Vozni park - komentari

Autor markost, Veljača 05, 2008, 22:30:23

netko

Citat: markost  u Prosinac 04, 2009, 21:15:23
odavno...
???
Da nisi možda mislia na g.b.254.
Nisam baš pratio,ali g.b.245 sigurno nije izgubio odavno ratkapu.

A i Isuzuu isto fali zadnja desna ratkapa.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

djstiv

jučer sam bio ugodno iznenađen vidjevši da na liniji broj 60 vozi g.b.170.....i danas sam se imao i prilike voziti sa njim....
i bio sam ugodno iznenađen... 'nema' odviše išaranih dijelova busa,,,,vrata se otvaraju istovremeno,relativno dobra zvučna izolacija.....i šta je najvažnije on zaista vozi.....no njegova vožnja na liniji broj 60 nije bila duga vijeka....naime danas oko podne sam ga vidio da se van linijski vozika po cesti.......da li je riječ o manjem kvaru ili je bio problem sa temperaturom motora......vrijeme će pokazati.....

maky

Koji je krasni doživljaj kada vam u ovo hladno i burovito zimsko jutro, nakon 10-tak minuta smrzavanja, na stanicu uđe g.b.64 (umjesto Citara g.b. 273 koji je već 10 dana u defektu) i vi sasvim sretni uđete unutra, spremni da idete na fakultet i onda vas spiči ona hladnoća. To se ne može rječima opisat. Unutra nema ni trunke grijanja. Vozač je jadan vozio  u bundi, putnici se smrzavali, oni što su međusobno pričali izlazila im je para na usta, neugodno ti je stajat na nogama, a još neugodnie sjest na one drvene sjedalice, taman za dobit upalu mjehura. Smračilo mi se kad sam jutros ušao u njega...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

JA!!!

Danas u g.b. 247 kapa voda sa krova onde nazad di pise izlaz za nuzdu...valjda je negdi gori propustilo
Potpisi se prikazuju na dnu svakog posta i privatne poruke. Možete koristiti BBC kod i smajlije.

maky

Jutros oko 4 - 4:30 sam vidio makedonče g.b. 146 parkiranog na stanici u Sv. Kaji.  Neki kvar ili?!

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Volvo g.b. 167 friško opituran u žuto.  8)

maky

Citat: markost  u Prosinac 22, 2009, 18:33:45
Volvo g.b. 167 friško opituran u žuto.  8)
Je, vidio sam i ja ima već neko vrijeme. Dobro izgleda, samo mu fali još koja naljepnica na boku u stilu g.b. 151, ovako je nekako "gol"...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Na g.b.207 već duže vremena probijen rezervoar i kapa mu gorivo vani. I to bome kapa popriličnim intenzitetom, svakodnevne štete su goleme, ali to određene ljude ne sprječava da ga stave na liniju. A da ne govorim da svaki čas ostaje bez goriva, pa servis mora ić sa kantama po njega...  ::|

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Paško

Citat: maky  u Siječanj 13, 2010, 17:34:08
Na g.b.207 već duže vremena probijen rezervoar i kapa mu gorivo vani. I to bome kapa popriličnim intenzitetom, svakodnevne štete su goleme, ali to određene ljude ne sprječava da ga stave na liniju. A da ne govorim da svaki čas ostaje bez goriva, pa servis mora ić sa kantama po njega...  ::|
Evo i sad je na servisu. Vozač koji ga je jučer vozia kaže da nikako ne može sa njim preko uzbrdica. ::|
Kaže da i mjenjač nije u redu.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

maky

Danas je kao i ovih dana umjesto pokvarenog Citara g.b. 269 liniju 18 vozio makedonče g.b. 149. Međutim, popodne tijekom druge smjene, kada se oslobodi malo više autobusa koji rade dvokratno ili kad izađu iz remonta neki koji su bili pokvareni, onda vozači obično zamijenu makedončad jer im se neda šaltat. Tako su danas uzeli onog jadnog konektora g.b. 207. Rijetko koji je veći jad od njega... I tako se jadnik vukao uzbrdo jedva jedvice (brže stari MAN vuče), kick down mu neradi, unutra se sav trese, vibrira, neznam dal mu još i dalje curi gorivo iz rezervoara, uglavnom smeće od auta... I naravno, neznam dali se pokvario, ili se vozaču više nije dalo vozit to jada i tuge, ali ono što znam je da u 17:40 nije bilo polaska linije 18 koji je on trebao vozit, uredno sam čekao kod đačkog doma skoro 20 minuta... Nakon toga nije više vozio, nego je umjesto njega dan dovršio  MAN g.b. 186...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

djstiv

nikako razumijeti sto se događa na liniji broj 60....naravno od tri mercedesa O345 G,,,ostala su još dva gb.171 i g.b.172(g.b168 otisao u rashod!!! i sad za ocekivati je da ova dva preostala vecinu vremena provode na cesti!!! ali ne!! cas je jedan,čas je drugi,,,a cas osvane i g.b.169..na liniji broj 60....uglavnom..nikako se ne mogu spojiti dva mercedesa jedan puni dan zajedno na liniji broj 60...e sad ako mi netko može objasniti o čemu je riječ bio bih zahvalan(da li idu voziti na drugu liniju ili su toliko puno u kvaru il je nešto treče????)))

maky

Ti Mercedesi O345G su stalno na kanalu, eto u tome je problem! Jednostavno ne mogu sastaviti cijeli dan  u komadu, a da im se nešto ne pokvari. Prejadno su napravljeni. Iako, imaju i oni svojih čari, da se razumijemo, ali pre pre pre nepouzdani i kvarljivi su...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Paško

Popravili su g.b. 104 i opet vozi za Kamen.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

JA!!!

#403
Na 220 fali prednja desna ratkapa
SLIKA 1
SLIKA 2
Potpisi se prikazuju na dnu svakog posta i privatne poruke. Možete koristiti BBC kod i smajlije.

netko

Citat: JA!!!  u Siječanj 29, 2010, 21:48:59
Na 220 fali prednja desna ratkapa
SLIKA 1
SLIKA 2
Prije nisam,ali sada viđam dosta Lionsa na kojima fali barem jedna ratkapa.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.