Autobusi koji više nisu aktivni - slike

Autor nukleusri, Prosinac 01, 2007, 14:54:00

kico101

Možda griješim, ali čisto sumnjam da u gradskoj arhivi drže za većinu ( ne i za nas frikove ) nebitne podatke. Vjerojatno su takvi podaci završili negdje u kanti.

Znao sam mailovima tražiti i puno važnije podatke, pa sam dobivao odgovore-prevedeno- cosa diavolo ti interessa? ;D

U ostalom, i naša vrla glasnogovornica Troleja me iznenadila ( da ne kažem razočarala ) sa nekim odgovorima, kao da sam pitao sekretara u komitetu za aktivnosti drugova u dokolici, a ne osobu koja bi trebala ipak davati malo konkretnije odgovore, osobito tamo gdje se ne radi o nikakvoj državnoj ili korporacijskoj tajni. Ali, to je tako i to sam stavio ad acta.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

Raspored vrata neznam,  ali znam da je zadnja #230 stigla kao nova crvena

thomcro

Citat: kico101  u Studeni 24, 2022, 12:27:40Možda griješim, ali čisto sumnjam da u gradskoj arhivi drže za većinu ( ne i za nas frikove ) nebitne podatke.
... čuj, možda bi vrijedilo probat, šta te košta (ustvari, košta malo vremena za nakucati mail i poslati ga)
Pozdrav by thomcro


Paško

Iz vlastitog iskustva ti mogu reći da od toga nema nikakve koristi. Jedino se nešto pronađe kad sam imaš mogućnost prevrtanja starih arhiva koje nikoga inače ne zanimaju.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

thomcro

... evo još malo ...

stajalište na obali kod općine (bus mi je nepoznat)


jedna prastara kod rečkog nebodera


i sad ono glavno, trolejeva 'garaža' na Školjiću








Na ove četiri kartulinice se vidi da je na mjestu današnje garaže bio park. Ustvari, park jebio sa obje strane željezničkog nasipa.

Ono što, za sada, još nisam našao je fotografija/kartulina Zoo vrta na Školjiću (koji jebio na mjestu današnjeg parkirališta kod Inine pumpe).

Mislim da negdje u računalu među tim silnim starim fotografijama imam jednu ili dvije iz javnog kupališta ali je bazen pun ne vode nego starih odloženih autobusnih guma
Pozdrav by thomcro


thomcro

... našao sam na externom hardu još dvije fotografije od Gorana Zelića ...

MANčina iza rampe (iznad Bakra), vjerovatno na putu za Rijeku


Alfa Mille & Merđo na Škrljevu (zbog remonta pruge prema Rijeci putnici su se od Škrljeva prevozili trolejevim busevima)
Pozdrav by thomcro


NP-549

Odlična MAN u Bakru. Ako nije neki padobranac, onda bi trebao bit 409 koji je vozio liniju 29 od 1980. do 1986.

thomcro

... evo još ...

busi va Opatije, jedan rumeni (FAP?)


gužva na Slatine (čak tri merđota, jedan izlazi, drugi stoji u smjeru Rijeke i treći stoji u smjeru Lovrana)


za ovog nisam siguran da je trolejev (nekako mi se čini ko da ima znak od Renaulta) ma je lepe nebesko plave boje  yahoo


Pozdrav by thomcro


thomcro

... novi dan nove sličice ...

sve bižnonići današnjih buseva, svi sa Sušaka ...









Slijedom ovih fotografija/kartulinica motaju mi se po glavi pitanja: zna se ime firme koja je obavljala gradski prijevoz na Sušaku? Zna se gdje je bila garaža? Koliko jebilo buseva koji su radili gradski prijevoz? Linije?
Pozdrav by thomcro


thomcro

#1224
Citat: thomcro  u Studeni 24, 2022, 14:01:46...  trolejeva 'garaža' na Školjiću ...
... našao sam još jednu kartulinnicu, snimljenu vjerovatno iz današnje ulice Šetalište Vladimira Nazora, i dole se vidi iz drugog kuta područje današnje garaže ...



... vidi se par potleušica i ... dimnjak je vjerovatno od nekakvog pogona na kom je kasnije bio ex-Končar (danas tog dimnjaka više nema med živima)

stanje danas (skrinšot sa Google Eartha)


(odaberite opciju desnim klikom miša Open image in new tab, slike su puno veće)
Pozdrav by thomcro


NP-549

Mislim da je privatni prevoznik bio na Sušaku

thomcro

#1226
... OK, imaš morda kakovu ideju kamo je mogal parkirat buseve (va današnjoj garaže očito ni mogal pusit buse aš je to bila Italija), ono šta mi trenutno pada na pamet, morda dole negde oko Brajdice ili negde po Trsatu.

Nego, sad me ovo 'povuklo', ako jebil gradski prijevoz na Šušaku onda je moralo nešta postojat i u Fiume. Ustvari, kopka me period D'Anuncijeva ludovanja ... izgleda ću se morat bacit u malo ozbiljnije pretraživanje po netu  big_boss  samo prvo moram smislit pametno pitanje za Gugleta da mi ne izbaci uopćene beskorisne linkove
Pozdrav by thomcro


Čelični

#1227
Bilo je nešto u temi o povijesti JGP u Rijeci spominje se i Sušak, ali se bojim da ta stranica možda više nije aktivna, : "Povijesni podaci - prethodnici Autotroleja" od 01. Prosinac 2007. od člana nukleusri.

thomcro

Citat: Čelični  u Studeni 25, 2022, 11:29:15Bilo je nešto ...
... hvala na trudu ali tvoja pomoć mi zbilja netreba, znam ja sam naći ono što me zanima.
Pozdrav by thomcro


NP-549

Prije bi rekao da su ti sušački busevi vozili za Kostrenu, Dragu i Grobnik pa tamo noćili