Gradske linije 1 - 9

Autor NP-549, Svibanj 05, 2010, 21:23:37

ikar

U tom periodu prođe 11 7ca i 11 7a. Znači 22 busa.

Shole

Znači da Viškovo ima 5% slabiji standard od Podmurvica.  Hmmmm, za zamislit se

ikar

Citat: Shole  u Lipanj 21, 2010, 20:14:20
Znači da Viškovo ima 5% slabiji standard od Podmurvica.  Hmmmm, za zamislit se

Treba malo pitat onog "gradonačelnika" zašto nema para za bolji standard...

Shole

#63
A čuj, kriza je sad alibi za sve.  Kreše se tamo di treba i tamo di ne treba.  Do nedavno je bilo normalno da je u krugu 5 sedmica i 5 7A i svi su uvijek bili krcati i još smo raspravljali kako je krajnje vrijeme za troosovince na 7A i to one sa malo sjedećih mjesta.  I došla reorganizacija i povećanje standarda i tako smo sa 5+5 došli na 3+3 a ljudi ima sve više jer nemaju više za benzin

A ako ćemo baš uključit u rasprave i crni humor (i to onaj najcrnji), onda sva sreća da sve više ljudi ostaje bez posla pa je manje putnika u špicama

Ruske


Shole

A čuj, činjenica je da ako po ovom forumu potražiš rasprave od pred nekih godinu i pol , nać ćeš kako je na spomenutim 7/7a deset buseva,  1/1A su imale 9 i uvijek smo prigovarali nek stave još jedan da podjele više taj Bivio i M. Dragu a ne da se ide  jednom simo jednom tamo, pa kad zagužva 3 put simo nijednom tamo,  linije 2, 5, 6 su imale po 8 monotrala u krugu.......   Dubljom analizom i dobrim pamćenjem doć ćemo i do linije 32 Rijeka-Lovran svakih 15 minuta + BIS-evi do Opatije sa 10 cjelodnevnih monotrala u krugu + pitaj boga kolko prekidnih, a sad ih je 4 cjelodnevne i 2 prekidne.   Bitno da se standard povećao.  

Mnogo je čimbenika koji su pridonijeli tome, od standardna života koji donosi to da svako ima doma 2 auta, a prije je imao možda 1 i taj se nije koristio za na posao, pa do toga kolko ima danas djece u školskim klupama.  Pomorsku školu su vozili 383, 386, 389 i 335 po dvije smjene (jutro i popodne) i nisu mogli pokrcat kolko ih je bilo.  To bi bilo kao da ide 8 buseva u jednoj smjeni, a sad u toj jednoj smjeni imaš 3 busa koja nemaju ni sjedeća mjesta, možda ih je sve skupa 100 iz Rijeke, a izračunajte kolko djece stane u 6 krcatih solo i 2 monotrala.........

Boki651

Citat: ikar  u Lipanj 21, 2010, 20:11:02
U tom periodu prođe 11 7ca i 11 7a. Znači 22 busa.

Eto Ikar je sve rekao, još je i ok onima koji mogu na oba busa, ali onima koji su na zadnjim stanicama, pa da nema busa 27 minuta, i onda još taj koji dođe kasni, sve vam je jasno, napuni se samo kod mene, a gdje su još stanice kod Plodina, Fakseva i sl. I tih 11 7A naspram 20 Viškovskih dovoljno govori,, o ovoj ljetnoj reorganizaciji.

ikar

Citat: Boki651  u Lipanj 21, 2010, 23:49:40
ali onima koji su na zadnjim stanicama, pa da nema busa 27 minuta, i onda još taj koji dođe kasni

A dobro... nije da ste na kraj svijeta. Pa do Hosti je od stanice kod škole Pehlin max 5 minuta hoda.

Boki651

Da, al znaš kako se kaže, lako se sa lošeg naviknut na bolje, al sa boljeg na lošije malo teže.

A i od mene do stanice kod škole i nije baš tih 5 minuta hoda, nego malo više, a i nije baš lagano na +35 ić gore na stanicu ili kad je potop kao što je bio ovih dana, kad su padale i 2litru kiše po metru četvornom u samo 8 sekundi. ;)

ikar

Od raskršća di skreće 7a u naselje Hosti do glavne ceste je 250m. Od raskršća do stanice u Ćićarijskoj je još 200m znači sve skupa 450m (ukoliko ne postoji prečica...). Uzmemo li u obzir da čovjek pješači brzinom 5 kilometara na sat vrlo kako dođemo da zaključka da se tu udaljenost prehoda u 5 minuta i 20 sekundi. U svijetu je standard da je najdalje točka do najbliže stanice javnog prijevoza max 5-6 minuta hoda.

Boki651

Prvo, naselje Hosti ne postoji, postoji samo Pehlin kao takav. Još jedno trolejevo maslo, izmišljat naselja kako kome pukne, jer je teško bilo napravit tabelu Ćićarijska ili upisat istu u display. Hosti su samo ulica i to ona na ravnici pred skretanje za zgrade. Od skretanja, tj. autolimarije počinje Ćićarijska ulica,koja pripada MO Pehlin, kao i što su Hosti samo ulica koja pripada istom mjesnom odboru. Najgore što se zabluda brzo širi, pa sad svi vjeruju da se naselje zove Hosti.

Drugo, čovjek pješači brzinom od 5 km/h pod pretpostavkom da se radi o ravnom terenu, a ne znam da li si vidio kakav je uspon kad napustiš ulicu Hosti i kreneš sporednom cestom prema školi, naročito prvih 50-ak m, to starije osobe prolaze i sa 1 na sat,i meni je muka onuda se uspet punom brzinom, a kamoli nekoj starijoj osobi. Kažem ti meni od doma kad idem žurno treba 7-8 minuta, naglasak je na žurno.

I treće, da zaključim raspravu s moje strane, vozni red koji ima polazak radnim danom u 5:24 i zadnji u 23:20, ne može valjati (a nisam jedini s takvim razmišljanjem ne samo na 7a, nego bi se dalo pričati). Bitno da nedjeljom ide u 23:35. Čast svim vozačima i njihovom pravu na GO, ali život u Rijeci ne staje 19.6.

Shole

#71
1.  Osim Hosti, trolej je uveo mnoge toponime koji su kasnije prerasli u općepoznate pojmove.  I Srdoči su samo mala ulica, Ožlak mislim da ni ne postoji, Lokva je isto mala ulica, Zapadni Zamet također ne postoji.... da na nabrajam dalje.  Ne vidim ništa loše u tome, ako ima barem malo smisla, jer mi je totalno blesavo kad na dispelju piše 2A Šet.A.K.Miošića.Ul.Žrt.Faš.-ul I.Zavidića. Puno bolje djeluje kad su kraća imena. O toponimima smo već raspravljali, ali ne vidim ništa loše u tome da većina ljudi i pomisli da su ono Hosti jer Pehlin kao takav je puno puno veći i nebi se točno znalo di taj bus ide, pogotovo što već postoji jedan bus za Pehlin.  Ista stvar je i 6 Krnjevo.  Nije im to baš nešto pošto je ogroman dio Krnjeva ustvari dole na trasi linije 2 kod raskršća.  Mogli bi sad do sutra ovako raspravljat o nazivima na diplejevima.  Ja sam definitivno protiv ulica jer nije uijek okretište u svima znanoj ulici nego je najčešće u nekoj maloj za koju nikad niko nije čuo, pa mi upravo zato nekakav naziv kvarta djeluje puno bolje, s tim da definitivno treba vodit računa kako ćeš ga nazvat.

2. stvarno nije daleko, al jednom kad se čovjek navikne, teško se tog odreć i ponovo pješačit gore ko pred 5,10 ili više godina na 20/21.

3. Prvi polazak je definitivno prekasan, 5:10 bi trebalo, ali ja stvarno ne vidim u čem je problem sa zadnjim? Pa kamo bi ti to išao poslije 11 i pol navečer pa da bi ti taj u 23:40 tako puno značio za razliku od ovog 15 minuta ranije.

kico101

Ako idemo po logici da linija JGP ne smije biti dalje od 5 do 6 minuta žustrog hoda, onda linija 7A na Gornjoj Vežici ne bi ni trebala postojati, a niti 6-ca na Podvežici, jer se i od trase 7-ce  ( Z. Kućića )i od 1-ce ( J. P.Kamova ) do Kvaternikove može žustrim hodom za 5-6 minuta ( probao miljun puta ). Ako je već "normalno" da važnija gradska linija prometuje svakih 30 minuta, onda je ukinimo, pa neka ostanu samo 1,2,4,5,6 i 7. Za prigrad je vjerojatno normalno pješačiti do 30 min do stanice, pa onda ne trebaju više ni 14-ca ( jer se od Čavli do Mavrinci/Baćine može za 15 do 20 min ), 16-ca ( pješice čavle-Soboli, Jezero-Podhum, Dražice-Podkilavac ), 18B ( pješice Kastav-Rešetari ili Bačići-Rešetari ), 25 ( Škrljevo-Kukuljanovo pis ov kejk ) itd... Radi se, jednostavno o povećanju standarda. :)evil
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

kico101

Citat: Shole  u Lipanj 22, 2010, 16:02:09
3. Prvi polazak je definitivno prekasan, 5:10 bi trebalo, ali ja stvarno ne vidim u čem je problem sa zadnjim? Pa kamo bi ti to išao poslije 11 i pol navečer pa da bi ti taj u 23:40 tako puno značio za razliku od ovog 15 minuta ranije.
Mislim da su prvi i zadnji polasci Zakon i trebalo bi ih osigurati Ustavom. Zašto? Zato jer nemaš izbora. Ako želiš stić na vlak napr. u 5,45, a bus kreće, napr. u 5,30 sa Srdoča nema opcije da stigneš bez osobnog auta ( kojeg naravno nećeš ostaviti 10 dana na kolodvoru, koliko si na putu, već ideš javnim prijevozom ). Isto vrijedi i za presjedanje na jutarnju 32. A zadnji polazak je isto bitan ( uvijek je na njemu više ljudi nego na par prethodnih zajedno-barem sam ja to uočio ). Zadnja 4-ka u 23,00? Ne može biti!!! O polascima između se može raspravljati. Ako treba između 21 i 24 neka voze svakih pol sata, ali neka zadnji bude, barem u 23,30 ( opet ponavljam, zar su Osijek i Dubrovnik veći gradovi od Rijeka, kad su im zadnji polasci debelo iza 24?, ne samo ljeti ).
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

ikar

Citat: kico101  u Lipanj 22, 2010, 16:05:53
Ako idemo po logici da linija JGP ne smije biti dalje od 5 do 6 minuta žustrog hoda, onda linija 7A na Gornjoj Vežici ne bi ni trebala postojati, a niti 6-ca na Podvežici, jer se i od trase 7-ce  ( Z. Kućića )i od 1-ce ( J. P.Kamova ) do Kvaternikove može žustrim hodom za 5-6 minuta ( probao miljun puta ).

Boravio sam u jednom hotelu u Pragu jako bliskom centru (2 stanice tramvajem do Karlovih nametsi) a najkraće pješačenje je bilo 6-7 minuta do stanice metroa i tramvaja... Tako da mi nisu jasni ni oni koji čekaju 7a pola sata da bi išli u Ulicu Ratka Petrovića a pješke je minuta dve od stanice linije 7.