Unutrašnjost autobusa

Autor maky, Studeni 23, 2007, 22:19:31

markost

Je samo to u nas na svu sriću nikad nije radilo.  :D

maky

Isuzu g.b. 236. motor je jako dobar i  vuče, sjedala su zakon, mesnata su i iako nisu baš nešto "pogođena" za duže relacije, sasvim dobro ublaže neravnine, mekana su jako. Inače valja i skače na sve strane, kao i svi mali autobusi  ;D


Što se tiče unutrašnjosti, izgleda mi kvalitetnija nego u Irisbus Proxysa:



NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Unutrašnjost g.b. 168. kao da su se najveće svinje vozile unutra. vjerojatno i jesu, jer normalni ljudi ovako ne mogu "uredit" autobus, a ovako su inače uređeni svih 5 O345 G, jedino je g.b. 171 u malo boljem stanju...





NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Ovo je po meni turistička unutrašnjost(Isuzu g.b.236).Moje mišljenje je:nedaj bože da ovi bus vozi neka gradske linije,a linija 6 je gradska ako se nevaram.Treba voziti tamo gdje mu je mjesto npr:33,34 jer će brzo ova preljepa unutrašnjost stradati. :D
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Citat: netko  u Svibanj 17, 2008, 19:08:30
Ovo je po meni turistička unutrašnjost(Isuzu g.b.236).Moje mišljenje je:nedaj bože da ovi bus vozi neka gradske linije,a linija 6 je gradska ako se nevaram.Treba voziti tamo gdje mu je mjesto npr:33,34 jer će brzo ova preljepa unutrašnjost stradati. :D
Ako si malo bolje pratio forum, onda znaš da  svake subote ujutro oko 8 pa do 8:30  na gotovo svim gradskim linijama prigradski autobusi naprave jedan đir. Neznam zašto je to, možda vozači imaju marendu ili nešto tako...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

G.b.89 u svojoj dalekoj prošlosti g.b.319.
Samo kratko.Fenomenalna unutrašnjost fenomenalnog autobusa.Drugo ništa reći.

Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Neoplan g.b. 173 je u fenomenalnom stanju, bar mi tako izgleda. Sjedala su udobna, ovjes isto udoban, mekan,  nije onako karakteristično neoplanovski tvrđi kako bi očekivali. U svakom slučaju super!

A ovo mi je zanimljivo i ovo imaju svi naši Neoplani. Ovo je neki uređaj za razvrstavanje kovanica, pretpostavljam da bi shole preko toga ljudima vraćao kusur, a da bi kovanice ispadale u onu malu posudicu gdje upire strelica. Nitko se u nas time ne služi, ali vjerujem da je to u Njemačkoj imalo svoju svrhu:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Nisam se dugo vozio u solo konektorima,  ali baš jako dugo. Danas sam ostao ugodno iznenađen ušavši u g.b. 200 na liniji 28 i vidjevši da mu je unutrašnjost sva očuvana i uredna!




Vozio sam se također i u Neoplanu g.b. 173  na liniji za Ogorje. Unutrašnjost isto za pohvalu. Bolja je nego sam očekivao, sjedala nisu iskidana, a čak su stavljene i nove navlake koje idu na vrh sjedala gdje naslonite glavu. Piše na njima "Promet". Inače, Neoplan ko Neoplan, uživao sam u vožnji...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Sjedala iz DAF-a još žive! Najkvalitetnija ikad napravljena na ovom svijetu!

Novi život pronašli su u Mercedesu O305, g.b. 123 koji je nekidan vozio liniju 5:

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

markost

Je ona su odavno u njemu i jedino njih u tom busu nisu uspili potrgat.

maky

g.b. 63 nekidan na liniji 10. Stvarno je više za otpad.
Među ostalim vidjeh i ovo...



NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

brzi

Citat: maky  u Srpanj 26, 2008, 09:49:05
g.b. 63 nekidan na liniji 10.

kod te serije buseva je zato karoserija odlična!A tek boja,koja je starija od 20 godina i nepoderiva...

maky

#72
Nekidan ulazim u g.b. 189 (na srednja vrata) i vidim ovo:


Prilično sam siguran da je ovo u servisu skinuto, ali sad me baš zanima hoće li vratiti originalnu sjedalicu...

Malo g.b. 684:








A danas sam i vikao na jednu babetinu koja mi je punila glavu otkad je ušla na Pazaru do zadnje stanice o tome kakav je ovo autobus i šta sve nevalja i slično. E pa draga moja gospođo, za takve kao što ste vi postoji taxi, pa onda birate u čemu ćete se vozit!

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Zadnjih nekoliko dana sam naišao na nešto novo u MAN-ovima SG313.  Netko radi svoj posao i kako tako nastoji prikriti činjenicu da u Splitu živi stoka, koja se svakodnevno služi javnim gradskim prijevozom.
Sve sjedalice sa pokidanim navlakama su dobile nove, doduše, domaće izrade. Sad bi se tu mogle potezati priče i pričice o tome kako to nisu originalne, ovo, ono, ali neću, jer znam u kakvom gradu živim. Jednostavno se ne isplati ništa ulagati. Uglavnom, na sjedalice su nalijepljene nove navlake (kao i nekoliko puta prije dosada), ali problem je u tome što je to toliko loše zalijepljeno, da sam uvjeren da neće izdržati dalje od tjedan-dva dana, pogotovo sad kad je počela škola.

Uglavnom ,malo  fotkica iz g.b. 187:





NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!