Kvarovi Prometovih autobusa

Autor maky, Studeni 23, 2007, 00:37:12

koordinator

#345
Na slici je sibenska Aabenraa :D , a ovo je bilo valjda na liniji 7 jer mi je danas nesto bilo sumnjivo sa avtomontazom 684  :-\
EDIT: net.hr nam daje vise informacija http://danas.net.hr/crna-kronika/split-zapalio-se-autobus-putnici-se-razbjezali slika ne odgovara ali nema veze :D

Paško

Nije mi nitko potvrdio da je to 684, ali ne vidim koji bi drugi mogao biti. I je, bilo je na sedmici gdje je 684 danas vozio, piše negdje.

Ovo je za mene potpuno očekivano. Bus se zapali dva puta u par mjeseci i što se napravi? Ništa! Vozi on opet 5 dana kasnije. Kad sam ušao unutra i vidio u kakvom je stanju, znao sam da je to tempirana bomba. I onda kad ga se još stavi na nekakvu brdovitu liniju (vozio je na 15 - čast ljudima koji radu rasporede, ali zadnjih dana ima toliko nebuloza i nelogičnosti, ne mislim samo na zamjene, nego na sve...).

A sve je to posljedica neodržavanja i nebrige o starim autobusima, a posebno prema Avtomontažama. Sad će netko reć "Ma to je ionako za zapalit i gledat kako gori". Pogledajmo činjenice.

Je li to stari bus kojeg mrze i vozači i putnici i misle da je star najmanje 30 godina? Jest.
Je li to bus koji je pred krajem svoga vijeka i čeka se da dođu novi da ih se napokon ispila za sva vremena? Jest.

Ali, onda dolazi ono drugo čega ne bi trebalo biti.

Je li taj bus još uvijek potreban Prometu? Je i još će biti.

Svi znamo koliko su Avtomontaže lake za održavanje. E, ali u Prometu već godinama fali i to malo malo održavanja kojeg treba, tako da se polako već primičemo točki totalne destrukcije! Odnos Prometa prema starim busevima je čisto katastrofalan. Da su to nekakvi autobusi koje voze kao zamjene jednu turu-dvije svaki drugi-treći dan, ne bi to bio toliko velik problem. Ali ne! Zbog Sportskih igara mladih ili ne znam čega, 688 je npr. u ponedjeljak odvezao sve tri smjene 15ice, dakle od mraka do mraka jer zamjenskog busa jednostavno - nije bilo. Lako je dok su nam stari autobusi još u kakvom-takvom stanju. A što kad ih se potpuno uništi? Neće biti linija, polazaka?! Nit ima volje, a izgleda ni dobrog znanja za njihov kvalitetan i pravi popravak, a ne šlamperajski idiotizam kakvog ima i po svakom drugom novom autobusu (još gori, BUDUĆI problem)

Naravno, po tom dragom našem socijalističkom sustavu, sve će se ovo nastavit. Ne znam koliko je izgorio, ali ako nije puno, opet ćemo gledati 684 za kojih tjedan dana na cestama, dok se opet ne zapali, a 683 i ostali će nastaviti propadati...
Ali, do kada??
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

koordinator

Svaka ti čast na ovome gore.  :)

Ja također mislim da će se ovo nastavljati, po običaju, sve dok se ne dogodi neka veća nesreća (nešto će eksplodirati ili će nastati veći požar i ljudi će stradati). Što onda? Promet će ostati bez autobusa i putnika, ali oni će i tada opet nastaviti po običaju jer ne uče na svojim greškama.  >:(

STress

Je li samo propiša ulje po motoru, ili su prodimili kabeli? Kako god bilo, mislin da je cila ta serija MAN-ova za u penziju, oni su svoje davno odradili.

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Shole

Ma bit će najprije da je ulje kapalo po auspuhu, ili da je propišala visokotlačna od goriva.  Definitivno nije lijepo za vidit i dožvit kao putnik, ali to nije niš strašno. Više zadimiš sa vatrogasnim aparatom nego šta je požar zadimio. 

Citat: STress  u Kolovoz 01, 2012, 10:28:47
ili su prodimili kabeli?

ima li uopće ovaj autobus kabele koji bi mogli prodimit ?  Kad otkačiš prikolicu iza idu dva džeka od po par žica. Tako je i oko motora, i po jedan ide na vrata za elektro-pneumatski ventil.  MIslim da se elektro instalacije nemogu zapalit na ovakvim busevima, možda eventualno napred ispod table di je hrpa žica, pa ako negdje probije masa malo otopi one žice i to je to.

Jel čuo netko ikada u svom životu da je u bilo kojem gradu izgorio SG220 ?

STress

Citat: Shole  u Kolovoz 01, 2012, 12:25:29

Jel čuo netko ikada u svom životu da je u bilo kojem gradu izgorio SG220 ?

Za sve postoji prvi put... ipak se radi o "Prometu"...  ::|

markost

Uglavnom je naš g.b.684 posta več zvijezda. Pa svako malo je u novinama.  :P

BrunoE30

60 opet prazan bus iz omiša mislim da je bia O345G,pa čekaj uru ipo novi mad057

XDonald

Danas oko 3 popodne g.b. 681 je pokvaren stajao na stanici ispod koteksa  :o u zamjenu stigao 146  bus123

koordinator

g.b. 147 se pokvario na Općini na liniji 8

koordinator

g.b. 220 krepao na ST 3 kod Popaja. Putnike je pokupio Regio sa 28, a u zamjenu je kasnije uskočio g.b. 180.

markost

U Domovinskog rata večeras osta g.b 82.

Winamp

Citat: koordinator  u Kolovoz 17, 2012, 16:55:23
g.b. 220 krepao na ST 3 kod Popaja. Putnike je pokupio Regio sa 28, a u zamjenu je kasnije uskočio g.b. 180.
Vozi viđen večeras na standardnoj linij.

BTW U slobodnoj je danas iziša članak o kvaru jednog Sanosa na linij 9, nisu objavili na webu.

koordinator

Citat: Winamp  u Kolovoz 17, 2012, 22:48:33
Citat: koordinator  u Kolovoz 17, 2012, 16:55:23
g.b. 220 krepao na ST 3 kod Popaja. Putnike je pokupio Regio sa 28, a u zamjenu je kasnije uskočio g.b. 180.
Vozi viđen večeras na standardnoj linij.

BTW U slobodnoj je danas iziša članak o kvaru jednog Sanosa na linij 9, nisu objavili na webu.
Mora da je bio neki sitni kvar jer sam ga također već nakon sat-dva vidio na njegovoj liniji.
Sanos bi trebao biti g.b. 150.