Vozni park - komentari

Autor markost, Veljača 05, 2008, 22:30:23

maky

To je vć staaaaro, staaaro oštećenje, ništa novo...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

O ovome se može reći puno rijeći...
Kako im uspije,održavanje....
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

erobuss

Održavanje - užas...
Talijanska domena???  :o

mate

Svasta sam vidio al ovo jos nisam... :( nije mi jasno tko to moze tako "odrzavati" ???

maky

Gorivo se nalijeva navečer na kraju dana kad autobus dođe u garažu. Dok shole ode unutar benzinske postaje platiti račun, djelatnik benzinske nalijeva gorivo i Bogu hvala, svaki puta ga prelije  ::| OK, razumijem ja da on ne može onako kao u automobila usporiti kad zna da je blizu kraja, jer se ovdje ipak radi o velikim količinama goriva da bi znao kad je kraj, a i ulijeva ga  po noći. Jedino  je stvar onda do sholeta čiji je autobus. Znam sholete koji odmah nakon nadolijevanja goriva uzmu papirnate salvete i malo vode i to odmah operu, a nekima se žuri kući...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Citat: maky  u Srpanj 28, 2008, 12:20:00
Dok shole ode unutar benzinske postaje platiti račun.....
Pojasni,molim te..... ;) :D
Kakvo plaćanje računa.Zar Promet nema "svoju pumpu" gdje dođe cisterna i napuni tank i onda autobusi slobodno lijevaju,ili možda ima...
No zašto onda lijeva gorivo na "tuđoj"pumpi.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Benzinska unutar Prometove garaže nije u vlasništvu Prometa, nego Jadranmonta, s kojim Promet ima ugovor za nalijevanje goriva. Vozači imaju posebne iskaznice koje provuku "kroz blagajnu" svaku večer kad naliju gorivo u autobus i to ide na naplatu Prometu.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Citat: maky  u Srpanj 28, 2008, 12:52:07
Benzinska unutar Prometove garaže nije u vlasništvu Prometa, nego Jadranmonta, s kojim Promet ima ugovor za nalijevanje goriva. Vozači imaju posebne iskaznice koje provuku "kroz blagajnu" svaku večer kad naliju gorivo u autobus i to ide na naplatu Prometu.
Aha,to sam i mislio. ;) :D
Svjedno,kad je cijena goriva svugdje ista.Bilo vamo,tamo....... ;D
Inače u Trogiru se lijeva gorivo onako kako sam rekao,dok na Šolti postoji jedna jedina pumpa(Stomorska,mislim),gdje autobusi po istom principu kao u Splitu lijevaju gorivo :) .
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

markost

Mali ispravak na Šolti je pumpa u Rogaču.  ;)

netko

Citat: markost  u Srpanj 28, 2008, 18:09:21
Mali ispravak na Šolti je pumpa u Rogaču.  ;)
Da u pravu si. ;) :D
Glavno i jedino trajektno pristanište i zbog toga je tamo pumpa.Mislio sam da je to Stomorska.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

netko

Citat: netko  u Srpanj 27, 2008, 15:32:25
Man g.b.192 imao je gadan kontakt s nečim.
Kao što vidite nema pol reklame i umjesto stakla ima plexi.Slika nije baš nešto,ali nadam se da se jasno vidi plexsi jer imamo iskustva s Lavovima pa znamo što je plexi.
http://i248.photobucket.com/albums/gg173/neki_2008/DSC00812-1.jpg[/img]
Sredina poslije zgloba.
http://i248.photobucket.com/albums/gg173/neki_2008/DSC00802-1.jpg[/img]
I kraj.
http://i248.photobucket.com/albums/gg173/neki_2008/DSC00810-1.jpg[/img]
Ugl. bilo je gadno.
Man dobio dio reklame koja fali,ali nažalost preko plexia.
Toliko o održavanju i vjerovatno se oštećenja ne namjeravaju popravljati za skoro vrijeme.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Bara

Evo jedno pitanje. Je li Promet misli nabavljat još novih autobusa u sljedećih par godina? Meni nikako nije jasno šta kod nabavke novih autobusa nisu nabavljani niskopodni, te zašto kad su kupovani Man Lion's City nisu kupovani zglobni nego troosovinci.

netko

Citat: Bara  u Kolovoz 05, 2008, 20:09:13
Evo jedno pitanje. Je li Promet misli nabavljat još novih autobusa u sljedećih par godina? Meni nikako nije jasno šta kod nabavke novih autobusa nisu nabavljani niskopodni, te zašto kad su kupovani Man Lion's City nisu kupovani zglobni nego troosovinci.
Promet misli nabavljati u njihovoj skoroj ili daljoj budućnosti 10 školskih autobusa i 3 autobusa visokoturističke klase.
Niskopodni su nabavljani i oni voze po Splitu(Citari),a pošto ostali voze većinom prigrad-zbog toga nije potreban niskopodni autobus.
A ovo treće ti je najbolje da pitaš nekog iz Prometa.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Bara

Citat: netko  u Kolovoz 06, 2008, 10:07:13
Citat: Bara  u Kolovoz 05, 2008, 20:09:13
Evo jedno pitanje. Je li Promet misli nabavljat još novih autobusa u sljedećih par godina? Meni nikako nije jasno šta kod nabavke novih autobusa nisu nabavljani niskopodni, te zašto kad su kupovani Man Lion's City nisu kupovani zglobni nego troosovinci.
Promet misli nabavljati u njihovoj skoroj ili daljoj budućnosti 10 školskih autobusa i 3 autobusa visokoturističke klase.
Niskopodni su nabavljani i oni voze po Splitu(Citari),a pošto ostali voze većinom prigrad-zbog toga nije potreban niskopodni autobus.
A ovo treće ti je najbolje da pitaš nekog iz Prometa.
Ne znam kako to Promet misli radit ako neće nabavljat još novih autobasa. Šta se tiče linija 1, 2 , 5 i 16 mislim da su gradske, a 37 i 60 prigradske. U svakom slučaju smatram da bi se tribali nabavljat isključivo niskopodni busevi i naravno snažniji od ovih sadašnjih.
BTW, kolika je cijena svakog pojedinog modela kojeg je Promet nabavija u zadnje 2 godine?

netko

Citat: Bara  u Kolovoz 05, 2008, 20:09:13
Ne znam kako to Promet misli radit ako neće nabavljat još novih autobasa. Šta se tiče linija 1, 2 , 5 i 16 mislim da su gradske, a 37 i 60 prigradske. U svakom slučaju smatram da bi se tribali nabavljat isključivo niskopodni busevi i naravno snažniji od ovih sadašnjih.
BTW, kolika je cijena svakog pojedinog modela kojeg je Promet nabavija u zadnje 2 godine?
Pa imaš pravo.To su gradske linije,ali koje idu van Splita(Solin,Kaštela) te se te općine trebaju brinuti o tim linijama.
Pretpostavit ćemo npr.da te općine nemaju(nisu imale dovoljno kuna) za kupnju niskopodnjaka.
Inače znam samo da Citari koštaju 322 tisuće €(eura),a nisu baš nešto.
MANovi su sigurno jeftiniji,neznam koliko koštaju(pogledaj na MAN web tranicama),a s obzirom da su u Split došli Citari kao niskopodni vjerujem da onda ostale općine nebi mogle birati neki drugi niskopodni autobus i kad bi ga uzimale uopće jer je preskup jer tlaka je biće sad novi distributer za 2-3 možda niskopodna autobusa.
Jedino neznam jeli cijena solo i zglobnih autobusa ista.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.