Vozni park - komentari

Autor markost, Veljača 05, 2008, 22:30:23

maky

Irisbus g.b. 235 je bio u Splitu, a ni ja nisam vidio koju je liniju vozio

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Citat: maky  u Rujan 09, 2008, 22:55:26
Irisbus g.b. 235 je bio u Splitu, a ni ja nisam vidio koju je liniju vozio
Neznam.Možda neki prigrad jer došao je od donje strane na ono raskrižje kraj garaže i skrenuo prema pravcu garaže. :)
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Tragično je da g.b. 195 već mjesecima vozi - pokvaren!  nevjerojatno je kako nikom ne pada  popraviti ga, ili nemaju pojma u čemu je kvar i kako ga popraviti?! Uglavnom, problem je ostao kao i prije, ispušta neke čudne, strugajuće, neartikulirane zvukove, što je zbilja iritirajuće, naspram ostalih vršnjaka koji lijepo predu.

A i Conecto g.b. 205 je opet bio u garaži danas, mislim da su mu skidali onaj ostatak stare reklame pri vrhu, a možda je čak došlo vrijeme i da dobije novu. U svakom slučaju valjalo bi obratit i pozornost na auspuh koji se probio i sad zvuči ko tenk.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Jutros sam u garaži vidio parkiranog jednog troosovinca. Bio je ispod hangara gdje se lakiraju autobusi. Skinut mu je stražnji branik i još jedan element na desnoj strani. Nadam se da će ovoga puta pogoditi nijansu žute...

A Citaro g.b. 266 još nije popravljen, pa vi sad računajte koliko je to dana. Mislim da bi idući tjedan trebao.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Danas nakon toliko čekanja sam bio sav sretan,ali možda i nesretan.U Trogir se vratio g.b.154.Znači živ je i zdrav,ali budemo pričekali 11 mjesec kada mu ističe registracija. ???
Inače što je s g.b.52.Ako je obnovljen u 9.mjesec pretpostaviti ćemo da mu i registracija isječu 9.mjesec. ???
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Mercedes O405 g.b. 180, koji je opituran, a inače mu je ugrađena DAF-ova getriba, je danas vozio liniju 15. Dakako, uz karakteristično DAF-ovsko  "glasanje" getribe, koje je uvijek užitak slušat, zamijeti se i da to ipak nije autobus za liniju 15 koja je krcata uzbrdicama. Uzbrdo ide ko uspinjača, a nismo uopće ni bili puni...  ::|

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

#187
Danas sam vozeći se u g.b. 189 uspio pokisnut. Možda sam trebao otvoriti kišobran šta sam ga nosio...  ::|
Da otkrijem kako sam to pokisnuo, vozio sam se do zadnje stanice i priupitao za dopuštenje da poslikam u čemu je problem.

Uglavnom, kiša je bila jaka:




Otkrio sam odakle je i kapalo, sve od prvih do srednjih vrata iz ovoga spoja ovdje. Vjerojatno se na krovu  začepio odvod, ili  je nešto ispucalo, pa sad voda nadire unutra:






Jadan shole se cijelo vrijeme ispričavao putnicima i čak je stavio novine na sjedalo gdje je najgore stanje. Uglavnom, pohvala za trud:


A onda sam vidio i da prokišnjava i na prednjem desnom kraju (šta znači da je cijeli prednji desni dio od početka do srednjih vrata zreo za detaljan pregled):


Odavde kapa:


Treba napomenuti i da je jutros čovjek iz službe nadzora bio u posjetu i zapisao sve što je pokvareno na autobusu, uključujući i ovo prokišnjavanje.  Nadam se samo da taj zapisnik neće ostat negdje bačen, nego će  to biti riješeno u najkraćem mogućem roku, jer voziti se u autobusu s otvorenim kišobranom i još uz to platiti kartu nema smisla...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Ima nešto što mi nije jasno.Svaki dan na 37-mi zbrajam sve osim Lions Classica.Neka prođe veče lagano popodne njih su možda dvoje dok nema ništa bolje nego vidjeti g.b.60 na 37-mi a lagano popodne je npr. oko 15:00h.
Hoću reći:Classici ubjesto da tuču kilometre na 37-mi oni spavaju u garaži u popodnevnoj smjeni.
Jako smiješno.Ako sam je kupio autobuse nisam ih kupio da voze samo ujutro neko cijeli dan.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

A čuj, to se zove optimalno iskorištavanje. Ako ih gaziš po cijeli dan onda će ti u 5 godina navuć milju i gdje si onda? Možeš ga bacit u fošu odmah ondje kraj kolodvora...

Ali nije to tako jednostavno reći zašto ne voze. Postoje ekipe od uglavnom 3 vozača koje su zadužene za svaki autobus. E sad, ima različitih voznih redova. Npr. u jednom od njih vozač mora u 16:00 sati odraditi krug na liniji 11, shole dođe, uzme svoj autobus u garaži i nakon šta to odvozi, čeka ga u 17:30 polazak na liniji 37 za Trogir. Neće sad on ić mijenjat autobus, nego vozi sa tim svojim i gotova stvar.  A takvih "uleta" ima dosta, tako da ne možeš baš tako gledat jednostavno na neke stvari.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

G.b.260 ostao bez prednje lijeve ratkape.
Ružno kao noć. :(
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Citat: netko  u Listopad 20, 2008, 13:24:34
G.b.260 ostao bez prednje lijeve ratkape.
Ružno kao noć. :(
Još jučer sam vidio da je ima... Sad bi ja najradije na kratku šetnjicu kroz Kaštela...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Citat: maky  u Listopad 27, 2008, 10:21:04
Autobus bez ratkape je užasno ružan.
Da,pogotovo treća osovina na "dužim"Lion`s City.Zanimljivo kako njima u skoro godinu ipo nije otpala nijedna ratkapa sa te treće osovine.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Pa u principu "izbočene" ratkape sa prve i treće osovine ne otpadaju tako često, problem je srednja osovina (odnosno stražnja u kratkih), gdje je drugačija ratkapa nego na prvoj i zadnjoj osovini...

A inače je na g.b. 224 bila otpala ratkapa i sa zadnje osovine, ali je odmah nakon dan - dva i vraćena.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Shole

Naši Classici imaju sve 4 iste, pa mi nije jasno kako mislite da su na pogonskoj drugačije?  One se ionako hvataju samo za rub felge .  A šta se tiče gubljenja, možeš slobodno tu dodat i skidanje.  Neki vozači znaju svoju izgubit ili joj otpadne boja pa je ružna, i onda skinu na drugom busu pa stave sebi.  Neki su si ofarbali one slova MAN u crno.