Pogađalica --- mjesta gdje su uslikani autobusi ZET-a

Autor Tomek, Studeni 24, 2008, 21:48:08

grga

 
                pozdrav conecto!

stvarno mi je lokacija poznata ali nemogu odgonetnuti i moram priznati da zadatak i nije tako lagan,nego me zanima nešto drugo.
zar naš tajni majstor ne popravlja man-a a ikarus je iza njega?



                                                           lijepi pozdrav!

conecto

Citat: grga  u Ožujak 04, 2010, 21:59:24
 
                pozdrav conecto!

stvarno mi je lokacija poznata ali nemogu odgonetnuti i moram priznati da zadatak i nije tako lagan,nego me zanima nešto drugo.
zar naš tajni majstor ne popravlja man-a a ikarus je iza njega?



                                                           lijepi pozdrav!

Ikarus je i jedan i drugi!!!

Taj kojeg popravlja je prvi solo-Ikarus u ZET-u, gb 721, objašnjeno uz istu sliku u temi Slike iz ZET-ove prošlosti.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Citat: Berlingo  u Ožujak 04, 2010, 19:16:47
Da li se to iza onog zglobnog vidi neka kuca u daljini?


Kako znaš da je onaj iza zglobni (jer vidi se samo prvi kraj, tj. ne vidi se zglob)??? ??? ??? ???
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

421

U odsjaju  stražnjeg  kraja 721 vidi se zglobni bus, ali nije onaj vidljiv .
Kvaternikov trg bio je popločen granitom.
Ikače solaši i zglobovi bili su česti na Kvatriću.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Berlingo

Citat: 421  u Ožujak 04, 2010, 22:55:25
U odsjaju  stražnjeg  kraja 721 vidi se zglobni bus, ali nije onaj vidljiv .
Kvaternikov trg bio je popločen granitom.
Ikače solaši i zglobovi bili su česti na Kvatriću.
Iskreno, ja taj odsjaj nisam zamjetio. Ja sam isao na to sta sam naucio u davno u Rijeci. Bilo je vidljivo kad ide iz daljine zglobni. Bio je vise spusten prednji kraj od solo. Bar MB O317 i prve Avtomontaze.

ipiljek

18.3.2009. MAN SG220 POSLJEDNJI PUT U PROMETU, TE UJEDNO I MOJA ZADNJA VOŽNJA S NJIM NA LINIJI 124 !!

421

Spominje Berlingo spušten prednji kraj  MB  O317, ne naše MB.
Odsjaj zglobnog  busa proteže se od stražnjeg lijevog kraja 721, iznad kotača vidi se harmonika, do vrha poklopca iza leđa mehaničara. Vide se dvije bijele linije: krov i dio ispod stakala.
Pogle bolje.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

ipiljek


Sorry prebrzo sam pročital, al barem sam napisal točnu godinu....možda??? ;D
18.3.2009. MAN SG220 POSLJEDNJI PUT U PROMETU, TE UJEDNO I MOJA ZADNJA VOŽNJA S NJIM NA LINIJI 124 !!

t4

Vidi se neka seoska kumica u busu :D Možda neki terminal u Sesvetama  ???
Taj bus u pozadini pari na MAN-a pošto se čini da ima plavu harmoniku  :)

conecto

Inače 721 je godište 1983., ali na slici se vidi dosta tragova korozije pa tu više nije baš nov.
A bus u pozadini je stvarno zglobni (na ovaj odsjaj ni ja nisam obraćao pažnju) pošto su u ZET-u Ikarusi s MAN-ovim motorom postojali jedino kao zglobni. A da je to upravo jedan od njih vidimo po onom malom dodatnom prozoru iza vozačkog koje Rabe nisu imale.
Tako dolazimo lakše do približnog vremena kad je fotka snimljena jer su Ikarusi s MANovim motorima došli 1987., dakle snimljena je od te godine nadalje.

Pošto smo već zaključili da se radi o terminalu možda je najbolje posvetiti pažnju drveću u pozadini koje je na slici ogoljelo pa je očito snimljena po zimi. Kuće u pozadini koje je spominjao Berlingo i nisu tako blizu, a da je neko drugo godišnje doba ne bi se ni vidjele od lišća.
Dakle, riječ je o terminalu koji ima dosta drveća pored ;)
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...


conecto

Citat: kreso75  u Ožujak 05, 2010, 09:45:04
Terminal Dubrava ;)

Bravo, kreso75, to je terminal Dubrava!

Valjda je drveće pomoglo ::|
Zašto sam spomenuo baš to drveće? Zato jer je jedino ono u tom dijelu ostalo isto (malo je ipak naraslo) u odnosu na vrijeme kad je to snimljeno, odnosno terminal Dubrava je poslije toga rekonstruiran 2 puta, prvi put u ljeto 1990, a drugi put 10 godina kasnije kad je tramvaj produžen do Dupca.
Tu smo dobili odgovor na približno vrijeme kad je snimljeno - uz ogoljelo drveće onaj Ikarus u pozadini nam je rekao da je to najranije zima 1987., a kocka nam kaže da je najkasnije početak 1990.

Dakle, stari terminal je bio na kocki i bio je duplo manji nego sad, iako je linija bilo tu negdje kao danas (ima u međuvremenu novih, ali neke su i odselile), pa je bilo prilično tijesno.
Onaj Ikarus IK-161 u pozadini stoji na stajalištu za izlaz putnika koje je otprilike gdje i sad, a ovaj 721 očito na svom stajalištu za ulaz kad vidimo putnike unutra.

Sad najteže pitanje do sad - koju liniju vozi ovdje 721 (s obzirom na položaj postoje dvije mogućnosti iako je s obzirom na vrijeme i tip vozila jedna mnogo vjerojatnija)?
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

ipiljek

Jel se vidi ovdje to drveće, a možda i pozicija gdje je bus uslikan??

18.3.2009. MAN SG220 POSLJEDNJI PUT U PROMETU, TE UJEDNO I MOJA ZADNJA VOŽNJA S NJIM NA LINIJI 124 !!

conecto

hahaha, bravo ipiljek, prestigao si me, baš sam uskoro mislio staviti i tu sliku kad sam već spomenuo dvije rekonstrukcije terminala Dubrava, a ova je slikana nakon prve 1990. A dalo bi se i na njoj svašta pogađati...

Da, upravo tako, to je to drveće (ono lijevo na fotki)!

Pozicija? Pa recimo da je najbliža ovom MANu SU 220 koji ode tamo lijevo, ali tu je terminal već dosta drugačiji...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

t4

Garant neka ravničarska linija jer se taj šrotorus nije mogao penjati uz brdo  ;D
Jel postojala onda 223?  ???