Croatia Bus Zagreb - rasprava, linije, razno

Autor shef, Siječanj 27, 2014, 09:12:34

shef

Ima naravno i izuzetaka; imao sam priliku voziti se na Zagreb-Rijeka sa DA-512-DB i onda ga dva dana nakon toga vidim u srcu Slovenije (na pauzi) a linija Osijek - Geneve (nisam znao da ta uopće postoji).
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

fakincic

Citat: ChRiStIaN  u Prosinac 05, 2014, 14:17:14
Viđen Volvo 9700 danas u Krapinskim Toplicama. Neznam koju je liniju vozio ali pretpostavljam da baš iz Huma ili Pregrade. S obzirom na komentare iznad i iskustva sa CB voznim parkom po Zagorju ovo je pravo osvježenje i napredak.

je li to onaj neki "kraći" bus?
ako je, on je na Zagreb - Desinić / Hum na SUtli - Zagreb. viđam ga dv dana ujutro po mrklom mraku u Pregradi u 6.40 na kavi

ostale dvije linije vozi 0005 CB

tramvaj1910

Citat: tramvajac 92  u Prosinac 05, 2014, 21:01:51

Da se presjeda u Vrgorcu za Dubrovnik/Zagreb se isto zna. Dakle, molim lijepo, ako sam nešto krivo napisao, ispravi i dopuni me. Hvala.

Presjeda se samo na večernjoj u 21.30 iz Dubrovnika u Vrgorcu, a drugo presjedanje je u Dugopolju, 20.30 iz Splita na 16.00 iz Zagreba za Dubrovnik, sve ostale croatijine i panoramine linije su direktne. S tim da ovaj 20.30 iz Splita kupi i putnike za Mostar koji također presjedaju u Dugopolju. Eventualno ako se dogodi neko neplanirano kašnjenje onda se organizira presjedanje da bus ne gubi vrijeme recimo silaskom u Split , za Imotski i Makarsku u Šestanovcu (ako ima putnika) redovno čekaju kombiji .

tramvaj1910

Citat: Tlimfocit  u Prosinac 05, 2014, 21:23:29
Ja nisam shvatio kako ćeš ukidanjem presjedanja osloboditi autobuse?!
Valjda je smisao presjedanja da se smanji broj autobusa i kilometara, a ne da ih se poveća....

Može ih osloboditi ali će onda produljiti putovanje, a drugo, ti koji dovoze putnike na presjedanje, recimo do dugopolja u 20.30 su ionako na pauzi između dolaska i polaska za zagreb, ili onaj koji vozi Split-Zadar u međuvremenu vozi i Zadar-Zadar 2 (ulaz na autocestu) na linije za i iz Dubrovnika. Ovaj iz Dubrovnika u 21.30 vozi do vrgorca, pa ujutro Metković-Split, pa Split-Dubrovnik. Po meni je to sve zapravo super organizirano.

mate

Citat: shef  u Prosinac 05, 2014, 21:23:51
Ima naravno i izuzetaka; imao sam priliku voziti se na Zagreb-Rijeka sa DA-512-DB i onda ga dva dana nakon toga vidim u srcu Slovenije (na pauzi) a linija Osijek - Geneve (nisam znao da ta uopće postoji).

Bivsa linija Vukovar - Laussane, a sada Osijek - Vukovar - Vinkovci - Zupanja - Sl.Brod - Zagreb - Ljubljana - Geneve. Napisah ovako, buduci je i ova linija nova, u moru europskih dozvola, tako da i oni voze sada na ovoj liniji putnike za ZG iz Slavonije, i obratno... Samo ima jedna stvar u svemu tome - na dozvoli pise da linija prometuje svakodnevno, medutim po stanju na terenu vozi iz Slavonije samo cetvrtkom, subotom i nedjeljom.

tramvajac 92

Citat: Grof  u Prosinac 05, 2014, 21:14:57
Da nebi slučajno Mota ili jedan od SC7 vozio 6 baba od Čakovca do Preloga? Translineri su čisto solidni busevi još. Požegu tramvaji ili Siderali voze.
Šteta je takav bus poslati da vozi samo tu liniju, eventualno ako dođe s neke duge linije ujutro, pa opet navečer na tu liniju ide (kako se je u CB nekad i radilo) ti primjera: bus dođe prije 7 odnekud s linije, pošalju ga na pranje i dnevni servis i 8 za Kotoribu, vrati se u ZG u 16, garaža, i navečer opet na glavnu liniju.
Konkretno jučer je vozio Kotoribu niski Sideral, što smatram sasvim ok izborom (na stranu što mi se Sideralov dizajn ne sviđa), ako će se držati te linije da ne dolazi neki bus u pauzi, nadam se da će nabaviti nekoliko autobusa za regionalni promet.
Citat: Grof  u Prosinac 05, 2014, 21:14:57
Firma radi, širi se, zapošljava nove ljude. Svaki taj autobus ima svoju relaciju i ne voze niti prazni niti bezveze da bi ih se moglo ukidati kako se kome svidi.
Nek samo nastavi tako, predugo su bili na na rubu da propadnu, sad će nadam se biti sve bolje.

mate

Jos jedan Sideral je dobio nove ZG rege, uz DA-863-AS kojem su nove rege ZG-3862-EZ, Sideral DA-862-AS je dobio rege ZG-3864-EZ, prvi je jucer, a drugi danas bio na Vinkovci - Wien...

pbz1

Jučer u jutro karta Zg-St 89kn,kako je krenulo taman pred Božić će bit besplatan prijevoz

Tlimfocit

Dakle, jeftiniji kunu-dvi od Autoherca. :D
Clissa i Samoborček ispali iz utrke s cijenama.

bonaparte12

POLAKO I SIGURNO

Dreamwalker

Citat: bonaparte12  u Prosinac 15, 2014, 21:41:48
Di ide ovaj svijet. ZALOSNO, ZALOSNO

Baš to si i ja mislim. Ne razumijem to glupiranje s cijenama jer mi nekak nema smisla. Najmanja cijena ne znači uvijek najbolji izbor. Nema smisla spuštat cijenu do granica neisplativosti. Kod odabira bilo čega, meni je u konačnici najmanje bitna cijena. Rađe bi dao i 50 kuna više, al da znam da ću doć sigurno na odredište. I uvijek prvo izvidim kaj se priča o nekoj firmi čije usluge koristim. Kaj znači Panorami kaj su najjeftiniji kad se svako malo čita po novinama kako njihovi busevi zbog premorenosti vozača izlijeću s ceste. Jel to meni kao putniku treba da si mislim di je vozač bio i koliko je spavao??? Za svaku uslugu postoji realna cijena, a cijene AP Imotskog i CB-a to nisu. Znači da negdje nekaj mora ispaštat. Ili održavanje ili vozač, a ja bome ne želim o tome mislit oće li bus u Sv. Roku krepat, guma puknut ili će vozač zaspat. Čak mislim da većina ljudi tako razmišlja, a to vidimo na liniji Zagreb - Rijeka i mislim da tu nemremo krivit lokalpatriotizam u korist Autotransa. Na kraju će ovo dovesti do gašenja nekih drugih firmi, ostavljanja desetaka familija bez egzistencije zbog glupiranja. Zašto ne stavite cijenu 150 - 160 kuna u jednom smjeru, pa date vozaču veću bruto plaću da nije na minimalcu minimalaca ili ne omogućite više odmora??? Vjerujte, vozači bi radili 30 puta bolje, dobili biste reklamu, a samim time bi vam i promet bio veći.

Da sutra idem u Split, ne bi išao ni sa CB, ni sa AP Imotskim. Ali to sam samo ja.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

ChRiStIaN

@ Autobusi Hrvatska @

ist

Mislim da mnoge putnike zanima samo cijena. Uostalom, tko ima novaca, od Splita do Zagreba putuje autom ili avionom, a oni koji putuju busom i nije ih briga za cijenu sigurno ne čine većinu

tamlover

Upravo tako ist, većina ljudi je skoro potpuno neinformirana, a pogotovo kad se radi o specifičnostima poput autobusnog prometa. Prosječan putnik prvo gleda vozni red, tj bira termin putovanja a zatim provjerava cijenu pojedinog prijevoznika koji mu terminski odgovara. Redoviti putnici pritom zapažaju tko ima kvalitetnije autobuse, ali ako postoji značajna razlika u cijeni i to zanemaruju. Kad spominjete pojedine linije na kojima je popunjenost nekih veća a nekih drugih manja možete provjeriti i prodaje li kolodvor karte za sve prijevoznike... Uglavnom, pozdravljam pojeftinjenje jer su cijene pobjegle iznad realnih mogućnosti, iznad standarda, iznad troškova. A skuplja karta nikako neće značiti i ne znači veću plaću šoferu.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....