Vozni park - komentari

Autor markost, Veljača 05, 2008, 22:30:23

Paško

He, he, he, g.b. 168 vozi bez problema (i bez dima!). Danas je na liniji 60.
Isto tako, i g.b. 189 je opet na cestama. Jedino šta sad prokišnjava.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

maky

Citat: Avtomontažafan  u Studeni 11, 2010, 15:45:15
Donji sloj crvene boje na desnoj strani O305G g.b. 66 je ponovno prebojan, pa sad izgleda kako treba.
A ja se ponadao da ćemo više svi bit spašeni i da će nestat u starom željezu. Nažalost, patnje se nastavljaju...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Paško

Citat: maky  u Studeni 11, 2010, 15:48:29
Citat: Avtomontažafan  u Studeni 11, 2010, 15:45:15
Donji sloj crvene boje na desnoj strani O305G g.b. 66 je ponovno prebojan, pa sad izgleda kako treba.
A ja se ponadao da ćemo više svi bit spašeni i da će nestat u starom željezu. Nažalost, patnje se nastavljaju...
A šta ćeš. Ali, možda bude i bolje. To se isto bilo dogodilo sa g.b. 63. Nakon šta je godinu dana leža pokvaren i kad su ga napokon popravili (kako izgleda, toliko će im trebat i za g.b. 92), stalno se kvaria i bia je užasan. Ali, nakon šta su ga još postepeno dorađivali, uspili su malo popravit stanje tako da sad nije tako loš (osim užasnog škripanja u prikolici).
Samo šta 66 nije bia u tolikom kvaru...
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

maky

#498
g.b. 92 je definitivno na više mjesta bio pretrul. Mogao si iznutra kad ti je dosadno gledat cestu kroz rupe u podu.
Ovo je jedna od rupa u njemu:


Ali osim toga većih problema nije bilo (znao je biti malo trom, ali  poslije se popravilo stanje). A ona serija 89 - 92 mi je definitivno najudobnija kad su u pitanju stari O305 G i volio bi da g.b. 92 dočeka još dosta kilometara na cesti. I onda kad to idem usporedit sa jednim poluraspadnutim drvenim g.b. 63 ili 66, padne mi mrak na oči. Riješit ih se što prije i svi zadovoljni...
Šteta jadnog g.b. 113...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Paško

Od ovog tjedna g.b. 92 opet na cestama! 8-8
Nakon mnogih popravaka napokon je popravljen. I na unutrašnjosti se radilo.
Popravljao se pod, krov, mjenjala su se vrata, rukohvati, sjedala, "ubacivali" dijelovi iz g.b. 84 i g.b. 90 (koji je rashodovan 2006.). Nakon svega toga gotovo sve je popravljeno i izgleda mi da nema problema. Samo šta treba popravit treća vrata (koja su sastavljena od dijelova g.brojeva 84 i 90)... ;)
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Stara kanta g.b. 104 obojan u žutu boju. E da sad to naprave i na g.b. 100 i 103...
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

markost

G.b 65 osta u garaži bez registracije.  :(

Paško

Citat: markost  u Siječanj 05, 2011, 18:10:00
G.b 65 osta u garaži bez registracije.  :(
Ode bicikla! Velika šteta... :(
Jel netko zna zbog čega?
Prvo g.b. 113, pa g.b. 89 i sad g.b. 65! Najudobniji Mercedesi se rashoduju, dok cestama voze g.b. 63 i g.b. 66 iz kojih (doslovno) u vožnji otpadaju dijelovi!!! Nedavno mi se dogodilo da se razbia dio poda u g.b. 66 dok san se vozija u njemu! Isto tako, prije otprilike dva miseca, jednoj je mladoj ženi pa poklopac koji stoji iznad vrata (u pitanju su bila druga vrata) na glavu! Mogla je završit u bolnici, ali, srećom, više je okrznia nego udaria...
I šta ćemo sad? Rashodovat sve dobre buseve, a ostavljat stare kante??? >:(

Velika šteta za g.b. 65/biciklu/Spurbus. Odradia je svoje na trici i Omišu. Goodbye...
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

netko

Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Paško

Na cestama ponovno g.b. 687! 8-8 Mislili su ga rashodovat kad mu je istekla registracija, ali zbog nedostatka buseva, predomislili su se.

P.S. Ista stvar se dogodila i sa g.b. 65. ;)
G.b. 89 i 113 su skoro potpuno rashodovani.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Drago mi je da je vozni park update-iran, ali treba još posla:
- nisi izbrisao neke od rashodovanih autobusa: g.b. 102, g.b. 679, g.b. 680, g.b. 685, g.b. 686
- treba dodati i/ili zamijeniti puno slika
- nekim autobusima treba dodati godište (npr. nekim Neoplanima čije je podatke dao mvgmainz)
- treba dodati slike u postu rashodovanih autobusa
- puna imena Neoplana su: Neoplan N316M Metroliner i Neoplan N416MK Metroliner
- Benz je napisano s malim početnim B kod g.b. 275
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Shole

Metroliner mu nije službeno ime.

maky

Citat: Avtomontažafan  u Veljača 06, 2011, 14:17:32
- nisi izbrisao neke od rashodovanih autobusa: g.b. 102, g.b. 679, g.b. 680, g.b. 685, g.b. 686
Maknuti su svi osim g.b. 685

Citat: Avtomontažafan  u Veljača 06, 2011, 14:17:32
- treba dodati i/ili zamijeniti puno slika
Dok nemamo bolje, dobre su i ove

Citat: Avtomontažafan  u Veljača 06, 2011, 14:17:32- nekim autobusima treba dodati godište (npr. nekim Neoplanima čije je podatke dao mvgmainz)
Stavim samo kad provjerim podatke

Citat: Avtomontažafan  u Veljača 06, 2011, 14:17:32
- treba dodati slike u postu rashodovanih autobusa
Slike se dodavaju, uzmem si s vremena na vrijeme (zasluženu) pauzu od par sati jer mi ispadoše oči  :o

Citat: Avtomontažafan  u Veljača 06, 2011, 14:17:32
- Benz je napisano s malim početnim B kod g.b. 275
;D

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

Paško

Citat: maky  u Veljača 06, 2011, 17:07:27
Citat: Avtomontažafan  u Veljača 06, 2011, 14:17:32
- nisi izbrisao neke od rashodovanih autobusa: g.b. 102, g.b. 679, g.b. 680, g.b. 685, g.b. 686
Maknuti su svi osim g.b. 685
A što je s njim?
Citat: maky  u Veljača 06, 2011, 17:07:27
Citat: Avtomontažafan  u Veljača 06, 2011, 14:17:32
- treba dodati slike u postu rashodovanih autobusa
Slike se dodavaju, uzmem si s vremena na vrijeme (zasluženu) pauzu od par sati jer mi ispadoše oči  :o
OK, znam da imamo boljih slika nekih rashodovanih autobusa (npr. g.b. 78), pa ću jednog dana kad budem imao vremena (možda idući vikend) pretražiti forum i staviti linkove

BTW, iz popisa nedostaje g.b. 114!
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#509
Nova registracija g.b. 687: ST-982-UE (trebali bismo provjeriti g.b. 215).

DAF g.b. 32 je također bio DAF SB201 Hainje CSA-II 1983. godište. Ne znam ex g.b.

G.b. 65 je ex #3658. Piše na njemu. Trebalo bi staviti u ostalo da je bio Spurbus.

Svi autobusi roze boje (O307, SU220, N316M, N416MK) su ex Deutsche Bundesbahn. Sva ona ostala poduzeća (Westfalen Bus, Regionalbus Braunschweig, itd.) su podružnice DB.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!