Nibus: Nis-ekspres -- razno

Autor BGS1, Lipanj 19, 2008, 01:28:24

sashco

Citat: aaaaa  u Prosinac 15, 2008, 16:00:54
ma slažem se u potpunosti.  Stakla su mu jako loše kvalitete, slika objekta koji gledaš kroz ovo staklo je valovita.

Sad ga pretera bas, ovo ne pije vodu... Evo ti nekoliko fotografija slikanih bas kroz prozor NIBUSa pa mi kazi gde vidis talase/valove?  ???

http://i340.photobucket.com/albums/o339/bus_spotting/947bab18.jpg
http://i340.photobucket.com/albums/o339/bus_spotting/7d7dd742.jpg

nibuss

aaaaa ? da li bi ti sa trista eura plate mogao da kupis novu, ili polovnu ( e  klasu ) mercedesa ?

busfan

Citat: nibuss  u Prosinac 16, 2008, 15:25:31
aaaaa ? da li bi ti sa trista eura plate mogao da kupis novu, ili polovnu ( e  klasu ) mercedesa ?

Pa kako Simplon moze da kupi i Man i Mercedes, a Nis-expres ima sigurno i jace linije i bolje polaske. A cujem da je Nis-expres ima i najskuplje karte, pa onda i treba da vozaju Setre.
To da li je valovita slika ili nije zna ko se vozio ali nije toliko ni bitno. Sta kazete na moje zamjerke? Meni autobus ovako od oka iz daljine i ne izgleda lose, da imaju ikakav ukus i zavrsnu obradu

Aleks_Beograd

#48
Edit, tamlover:

***IZBRISANO ZBOG VRIJEĐANJA NA NACIONALNOJ OSNOVI***

Ovaj topic je prije svega dosadan i nečitljiv bez obzira o kakvom se prijevozniku radi a glavni krivac za to po mom skromnom mišljenju je Aleks_Beograd koji nakon svakog drugog posta piše da autobusi nisu loši al je osoblje u k... Isti taj Aleks je prije par stranica naveo link na kojem ljudi iz Niša (ili Srbije općenito) pljuju po prijevozniku. Ko je tu lud prijatelju?? A ovo vrijeđanje Hrvata u temi u kojoj su ti odgovarali mahom članovi s područja BiH ako se ne varam je nedopustivo. Dolje u Sholetovom pojašnjenju vidi sudbinu svih koji pokušaju isto.

erobuss

Aleks, daj ohladi malo.
Oni koji pljuju po NIBUS-u su tvoja prekodrinska braća, prema tome ubuduće bez ovakvih ispada.  >:(

busfan

Citat: Aleks_Beograd  u Prosinac 16, 2008, 15:42:51
Ajde dosta vise pljuvanja o NIBUSu.Te ovo mu fali,te ono te ovo,te prozori..ok ajdemo redom onda...
U Srbiji postoje NIBUS Nis,Neobus Novi Sad i Ikarbus Beograd...Da cujem sta vi u Hrvatskoj imate bolje od toga pa se kurcite da me izvinite i to VASE proizvodnje?Koliko znam samo secanje na EUROBUS 120 i to je to..Nezelim nikog da vredjam ali me ovo nervira vise!!!!? >:( >:( >:( >:( >:(

Ja nisam iz HR i rekao sam ti realno, a Ikarbus i Neobus nisam ni pomenuo

mb0404

Daj ba ljudi od diskusije izadje na medjunacionalne sukobe.....

Aleks_Beograd

Nebitno..po meni bolje novi  NIBUS nego Setra od pre 20 godina...Novo je Novo..

Shole

#53
Da riješimo jednu stvar pošto ovo nije prvi puta, nego se ponavlja svako malo;   svatko ima pravo na svoje mišljenje koje će pokušat branit, ili neće kad su u pitanju autobusi!  Proizvođači od Mercedesa, Setre..... Ikarbusa,Neobusa......kineza,turčina.........  su takvi kakvi jesu, nekome se sviđaju nekome ne. 

Na ovom forumu svatko može diskutirat sa svakim o: 
- prijevoznicima i kvaliteti njihovih usluga i cijena, 
- proizvođačima autobusa,
- linijama  i ostalome vezano uz autobusni promet. 


O  Anti Paveliću,  Draži Mihajloviću,  Drini,  Jasenovcu, Bleiburgu, Srebrenici, Oluji.... i ostalome izvolite raspravljat na forumima koji su za to namijenjeni.  Ubuduće će se bilo koji član koji povuče pitanje bilo čega vezanog uz ratove i politiku, vjersku ili nacionalnu pripadnost,  automatski banirati

aaaaa

Citat: nibuss  u Prosinac 16, 2008, 15:25:31
aaaaa ? da li bi ti sa trista eura plate mogao da kupis novu, ili polovnu ( e  klasu ) mercedesa ?

Ja nisam navikao na ovakav vid komunikacije i zaista mi ne pada na pamet da sipam ulje na vatru ali ne mogu da ne reagujem na određene stvari koje nemaju veze s vezom. Prijatelju vozio sam se NIBUSOM prošle godine i nadam se da mi je to zadnje putovanje s tim vozilom. Ono što mi najviše smeta je da jedna konstruktivna rasprava pređe na među nacionalno prepucavanja što zaista nema veze s zdravim razumom. Nisam imao namjeru niti je sada imam a niti ću je imati u budućnosti da ponižavam bilo čiji proizvod samo iz razloga što on dolazi iz "neke" zemlje. Uostalom meni mjerilo kvaliteta nije zemlja porijekla nego neki drugi parametri.
Aleks nema potrebe da napadaš ljude iz Hrvatske radi stava koji se  razlikuje u odnosu na tvoj stav. Osim toga ja sam jedan od onih koji je pisao u negativnom kontekstu o NIBUSU a nisam iz Hrvatske nego sam Bošnjak Musliman kojega još niko nije uspio natjerati da ljude vrednuje po nacionalnoj ili vjerskoj pripadnosti.
Aleks ako to do sada nisi naučio krajnje ti je vrijeme da naučiš, da moraš poštovati i tuđe mišljenje koje se ne može baš uvijek poklapati sa tvojim. Isto kao što ja poštujem tvoje mišnjenje da misliš po principu "kupujmo domaće pa kakvo god bilo" tako od tebe očekujem da poštuješ moje mišljenje koje se u ovom slučaju razlikuje od tvoga.

NIBUSS: Nije kulturno zagledati u tuđi džep zaista. Ako ti treba love mogu  ti posuditi (šala mala)... Vidiš ja imam mnogo veću plaću od 300 eura i možeš misliti uspio sam sebi priuštiti skoro novog Mercedesa C klasu, nadam se da ću ga uskoro promjeniti u E klasu da bi i ti bio zadovoljan. Kad bude i to zovem te na probnu "vožnjU", a dok se to ne desi ostajte mi mladi zdravi lijepi i veseli...

Lijep pozdrav za sve ....

Aleks_Beograd

Ok,izvninjavam se svim forumasima..Preterao sam i ja malo.....nece se ponoviti... :D :D :D

trle

Pozdrav, ja sam iz Srbije i bez obzira na patriotizam  mislim da kad je rec o autobusima NIBUS-a stvarno su u najmanju ruku ruzni a finalna dorada je uzasna sto se i vidi na ovim slikama.
Dizajn je na nivou od najmanje 15 godina unazad.
Kako samo nezgrapno izgledaju ove pratece   osovine, a tek prednja vrata pa kederi na staklima, pa jos toga da ne duzim.
E sad ako  ako su odradjeni na sasijama vodecih proizvodjaca i imaju kvalitetne agregate i postroje  sigurno je da imaju i
dobre vozne karakteristike, ali iskreno  ne mozemo ih porediti ni sa Ikarbusom, Neobusom a kamo li  sa Sanosom  da ne pominjem  Mana,Setru Mercedesa, Dafa itd.
Mada ne znam koliko kostaju ti nibusovi  autobusi treba   uzeti u obzir i  onu staru: Koliko para- toliko muzike

mirotvorac

Citat: aaaaa  u Ožujak 04, 2010, 08:03:11
Citat: mate  u Ožujak 03, 2010, 19:44:37
Citat: tomo  u Ožujak 03, 2010, 19:26:17
a ovo bi im bio kao visokoturistički? bolje izgledaju ti povišeni...

Bome ti Nibusi prase po putevima samo tako, ovi cak idu i za Njemacku, steta sto nikako nisam uspio uloviti troosovinca ili midija...

ma praše praše samo ponekad se "preture" pa momak od 20 godina izgubi glavu i to ispadnuvsi kroz sofersajbu. Ljudi imali 2 putnika i od ta dva jedan stradao.

Pa ginuli su ljudi i u Setrama,Mercedesima pa niko nije lupetao gluposti kao ti.Tako da ako nemas sta pametno da napises nemoj ni pisati.

aaaaa

Citat: mirotvorac  u Svibanj 01, 2010, 22:14:59
Citat: aaaaa  u Ožujak 04, 2010, 08:03:11
Citat: mate  u Ožujak 03, 2010, 19:44:37
Citat: tomo  u Ožujak 03, 2010, 19:26:17
a ovo bi im bio kao visokoturistički? bolje izgledaju ti povišeni...

Bome ti Nibusi prase po putevima samo tako, ovi cak idu i za Njemacku, steta sto nikako nisam uspio uloviti troosovinca ili midija...

ma praše praše samo ponekad se "preture" pa momak od 20 godina izgubi glavu i to ispadnuvsi kroz sofersajbu. Ljudi imali 2 putnika i od ta dva jedan stradao.

Pa ginuli su ljudi i u Setrama,Mercedesima pa niko nije lupetao gluposti kao ti.Tako da ako nemas sta pametno da napises nemoj ni pisati.


a to sto su ljudi ginuli u Mercedesima i setrama je toliko pametno, dubokoumno...nema šta ....haj ohladi malo

Shoffer 018

Pa ako ćemo pravo,Nibus zahteva itekako redizajniranje ako ga poredimo sa Neoplanom,Ayatsom,Setrom...malo je više demode ovaj kockasti oblik,a i unutra su neudobni,nema mesta za visoke putnike...ali kada se uzme u obzir vreme u kome živimo,ovi autobusi su odlični za saobraćaj na našim putevima,a pošto zadovoljavaju i TUV propise u Nemačkoj i Evropi-još bolje...moj kum vozi kod njih ;D