Fotografije iz 2026.

Autor Tuna, Siječanj 02, 2026, 22:37:59

Transspotter

112 na 140
113 na 102
Sve slike su nastale sa mnogo ljubavi prema autobusima, fotografiji i putovanju te je stoga strogo zabranjeno korištenje istih bez prethodnog dogovora s autorom.

Tuna

#286
Uobičajeno, i nečeg malo fora
Prvi dio

Glavni kolodvor
 563 na 281
 226 na 220
 198 na 220
 315 na 219

Velika Gorica
 552 na 268
 202 na 290
Više na TikToku: @zetzagreb, UN:Bussaistoka

Tuna

#287
Drugi dio

Sesvete, novoizgradeno okretište linija 277, 282 i 284
 395 na 282

Blage Zadre
 691 na 278

Borongaj
 337 na 228
 585 na 269

TŽF
580 u kvaru (više u temi kvarovi autobusa)
Više na TikToku: @zetzagreb, UN:Bussaistoka

Tuna

Treći dio

Svetice
 404 na 227
 476 na 203

Dubrava
 447 na 210

Čulinečka
 328 na 279
Više na TikToku: @zetzagreb, UN:Bussaistoka

Stilben426

542 na 290, VG terminal

akzg22

#290
ZG 5863-DV (g. b. 198), ZG 5896-FG (g. b. 340), ZG 5183-HS (g. b. 353), ZG 1857-DU (g. b. 542), ZG 2169-IZ (g. b. 569), ZG 1194-GG (g. b. 584), ZG 8091-KA (g. b. 591) i ZG 8096-KA (g. b. 596).

biodizel156

1. dio

borongaj
582 i 588 na 602

tzf
580 u kvaru

iver
593 na 269

dubec
285 na 211

gk
226 na 220
200 na 268

kocka151

164 na 172
355 na 281
441 na 263
443 na 282
515 na 176
691 na 278
807 na 284
3002 na 119

akzg22

ZG 1936-KM (g. b. 436, slika 1.), ZG 1753-DZ (g. b. 470, slika 2.) i ZG 5691-KB (g. b. 790, slika 3.).

Transspotter

@akzg, po 35. put jedno te isto od više ljudi. Ajde nemoj stavljati takve slike. To je bolno za gledati...bole oči, boli glava. Poružnjuješ galeriju bez dodavanja ikakve vrijednosti.

1. slika: pretamna, nije oštra, neujednačeno svjetlo, prljavo staklo i uopće se ne vidi ništa korisno. Slika nema apsolutno nikakvu vrijednost.

2. slika: prljavo staklo, presvijetla (overexposure), deformirane proporcije.

3. slika: prljavo staklo, mutna, tamna, vidi se samo jedna ploha busa koja je potpuno nezanimljiva i nikome ne predstavlja u ovoj kompoziciji apsolutno ništa.

Lijepo je da voliš buseve i pratiš temu, ali nemoj ovo koristiti kao skladište svakojakog smeća od slika. Ne znam kad sam od tebe zadnji put vidio pošteno uslikan bus. Vjerojatno nikad.

Bilo je prije još pojedinaca koji su stavljali katastrofa slike pa su nakon nekoliko opomena znatno popravili način fotkanja i sada su to osjetno ljepši uradci.

Razumijem da se ne da svima stajati negdje i ciljano hvatati jedan bus, slažući lijep kadar i pazeći na sve detalje kvalitete, ali to ipak ne znači da se sve mora staviti tu.

Ako svi malo pripazite da bus nije u sjeni, da je oštra slika, poravnata i da nema ničega između vas i busa, imati ćemo puno ljepšu i zanimljiviju galeriju. To je nešto što bi Englezi nazvali "bare minimum".

Akzg, ti ako slikaš iz auta i nikako drugačije ne želiš slikati bus, otvori prozor, izoštri i opali sliku. Traje 3 sekunde. I pazi da i ti i bus mirujete.
Sve slike su nastale sa mnogo ljubavi prema autobusima, fotografiji i putovanju te je stoga strogo zabranjeno korištenje istih bez prethodnog dogovora s autorom.

tramvajac 92

Samostalna električna bojna,
13.05. je bio 307 na 107,
16.05. je bio 310 na 204

Tuna

E sad imam puno toga.
DIO 1

Glavni kolodvor
 481 na 221
 557 na 220

Savski most
 408 na 315

Ljudevita Posavskog (?)
 460 na 279

Mihaljevac
 815 na 233

Kauzlarićev prilaz
 557 na 220
Više na TikToku: @zetzagreb, UN:Bussaistoka

Tuna

DIO 2

Borongaj
 449 na 269
 558 na 602
 441 na 228
 589 na 602
Više na TikToku: @zetzagreb, UN:Bussaistoka

Tuna

#298
DIO 3

Gornje vrapče
 157 na 125 (ispričavam se zbog stupa u slici 2)

Glavni kolodvor
 569 na 281

Ako smeta, ili nije u redu od mene da u 3 djela stavljam fotografije, samo neka mi se kaže. Žao mi je ali ne mogu sve u jedan post, neda mi. :'( 
 
Više na TikToku: @zetzagreb, UN:Bussaistoka

Transspotter

#299
Pa ne može drugačije nego u više nastavaka. Ima lijepih slika, bravo!

Evo i moj sljedeći doprinos. Ostajemo na zimskom hlađenju.

872 je doživio svoj prvi snijeg. Odlično je vozio gore, bio je topao i baterija se po krugu samo malo više potrošila nego inače. 7% je u normalnim okolnostima ako vozač ne puca gas do daske uvijek, a sada je bilo 9%.

Usput je uhvaćen i 814 na 233
Sve slike su nastale sa mnogo ljubavi prema autobusima, fotografiji i putovanju te je stoga strogo zabranjeno korištenje istih bez prethodnog dogovora s autorom.