32 milijuna kuna u ratama, kasnije ta odluka nije donesena. Sad je dug narastao na 42 milijuna kuna, a Slovencima će pripasti zemljište za koje gradonačelnik najavljuje da će postati građevno.

U međuvremenu je Baldasar odlučio oduzeti "Prometu" 22 milijuna kuna godišnjih prihoda od parkinga i dodijeliti koncesije "Split parkingu" kojeg osniva s "Hvidrom" d.o.o. Umjesto da rezerviraju novce za spašavanje "Prometa", u Gradu planiraju dignuti kredit od 30 milijuna kuna za javnu rasvjetu. Hoće li Banovina pustiti "Promet" u stečaj? Možda je tako jeftinije za proračun.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Neko

#1369
Ma hohštapleri, na čelu sa gradonačelnikom, a da nije tako, nebi progledava kroz prste Dalmatincu na liniji 60. A tek ideja od prije godinu dana o "gradskom prijevozu" bez prigrada, a naravno i bez linija 37 i 60? Tu bagru u Gradu treba što prije smijenit.

man323

#1370
Trebala je gradska skupština jednostavno prihvatiti prijedlog Baldasara o 30 milijuna kuna sa obročnom otplatom i sada ne bi morali strahovati hoće li Promet ostati bez Hercegovačke i Sukoišanske

RegioBus

Pa stvarno ovo je strašno...umisto da su odma isplatili te autobuse i nebi bilo problema a ovako jbg...
I šta će oni sad napravit u vezi 9 autobusa? Oće li ih predat i ako oće, koje će buseve predat jer Avtomontaže više nisu u voznome stanju

man323

#1372
Pretpostavljam da će, ako Lubina prihvati druge autobuse, predati Citare, jer je bilo priče oko 9 Citara G... (Od svih zglobnjaka u Prometovom voznom parku, Citari G kao zglobnjaci imaju najveću vrijednost, i u njima nije puno improvizirano)
Cijeli događaji oko ovih 9 Avtomontaža se vodi od 1993.! To je sramotno i za osudu.
Ako Baldasar predloži obročnu otplatu Slovencima, vjerojatno će taj isti prijedlog biti odbačen.

netko

Citat: man313  u Siječanj 23, 2016, 18:57:15
Pretpostavljam da će, ako Lubina prihvati druge autobuse, predati Citare, jer je bilo priče oko 9 Citara G... (Od svih zglobnjaka u Prometovom voznom parku, Citari G kao zglobnjaci imaju najveću vrijednost, i u njima nije puno improvizirano)
Cijeli događaji oko ovih 9 Avtomontaža se vodi od 1993.! To je sramotno i za osudu.
Ako Baldasar predloži obročnu otplatu Slovencima, vjerojatno će taj isti prijedlog biti odbačen.
Neznam bi li imao pravo uzest Citare s obzirom da su pod leasingom do 2018. Nemoš valda uzimat tuđe vlasništvo (leasing kuće).?
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

RegioBus

Moguće je da će Lubina zatražit gotovinu umisto autobusa tj.njihovu vrijednost.

man323

Sljedeći tekstovi su objavljeni u tiskanom formatu Slobodne Dalmacije:

Nikola Grabić ne sjeća se problema

Na čelu Prometa od 1992. do 2001. godine, u vrijeme kada je pokrenut spor, bio je Jurica Karin, koji nam je u jednom razgovoru o ovoj temi kazao kako je odluku o neplaćanju leasinga za autobuse naslijedio od Ive Barića te da je ona donesena u kontekstu raspada bivše države. Rekao je kako je odluka Nadzornog odbora bila da se ne plaća. Tadašnji gradonačelnik Nikola Grabić kazao nam je kako se uopće ne sjeća tog problema.

Prije 26 godina autobusi nisu ni otplaćeni ni vraćeni
Kako je rastao dug - Promet je godinama bespravno koristio devet autobusa od kojih dio više nije u voznom stanju

Naknada od 8.635.500kuna, koju je Visoki trgovački sud odredio da "Promet" mora platiti "A-Cosmosu" na ime bespravnog korištenja njegovih 9 autobusa nakon isteka ugovora o leasingu 1993. do 1998. kada je vlasništvo nad njima preuzeo Željko Lubina, viša je za 1,6 milijuna kuna od one koju je u studenome 2014. godine odredio splitski Trgovački sud.
Kad se na dosuđeni iznos obračunaju zakonske zatezne kamate, gradski prijevoznik Slovencima mora platiti 41 milijun kuna.
No, tu vjerojatno nije kraj jer "Promet" teško da može u roku od 8 dana izvršiti dio presude po kojoj odvjetniku Lubini mora predati njegove autobuse, i to u ispravnom, i voznom stanju, te tehnički pregledane. Naime, dio tih vozila, koja su nabavljena prije 26 godina, više nisu u voznom stanju.

Dug od 4500DEM
Može se očekivati da će Lubina pokrenuti ovrhu radi njihove predaje. Tada bi sudski vještak pregledao autobuse, i ako ih "Promet" do tada ne popravi, naložio bi mu da ukloni kvarove. Ako to ne bude mogao učiniti, odvjetniku Lubini morat će nadoknaditi štetu.
Prema nekim tvrdnjama, do sudskog spora ne bi ni došlo da gradsko poduzeće prije 23 godine, odnosno nakon isteka ugovora o leasingu teškom 3,2 milijuna njemačkih maraka, plati još 4500 maraka da svih devet autobusa stekne vlasništvo ili da ih je vratio "A-Cosmosu".
Željko Lubina je tvrdio da "Promet" nije do kraja isplatio ni leasing i da je autobuse mogao samo vratiti.
Pravomoćna presuda otkriva da se "Promet" u svojoj žalbi, među ostalima, pozivao na činjenicu da je "A-Cosmos" 1990. godine potpisao ugovor s Ljubljanskom bankom, na koju je prenio potraživanja iz ugovora o leasingu.





Neko

Zna se ko je odlučio-prestao plaćati ratr lizinga, pa molim lijepo na sud odgovarat. Osim što su očito svete krave u pitanju pa ih se ne smi ni dirat ni prozivat, a ni pozivat na sud.


Sent from my iPhone using Tapatalk

man323

http://www.dalmacijanews.hr/clanak/iq1p-direktor-a-cosmosa-kod-baldasara-dogovaraju-isplatu-42-milijuna-kuna#/clanak/iq1p-direktor-a-cosmosa-kod-baldasara-dogovaraju-isplatu-42-milijuna-kuna

Direktor A-Cosmosa kod Baldasara, dogovaraju isplatu 42 milijuna kuna

Citat:
Visoki trgovački sud nedavno je potvrdio presudu splitskog suda i povisio iznos odštete sa sedam na više od osam i pol milijuna kuna, što sa kamatama iznosi preko 40 milijuna kuna

U Splitu traju pregovori između predsjednika Uprave A-Cosmosa Jože Šolara i gradonačelnika Ive Baldasara oko isplate 42 milijuna kuna odštete po pravomoćnoj presudi zbog devet autobusa koje gradski prijevoznik Promet početkom 90-ih nije otkupio nakon otplate leasinga. Uz gradonačelnika Baldasara u pregovorima sudjeluju i zamjenik Goran Kovačević te direktor Prometa Željko Krnić.

Šolar je od jučer u Splitu, a sa Baldasarom i suradnicima razgovarao je i tijekom srijede. Sastanak je planiran i sutra jer stranke trebaju dogovoriti detalje sa svojim stručnim službama i poslovnim partnerima. Navodno su blizu rješenju, Grad bi trebao biti jamac Prometu da će se milijuni isplatiti Slovencima. A-Cosmos je pokazao dobru volju, ne žele stečaj Prometa.

Splitski Trgovački sud presudio je u korist A-Cosmosa prije nešto više od godinu dana. Gradonačelnik Baldasar odustao je od nagodbe u posljednji tren, premda je već bilo dogovoreno da se 32 milijuna kuna isplate u roku od četiri godine. Visoki trgovački sud nedavno je potvrdio presudu splitskog suda i povisio iznos odštete sa sedam na više od osam i pol milijuna kuna, što sa kamatama iznosi preko 40 milijuna kuna.

Osim milijunske naknade za Slovence, prema pravomoćnoj presudi Promet mora predati splitskom odvjetniku Željku Lubini devet autobusa u ispravnom tehničkom stanju.

netko

#1378
http://www.slobodnadalmacija.hr/Dalmacija/Splitzupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/314339/Default.aspx

Nemaju šta susjedi preuzimat kad je grad Split većinski vlasnik koji postavlja upravu i upravo je ta uprava postavljena od grada Splita napravila ovo *ranje. Nisu ni Trogir, Kaštela, Solin, Omiš.......

P.S
Poruka Kaštelima zbog navoda u tekstu. Nemojte kupovat autobuse Prometu, nego ih kupite sebi pa ih ustupite Prometu na korištenje da Vam se ne bi dešavalo da na 37-mi voze solo autobusi, a po Splitu Classici.
Citat:SUSJEDI ZA UPRAVLJAČEM
Solin će preuzeti dio Prometova duga, a Kaštelani bi na rate
 
Nakon što je sve pomalo zatekla presuda prema kojoj je "Promet" slovenskoj tvrtki "A-Cosmos" dužan isplatiti iznos od 41 milijun kuna na ime neplaćenog duga za financiranje kupnje autobusa prije punih 25 godina, gradonačelnik Ivo Baldasar najavio je hitan sastanak s predstavnicima susjednih gradova i općina koji su suvlasnici javnog prijevoznika radi utvrđivanja načina rješavanja problema.

Jasno je da će najveći financijski teret pasti na leđa Grada Splita, koji je većinski vlasnik komunalne tvrtke, s udjelom od 65 posto, no tu su i susjedi od kojih Banovina očekuje da preuzmu svoj dio obveze.

– Nažalost, zbog nekih odluka koje je donosila Uprava "Prometa", a i većinski vlasnik bez konzultacija s drugim suvlasnicima, među kojima je i Grad Solin s 5,3 posto udjela, dovedeni smo u ovu situaciju. Kada je bila ponuđena nagodba koja je manja za oko 11 milijuna kuna od izrečene presude, to nažalost nije prihvaćeno.

No, što je tu je, mi ćemo preuzeti svoj dio obveza prema svome vlasničkom udjelu, ako to bude potrebno, no uz jasan stav "Prometova" poslovodstva oko budućnosti tog javnog poduzeća – odgovorio nam je solinski gradonačelnik Blaženko Boban na pitanja vezana uz aktualnu situaciju koja će opteretiti splitski proračun, ali i susjedne proračune.

– Što se tiče pitanja hoćemo li i dalje ostati u ovakvom obliku suvlasništva, mogu kazati da Grad Solin i dalje želi biti sudionik u "Prometu", ali mislimo da se u vlasništvo zato treba uključiti i Županija, te da većinski vlasnik definira jasan petogodišnji plan reorganizacije unutar same tvrtke – zaključio je Boban.

Aktualnu situaciju komentirao je i kaštelanski gradonačelnik Ivan Udovičić napominjući kako Kaštela kao suvlasnik devet posto javnog prijevozničkog poduzeća mora biti odgovoran prema nastalim dugovima i potraživanjima, ali i kako se sve ponajprije mora rješavati na razini Splita koji je većinski vlasnik.

– Moramo učiniti sve da ta komunalna tvrtka ostane na životu jer nam je svima u interesu da autobusi voze i služe našim građanima. Mi smo razmatrali na koji način se uključiti u rješavanje duga prema Slovencima. Dvije su opcije: ili da svoj vlasnički udjel na ime duga prebacimo Splitu ili da ga otplaćujemo u jednakim ratama.

No, na što god se odlučili, konačan stav i odluku donijet će naše Gradsko vijeće – kazao nam je Udovičić i dodao kako su Kaštelani upravo tijekom njegova prvog gradonačelničkog mandata prije sedam godina kupili pet novih autobusa za "Promet" koji su isplaćeni prošle godine.

Upravo na račun tih autobusa gradonačelnik je iznio kritike na raspodjelu vozila po linijama, te je ustvrdio kako se u Kaštela često šalju stara, dotrajala vozila zbog čega negoduju građani koji koriste javni prijevoz.

– Često prigovaramo "Prometu" zbog tog problema. Ustrajat ćemo prema Upravi komunalne tvrtke da se takvo stanje promijeni. No, očito je kako im u voznom parku kronično nedostaju novi autobusi, a mi kao suvlasnici s malim udjelom nismo ti koji bi trebali rješavati takve stvari – istaknuo je Udovičić.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Paško

http://www.dalmacijanews.hr/clanak/dk1e-do-utorka-slovencima-10-posto-odstete-ili-ce-sjesti-prometu-na-racun

Citat:Do utorka Slovencima 10 posto odštete ili će sjesti Prometu na račun
28.01.2016. u 22:30h
KRISTINA BALIĆ
Nastavljaju se dramatični pregovori Grada Splita, Prometa i A-Cosmosa...
Tri dana traju dramatični pregovori Grada Splita, Prometa i slovenskog A-Cosmosa oko isplate 40 i nešto milijuna kuna odštete za devet autobusa koji početkom 90-ih nisu otkupljeni nakon otplate leasinga. Slovenci imaju pravomoćnu presudu, a Grad Split još malo vremena.

Naime, ako se do utorka ne nađe neko rješenje, A-Cosmos može sjesti Prometu na račun, što bi predstavljalo pravu katastrofu.

Slovenci su već objasnili da ne žele stečaj Prometa, no isto tako, što je potpuno očekivano, zatražili su da im se odšteta isplati odjednom i u cijelosti, a kao osiguranje naplate potraživanja uknjižili su se na nekretnine u Sukoišanskoj i Hercegovačkoj ulici. Pozicije Grada nisu blistave, manevarski prostor im je znatno sužen nakon što su odustali od nagodbe
koja je bila pogođena na četverogodišnju otplatu 32 milijuna kuna.

Prijedlog je Grada da Promet vatrogasno isplati 10 posto odštete, nekih 4 milijuna kuna te da se dogovori obročna otplata iza koje će kao jamac morati stati Grad. Na tome, dakako, neće ostati, jer Promet nema kapacitete da sam isplati odštetu pa je sasvim jasno da će Grad Split prije ili kasnije veći dio namiriti iz svojih proračunskih sredstava.

Dogradonačelnik Goran Kovačević potvrdio nam je da se pregovori nastavljaju i da sutra zasjeda Nadzorni odbor Prometa koji bi trebao odobriti "vatrogasnu" isplatu Slovencima.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!