Zagreb Transport Show 2011.

Autor Tomek, Travanj 02, 2011, 01:29:08

Tomek

Eto ga, nakon duuuugo čekanja konačno za nas ljubitelje autobusa, a i naravno svih ostalih gospodarskih vozila potvrđeno je da će se održati Zagreb Transport Show.
Održati će se od 5. - 9. travnja 2011.
Svi koji će dolaziti u Zagreb iz drugih Hr. gradova neka mi se jave na pp pa da se ako će vrijeme dopustiti nađemo i ako se ne znamo upoznamo ;)
Naravno, u ovu temu stavljajte slike i doživljaje sa ovogodišnjeg Transport Showa.

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

nidi

Namjeravam doći, kad budem 100% siguran javim se ;)
*****  V     O      L       V       O   *****

tomekk

Znači nema drugih autobusa osim Crobusa ???
Istina, velesajam je zakazao jer su prevelike cijene najma koje bi izlagači trebali plaćati, a njima je to neisplativo.
Btw, koliko vidim jedan ima 6 farova naprijed tj žarulja, a ostali po 5 :-\
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

manoplan

#4
Ponadao sam se da će u blizini maketa biti kolega zlikowski pa da popijemo koju pivicu; on, kolege 421, Tomek i ja  :)

maky

Citat: manoplan  u Travanj 05, 2011, 23:03:58
Ponadao sam se da će u blizini maketa biti kolega zlikowski pa da popijemo koju pivicu; on, kolege 421, Tomek i ja  :)
Prije će bit koju bačvicu...   ;D

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

421

Nema Vukovarske, pa ništa od bačvice. ;D :P
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Shole

Malo OT, al interesantno kako uvijek Autroansove makete su ustvari autobusi kojih uopće nemaju u voznom parku.  Setra 417 HDH i Lion's Star

Tomek

Ista stvar i sa APP-om, nemaju S417HDH, a ni S317/9 GTHD

busman

Citat: tomekk  u Travanj 05, 2011, 19:32:30
Btw, koliko vidim jedan ima 6 farova naprijed tj žarulja, a ostali po 5 :-\

Svi imaju po 6 lampi, jedan ima 6 grupirano a ostali 5 + 1 lampa u donjem kutu. Prvotni dizajn imao je grupirana sva rasvjetna tijela na jednom mjestu, u visini maske, poslije toga
se maglenka premjestila u kutnu oplatu, kako je na bijelom/crnom busu. Inače, bijeli/crni bus su primjerci iz nulte serije i osjetno su dorađeni u odnosu na prvih par prototipova,
samo što se 90 % dorada ne vidi izvana (a poznavatelj će taj postotak malo umanjiti ;-)

Marek

Ja bio danas na velesajmu,i evo nešto slika.









Nije nešto ali...

































I sada malo ZET-a....













Makete ZET-a





Opet malo autobusa








Makete hrvatskih prijevoznika















LuckyLooser

Kolege su bili brži, ali da se i ja pridružim sa nekoliko svojih foto impresija.
Btw, sajam je bio razočaravajuće mršav.


Najbolji i najzanimljiviji štand je bio onaj Kluba željezničkih modelara Zagreba. Imaju oni i autobusnu sekciju.
























LuckyLooser


LuckyLooser

Crobus je predstavio svoj model Zora.










Kakav fušeraj. Vijci vozačevog sjedala su se mogli malo i zakamuflirat.




Najprije sam mislio da ja navigacija, ali na ovom ekranu se prikazuje ulaz na stražnjim vratima.




LuckyLooser

Da baš ne bi autobusni program ostao samo na Crobusu, dio je popunio i ZET sa svojim voznim parkom.