Riječki karneval 2012.

Autor shef, Veljača 18, 2012, 18:08:48

shef

Kao i svake godine, evo nas iz Rijeke u petom godišnjem dobu, jer kako se kaže bolje da se zatare selo nego običaji.
Ove godine je sve nekako naopako.
Iako nije bilo snijega, zbog olujne bure i velike hladnoće proteklog vikenda gotovo sva velika karnevalska događanja stisnuta su u ova dva dana (subotu 18. i nedjelju 19.).
Tako je danas, umjesto prošle subote održana dječja karnevalska povorka. I ona naopačke, budući da je smjer kretanja povorke bio obrnut.
Dojam je da je i inače došlo do određenog zamora; i financijskog i idejama.
Kako zbog posla nisam mogao doći na početak povorke, uhvatio sam samo Autotransova vozila, koji su ove godine, zanimljivo, vozila i dio riječkih osnovnih škola. Držimo se zakona!











Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

shef

Drugi dio:

















Eto tako, za početak toliko, drugi dio (velika međunarodna povorka) sutra.
Nažalost, najavljena je kiša...
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

shef

Stiže i glavni nastavak...

Eto što radi moderna tehnologija, uslikaš, odjuriš doma, upload to photobujol (bucket=kanta=na čakavskom bujol) i za sve one koji su na autobusi.org u realnom vremenu slike.
Btw, nema baš svih autobusa, dok sam se vraćao doma sreo sam S250S i S315UL od Herca, a bit će valjda kasnije.
Nekako mi se čini da je atmosfera identična boji neba, a i ljudi ima zaista malo, ne sjećam se da nasred Korza ima djelova gdje se može gledati iz prvog reda, "s ograde". Kiša malo pada, malo ne, ali bar nije hladno.

Evo sad dijela onog što sam uspio uhvatiti:

Talijanski Tourismo ispred hotela Neboder:


Travego Mandi Tours:


Lion's Coach EEV Izletnik


S315GT-HD ATR


O404 ATR


EL262 Autotrolej


Malo čudno, gerovske Kurente prvi put vozi Autotrolej:


SU220 467 ide okrenuti na Žabicu:






Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

shef

SL222 Autotrolej:


SG220 Autotrolej vozi Zametske zvončare, a vozi test-vozač:


Eurobus Autotrolej:


Ništa bez najstarijeg 412


Sky ČT Vukovar:


Tourismo Erbacci (mislim da je ovaj bio i lani);


Lion's Coachevi Bečejprevoz:

i Alpetour:


Setre Samoborček:

Blaguss

i Ebner Villach (ova je neobične boje i verzije 416GT-HD/2 s vratima straga)

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

shef

Idemo dalje;

Travego Olivari:


Autoturistov duet:


ČT-ov izraelski duet:

i


Još jedan ČT duet:

i


Kardan-Spoj:


Setra Brioni:


VDL Bova Polet:


Starliner Centrotrans:


Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

shef

Među svim turističkim, jedan jako poznati  ;D


Mađar Transliner:


Stara kanta je još tu:


Još jedan Alpetour:


Alen Tours:


meni se ovaj New Domino baš sviđa:


Blaguss Agora:


PI-Bus:


315HD s vratima straga:


Volvo:


Neoplan ČT


i MAN ATR:




Evo, toliko za sad, vraćam se na teren...
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

shef

E da, zaboravio sam, poseban pozdrav ekipi ova dva busa:



i




Setra je još na prodaju!
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Tomek

Svaka ti čast shefe, detaljno kao i uvijek!

shef

Evo za kraj još par slika.

Mađar sa Sprinterom, parkiran na mjestu gdje bi to svakog normalnog dana bilo za streljanje...


Jedan drugi Sprinter, nama bliži:


Vukićeva Setra (bila je još i ona od PP Žele, ali je nisam slikao):


Zanimljiva zamjena, jučer su na dječjem karnevalu istrijanski Autotransovci vozili riječke osnovne škole, danas Autotrolej vozi Labinjone, 698 je bio na jednoj od dužih vožnji u svom malom životu:


i dvije malo neobičnije fotografije:

ako nekom treba totem od stanice Palazzo Modello, evo ga gdje spava:


Actros ukrcava Milanovića i Linića

i



I na kraju...

Zaista šteta što su očajno vrijeme i kriza učinili svoje.
Stranih turista gotovo pa i nije bilo, što i vidite po autobusima, a nije bilo ni tradicionalnih karnevalskih vlakova.
Usprkos svemu, rekao bih da je ove godine napravljen jedan pozitivan iskorak, vidi se da se išlo sjekirom na broj grupa i da su išli samo najbolji i najkvalitetniji. Hvala Bogu da smo se jednom odrekli masovnosti i da se išlo na kvalitetu, da su iza nas ostala vremena 140 grupa i karnevala koji traje do 20:00 i dalje.
Upravo u ovim trenucima Obersnel je dobio nazad ključeve grada, a sada slijedi spaljivanje pusta.
Nadam se da kriza neće uništiti jednu lijepu tradiciju. Na kraju krajeva, sad Rijeka ima ministra financija, pa će se valjda naći nešto...  ;D ;D ;D
Čitamo se nadam se ponovno 2. veljače na dječjem i 10. veljače 2013. na velikom karnevalu.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic