Croatia bus - slike

Autor Tomek, Studeni 23, 2007, 14:00:15

busfan

Ne bih rekao da je zabranjeno, ali nije bas prijatno za putnike... Svaka cast Autotransu, vidi se da su kvalitetan prevoznik

neoplancityliner

nije zakonom zabranjeno, ali je jako glupo.... recimo CB je imao tako složenu liniju s Čazmatransom, Osijek-Berlin, čazma je išla iz Berlina za osijek, i iz osijeka za Zagreb je vracača putnike za Njemačku... bezveze.... samo dodatno odbijanje putnika....

mate

Ima tu puno komplikacija, da se covjeku zavrti u glavi...ali sto je najbitnije sve je po zakonu, nekada bus ide direktno iz Zupanje za Zagreb, nekada ovako se presjeda u Zagrebu...

Konj

To nije neka novost. Procedura je godinama takva i po zakonu je.

8) 8)

Shole

Zato sam i napisao da mi nije baš jasno i pitao dal je po zakonu.  Čudno mi je bilo to upravo zbog Autotransa koji godinama tako vozi i nema teoretske šanse da kod nji hpresjedaš.  Svi koji idu na relaciji Njemačka-Dalmacija dolaze u Rijeku oko 03:00 sata i nastavljaju za Split makar svaki sa 3 putnika.   Jedna jedina linija na kojoj se to znalo radit, ali potajno je bio Frankfurt-Dubrovnik i to samo ako ti je ostao 1 ili 2 putnika iz Splita za Dubrovnik i onda si ga zamolio da pređe u redovnu liniju Ri-DU (ako je htio) jer se ovaj onda vraćao prazan Dubrovnik-Split pa bi stvaro bilo bacanje para zbog jednog putnika ić u Dubrovnik i prazan nazad.  Al ako nije htio, morao si ga vozit.

steyr1985

Citat: Shole  u Ožujak 05, 2010, 16:48:15
To presjedanje mi nije baš jasno.  Dal je to uopće po zakonu?  Ako imaš koncesiju na Županja-Frankfurt onda tako i moraš vozit, i naravno nesmiješ kupit putnike koji misle izać u Hrvatskoj nego samo one koji idu van.  Spominjem presjedanje iz razloga što Autotrans ima par linija za Njemačku i uvijek idu svi istovremeno iz SPlita, makar sa 5 putnika, a mogao bi jedan komotno sve dovest u Rijeku pa da od tuda krenu za Njemačku
Da to ste u pravu međutim kod njih je drugi problem pošto imaju jako mali broj vozila spremnih za Njemačku onda u ZG vrši se presjedanje .  Vozila kao i posade  koja su došla iz Njemače ( obično dolaze u jutarnjim satima ) ostaju u ZG idu na odmor ( vozila idu na pranje i servis ako je potrebno ) a ova starija vozila nastavljaju  do Županje ili Osijeka.  Tako je i u povratku starija vozila dovezu do ZG i onda već u poslijepodnevnim satima  polasci iz ZG u 16,00 19,00 ili 20.00 i naravno ponovo ova spremnija vozila za Njemačku.  Što se tiče presjedanja to po zakonu mogu  jer to je isto kao kada je gužva za blagdane pa imate po 2 ili 3 bisa i onda u ZG pravite presjedanje ( 1 bus do Munchen 02 bus Frankfurkt 03 bus Dortmund).

Shole

To mi je jasno jedino ako im polazna točka nije ista.  Recimo da jedan ide iz Županje, drugi iz Osijeka, treći iz Vikovaca (bubam bezveze) i da se sreću tek u ZG pa onda tamo presjedanje ko ide kamo.   ATR-ovi svi kreću iz SPlita, svi voze istom trasom do Rijeke 17:30 i onda idu dalje.  BIS ide obično za Muenchen ili eventualno Stuttgart jer skoro svi ionako prolaze kroz Muenchen a onda se dalje dijele  Stuttgart, Frankfurt, Dortmund, Hamburg, jedino Berlin ide posebno

Bari

KREPAT MA NE MOLAT !

Bari

KREPAT MA NE MOLAT !

The_Dubster

#264
Citat: mate  u Ožujak 16, 2010, 14:30:23
Evo i od mene jedan Transliner na liniji Vukovar - Laussane

http://i285.photobucket.com/albums/ll78/mate88/Translinerzg0012cb.jpg

jesu mu ovo prve ratkape od starlinera?

grga

     pa naravno da nisu,samo su malo pofarbane odnosno ušmonkane!

mate

Danas na liniji Osijek - Hamburg


Berlingo

503 jutros u subotu u Trstu.

tamlover

Bravo Berlingo. Ne može bit neobičnija slika, malo za promjenu...
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Berlingo

A cuj Berlingo ti nigdje ne ide bez fotica. Slika stvarno svasta, ali autobuse sigurno najvise. Hvala, hvala!